Tekrarlayan kist

gamzem344

Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2023
170
9
Merhaba lar kızlar Bende her ay tekrarlayan kist var artık ne yapacagımı şaşırdım polikistik overim var ayrıca her ay yumurtlama belirtileri oluyor sonra ağrı ile gidiyorum hemorajik kist diyor her ay aynu şey yani bu yumurta hiç çatlamıyor yine soğan suyu yapıyorum sadece onla geçiyor sonra yine aynı rezillik tekrar hamilede kalamıyorum sanırım tup bebek yapılacak bu durumda olan varmı nasıl çare buldunuz?

Canın polikistik overlara genelde önerilen diyetlerde hamur işi karbonhidrat ve süt ürünleri çok tüketmemeleri tatlıyı kesmeleri öneriliyor. Benim de bazıları çatlıyor bazıları kist oluyordu. Tüp bebeğe başladık biz gerçi ama aklıma gelen bunlar senin için.

Merhaba canım bende de pcos vardı ilk denemede hamile kaldım ovülasyon takibi yaparak.ve üst üste 1 haftayı değerlendirdim garanti olsun diye, (ise yaradı mı bilmiyorum ama İbrahim saracoglunn incir kurunu içmiştim yumurta olgunlastirip catlatiyo Bi araştır istersen zararsız ilaçsız) Doğumdan sonra (sezaryen olmuştum açılma olmadığı için ) drum kistlerini temizledim dedi şok oldum meğer hamile kalırken kistler de varmış Bi zararı yok gerçi ama.. Doğumdan sonra 1 sene adet görmedim son 6 aydır görüyorum ama uzun yine döngüm ve ağrım oluyo aynen kist var yine sanırım randevu aldım tarihi bekliyorum zaten 6ayda Bi gel demişti drum.. Bakalım ne durumdayiz.. Hersey gönlünce olsun uzun oldu kusura bakma

Neredeyse herşey yasak mecbur ben şeker tüketmiyorum da karbonhidratlarada dikkat ediyorum ama yinede yapıyor kocaman siz ne kadar beklediniz normal yoldan

Anladım canım senınde herşey gönlünce olsun hamıle kalmana çok sevındım ben incir kurunu yaptım ama fayda etmedi birde pko zaten çok sayıda küçük küçük kistler daha doğrusu minik yumurtalar ama benim bahsettiğim yumurtam çok buyuyo kontrolunu kaybedio 4 5 cmlere çıkıyor o beni sıkıntıya sokuyor

Neredeyse herşey yasak mecbur ben şeker tüketmiyorum da karbonhidratlarada dikkat ediyorum ama yinede yapıyor kocaman siz ne kadar beklediniz normal yoldan
Ben bi sene ovulasyon testleriyle denedim. Ama düzensiz ilişki yaşadık bazı sıkıntılar vardı. Sonra eşimin değerlerine baktırdık küçük bi hastanede iyi çıkmıştı gayet. Ben doktor takibine başladım klomen ve femara denedik. Klomende 2 adet 8 cmlik kist olmuştu. Femarada aşılama yaptırdım. 5 cm kist olmuştu. Sonra ankaraya taşındık tüp bebeğe başlamaya karar vermiştik zaten eşimin de değerleri fecii düşmüştü aşılamada fark etmiştik. 225 milyondan 15 milyona düşmüştü bi senede. Hatta ben o dandik laboratuvar ın yanlış ölçtüğünü bile düşünüyorum. Yani o 225 milyon değil 22.5 milyondu bence. Neyse eşimin morfoloji de baya kötü çıktı ileri hareket de azdı. Düzen laboratuvarı gibi detaylı bakılan yerlerde yaptırmak lazım sperm testini yanıltabiliyor diğer yerler. Şuan ilk transferim kimyasal oldu 2. Transferi bekliyorum.

Ben sadece 1kez femara kullandım kullandığımda yürüyemiyodum çok kötü Bi agrı vardı sonra ovütrelle vuruldum 2gün sonra ağrım komple kesildi 4 5 adet yumurtam çatladı ilk defa yine hamile kalamadım benim eşimin kide 25milyon benim anlamadığım nie yumurta çatladı halde bebek oluşmamış o çok kafamı karıştırıyor ya bende pko da var

Bende 2yıl olacak ama yatıp kalkıp bunu dusunuyorum siz tup bebek mı yaptırdınız ya benimde maddi açıdan iki üç kez denemem zor ya maddiyatan çokmu gidiyor 2.de 3.de yani ilkte tutmazsa

8cmlik kistle nasıl durdun canım ben 4cmle duramıyorum hemen sogan suyu yapıyorum geçiyor benimkler hapla da kuculmuo

Cabım benimki de çatlamıştı sadece çatlaması önemli değil eşinin spermlerinin ileri hareketliliği de önemli onlar ne durumda?

8cmlik kistle nasıl durdun canım ben 4cmle duramıyorum hemen sogan suyu yapıyorum geçiyor benimkler hapla da kuculmuo
O kadar baskı vardı ki kasıklarımda göbeğimde hiçbir pantolonum olmuyordu. Millet bana sen hamilesin diyordu. Şişmiştim iyice. Bigün fecii bi ağrı girdi kasığımdan istanbuldaydım o zaman bilmiyorum da çevrede hangi hastane filan var hemen taksiye atladım acile gittim dedim kesin düşük müşük yapıyorum kist hiç aklıma gelmiyor. Allahtan patlamamış. Zor gerçekten.

Sana tavsiyem dr mfk var. Pcos lular için bi sürü tavsiyeleri var eğer tüp bebek düşünmüyorsan onu bi incele derim bir de pcoslular için en önemli yumurtlama günü 21. Gün oluyormuş onun pcos içğn takviyleri vs var ayrıca kilo çok önemli ben son 3 yola göre feci kilo almıştım o çok etkiliyor kistleri. Kilo verip hamile kalan çok pcos lu var.

Evet o adamı biliyorum 21.günü uyguladım d vitamini flan aldım bude ben cok zayıfım hanı kilo verilecek bişeyim de yık ama 21le olmadı maalesef

Aynen bende oturduğum zaman koltuğa falan orda bası çok oluyor ama tavsıyem en az 10 gun soğan suyu iç hemen geçiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…