Temizlik görevlisi hanımefendinin davranışı

gunesvemai

Herkes gibi olmak, olmamak gibi bir şey.
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2021
310
447
25
Merhaba arkadaşlar, halihazırda başka dertlerim de olduğu için tahammülsüzleştim mi yoksa insanlar gerçekten çok mu hadsiz bilemiyorum ama sinirimi atamıyorum sanki. Yarı zamanlı çalıştığım bir kurum var okula bağlı. Haftanın birkaç günü erkenden gidiyorum. Uzun saatler orada olduğum için lavaboları kullanabiliyorum tabii ki hâliyle. Bir kez sabah lavaboya girdim, yoldan geldiğim için ellerimi yıkamak istedim ve tahmin edeceğiniz üzere sabah erken saat olduğu için yeni temizlenmişti. Buraların temizliğinden sorumlu kişi de ben ellerimi yıkarken içeri girdi. Bana sorduğu soru "siz sifonu çektiniz mi?" oldu. Şaşırdım açıkçası çünkü kullanmamıştım lavaboyu ve koku filan da yoktu, normalde hassasımdır en ufak bir koku rahatsız eder. Kendisine lavaboyu kullanmadığımı, yalnız ellerimi yıkadığımı söyledim. (Bir yandan da ne hesabı verdiğimi sorguluyorum) Ama âdeta koskoca insan olarak yalan söylüyormuşum gibi cümlemi duymamışçasına devam etti. "Sifonu çekmezseniz tam gitmiyor" vs. diyor. Tekrar kullanmadığımı söyleyip çıktım. Birkaç gün evvel de gün içerisinde etrafın kalabalıklaştığı bir saatte katın lavabosunu kullanmam gerekti. Çok acelem olduğu için hızlıca girdim, hâliyle sabahki temizlenmiş hâli gibi değildi, en azından koku olarak yani Normalde girmeyecektim hatta ama yalnızca birkaç dakika aram olduğundan başka bir yere gidemezdim. Kendisiyle yine karşılaştık, ellerimi kurutuyorken bana bakarak bağıra bağıra söylenmeye başladı. Üff ne pis kokmuş bu tuvalet de bilmem ne. Zaten bakışı da başlı başına bir olay... Sanki umumî tuvaletleri tek ben kullanıyorum.. Zamanım da yoktu hiç açıklama yapmadım bu kez. Ama gerçekten çok sinirlendim, ben bu konularda oldukça hassasım zaten, böyle davranılması hiç hoşuma gitmedi. Sürekli de kendisi oralarda oluyor, bir suçum olmadığı halde lavaboya gitmek fobi haline geldi şu gereksiz tavır yüzünden. İnsanı zan altında bırakıyor resmen. Düşünüyorum, temizliğe ve kıyafet temizliğime falan da oldukça dikkat eden biriyim yani neden böyle denir ki, saygısızlık değil midir bu? Hatta lavaboyu o an kullanmış biri de olabilirdi yerimde, ne yapacaktı yani? Oradaki diğer çalışan ve hocalara göre biraz genç kalıyorum, o yüzden mi böyle tavırlarla ben karşılaşıyorum acaba? Neyse bu kez de böyle bir derdim, bir de wc'ye gitme anksiyetem oldu

Bence bir daha böyle size karşı laf sokma, ima etme gibi seylere girerse ‘pardon ama kaç oldu aynı şeyi yapıyorsunuz benden mi rahatsızsınız?’ Tarzında bir soru sorup sonrasında da ağzının payını verin. Yaptığı çok ayıp ve çok büyük saygısızlık gerçekten.

Bir daha yaparsa sert bir bakış atın fazla da muhatap olmayın.

Bence sorunu sizle deildir. Genel tavrı budur kişisel algılamayın. Yüzü yumuşak olan baskalarınada yapıyordur. Duymazdan gelin , yada pardon anliyamadım gibi bir cevap verin. Yada en kotu ustu kimse ona soyleyin isinden memnun deil gibi hanım efendi

Sorun sizinle alakalı değil yerinizde olsam asla muhattap olmam, mutlaka onun başına bir üstü vardır konuyu ona taşırım.

Hayir anlamiyorum yaa temiz biraktiktan sonra tuvalete girmenin ne gibi sakıncasi olabilir ki? Tuvalet bu abi tabi ki kokacak cok afedersiniz ama parfüm kokmasini falan mi bekliyolar nedir yani. Ayrica bu kadar zor geliyosa bu meslegi yapmasin bu kadar basit!

Hani bazı insanlar vardır kıl olurlar her ortama girince ay burası kokuyo derler. Heh aynı onlar gibi bu kadında. Boşverin ya niye böyle şeyleri takiyorsunuz temizliğe dikkat ediyorsunuz zaten daha ne yapacaksınız. Umursamayin . Tekrar ederse karşılık verin sessiz kalmayın

Teşekkür ederim, şikayet edebileceğimi falan sanmıyorum başka arkadaşım olsa o an gidip söylerdi birilerine mesela ama ben öyle değilim pek. Neticede oradan geçiniyor. Böyle olmaktan mı kaybediyorum anlamıyorum ki

Hadsizlik bu. Bir şey mi dediniz falan diye üstüne gidin kendi kendine homurdanınca. Söyleyin tavrınızdan rahatsızım biraz dikkat edin diye.

Bence de. Umûmun kullandığı bir lavabo zaten evdeki gibi kalamıyor. Ben normalde evde bile temizleyiciyi elimin altında tutar, girip çıkma esnasında çabucak temizlerim kokmasın veya zamanla leke vs olmasın diye. Zaten dışarıdakini kirletecek gibi kullanmıyorum da, ama düşününce insan cebinde cif de taşıyamaz.. Bayağı havasız bir wc bir de, havalandırması el kadardır.

Haspam

Siz neden kendinizi bu kadar açıklama gereği duyuyorsunuz ki? Kadın gerçekten psikolojinizi bozmuş. Sessiz kalmayın ya ne demek yani size baskı yapması saçma sapan. Bence acısını sizden çıkarıyor biraz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…