Tekrarlayan kıl kurdu parazit

misalelf

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2016
4
0
35
Ailecek kıl kurdu sorunumuz var ne yaptıysak geçmedi 3 aydır ilaç kullandık temizliğe dikkat ediyorum ama ilaç hepsini öldürmüyor azaltıyor lütfen yardımcı olurmusunuz psikolojim bozulacak kıl kurdu tedavisi olan veya bilgisi olan lütfen yardımcı olun..

Kontil kullandınız mı hiç?

Kontil kullandınız mı hiç?
Evet 4 veya 5 kutu ara vererek kullandım ama kesin çözüm degil azaltıyor doktordan daha kuvvetli bir iaç isteyecegim ama tedirginim bi yorumda bir aile 6 ay ugraşmışlar 3_4 çeşit ilaç denemişler hiç biri kesin çözüm olmamış sadece azalma olmuş inş ilaç degiştirirsem işe yarar yoksa way halime

Kontil kullanmıştım ben küçükken. Sonra tekrarlayınca başka Bi doktor flagyl vermişti. Sonra geçti gitti. Her insanda olabiliyor dert etmeyin, geçer zamanla

Ya çok sinir bozucu bir şey iğrenç bi hayvan devamlı makat bölgesine geliyor dayanamıyorum elinizde solucanı tuttugunuzu düşünün nasıl dayanılır bide çok ilaç kullandık karaciğerime böbregime kesin agır gelmiştir ilaç kullanmayı sevmeyen biriyim çok sıkıştıgımda kullanırım 5 kutu kontil nedir ya 2_3 ayda off bu konu hiç bi yerde konuşulmuyor konuşulsa bile tedavi olanlar ilkten dertlerini yazmışlar tedavi olunca devam etmemişler nasıl çözüm bulduklarını

Kontil kullanmıştım ben küçükken. Sonra tekrarlayınca başka Bi doktor flagyl vermişti. Sonra geçti gitti. Her insanda olabiliyor dert etmeyin, geçer zamanla
Ben yedi yildir ugrasiyorum geçmiyor denemedigim sey kalmadi flagly parazit icin mi kil kurdu icinmi amip icin yaziyor nette o mu gecirdi eminmisiniz

Çocukken annem birkaç dis sarımsağı bir cay bardagina ufak ufak doğrar üstüne su ekler ve şeker atardı. Sanırım şeker yiyebilelim diyeydi. Bir gece öyle bekletir sabah aç karna hepimize yedirirdi. Birkaç günde geçmişti diye hatırlıyorum.
Yıllar sonra universitedeyken bir daha olmuştu bende o zaman da acı sevdiğim için şu küçük sivri acı biberlerden bolca yiyip üstüne de çok su içmiştim. Biraz ishal ve acıyla bütün bağırsak temizlenmisti. Tabi araştırın, bilmiyorum bunların zarari var mı.

Ben yedi yildir ugrasiyorum geçmiyor denemedigim sey kalmadi flagly parazit icin mi kil kurdu icinmi amip icin yaziyor nette o mu gecirdi eminmisiniz
Saraçoğlu nun videolarını da izleyin. Demlenmiş kekik tavsiye ediyor nasıl yapılacağını videoda anlatıyor. Ben gözümle görmedim kendimde ama belirtileri vardı. Uzun süre o çayı içtim arada bir kabak çekirdeği yedim ve sarımsak yuttum, belirtiler tamamen kayboldu bir deneyin isterseniz

Vermazol gitme ne tableti alın sabah ac karna iki tane emin şimşek 20 sonra bidaha çok etkili bbm tek kullanımda gitti ben çok ceviz geniştim bi ara onda olmuş doktor öyle dedi o tarz şeylerden uzak durun bi süre

Tesekkur ederim fakat ben bu dediklerinizin hepsini yaptim bende etkili olmadi

Tesekkur ederim fakat ben bu dediklerinizin hepsini yaptim bende etkili olmadi
Bu parazitlerden tamamen kurtulmak için öncelikle bütün aile üyelerinin ilacı kullanması gerekiyor.sonrasında ise yatak çarşafları yastık kılıfları iç çamaşırlar 90 derecede yıkanmalı.elinizin değdiği heryer çamaşır suyuyla silinmeli.tırnaklar çok kısa olmalı.bunları ilacı kullandığınız gün yapacaksınız.yani evi çamaşır suyuyla kırklamanız lazım.makata elinizi sürmeyeceksiniz.sabah kalkınca iç çamaşırınızı makineye atıcaksız 90 derecede yıkayacaksınız.yani bu illetten tamamen kurtulmak için baya bi dikkat etmek gerek.birde bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeniz lazım.probiyotik takviyesi alın.bağışıklık düşük olursa yumurtalar kurda dönüşür

Temizlik hastasi oldum zaten butun gun elimde camasir suyu heryeri siliyorum tırnaklarim hep kisa hergun kiyafet carsaf değiştiriyorum evham oldum kurtlar yüzünden iyice kafayi kirdim temizlikle zaten neden gecmiyor anlamadim

Temizlik hastasi oldum zaten butun gun elimde camasir suyu heryeri siliyorum tırnaklarim hep kisa hergun kiyafet carsaf değiştiriyorum evham oldum kurtlar yüzünden iyice kafayi kirdim temizlikle zaten neden gecmiyor anlamadim

Aile bireyleri eğer aynı el havlusunu kullanıyorsa bu enfeksiyon yine tekrarlıyor, bizde de ailecek vardı, ben evden çıkıp başka bir şehirde üniversite okumaya gittiğimde bu enfeksiyonun bittiğini gözlemledim. Şunu fark ettim ki ailede ortak kullanılan el havlusu, çarşaf vb gibi materyalleri kesinlikle ayırmanız gerekiyor, çünkü elinizi ne kadar yıkayıp dezenfekte etseniz ve ilaçla tedavi olsanız da bu parazitin döngüsü (Enterobius vermicularis) kırılamıyor. Yumurtaları bu ortak materyallerden tekrardan ağız yoluyla alıp enfeksiyonun yeniden başlamasına sebebiyet verebiliyorsunuz.

Ev bireyleriyle ortak hic bir sey kullanmiyorum kagit havlu kullaniyorum carsafim herseyim ayri tuvaletim bile ayri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…