Tekrarlayan gebelik kaybı ve tüp bebek kararsızlığı

Canım benim çok geçmiş olsun. Geçenlerde bi kadın çıktı haberlere 50 yaşında 15. Denemede üçüzleri olmuş. Moralini bozma. Ben de daha yeni kaybettim ikinciyi. Bu ay tahliller çıksın bidaha bidaha deniycem. Kestirip atma konuşalım biz seninle
Cok tesekkur ederim tup bebek transferimde olumsuz oldu 3 embriyom var agustosa kadar hamile kalamazsam agustos da digerlerini de transfer ettiricem

Sperminde sorun olmadığı için kromozom analizine gerek yok demişti androloji doktoru. Eğer kromozom sorunu varsa sperm değerleri sıfır olur dedi. Ama genetik araştırma sadece kromozom analizinden mi ibaret bilmiyorum canım
Bence iyi bi doktor bul cnm ayni sorunlari yasiyoruz bende ayni sekilde 9 haftada 4kez kayip yasadim ve doktorumdan Allah razi olsun esimede banada kromozom analizi istedi genetik bozukluk cikti spermlerle alakasi yok sper testlerinde bizimde hic bi sorun yok bu ayri bisey umarim Allah iyi insanlarla karsilastirir pgt yapildi benimde embriyolara mantikli olan tedaviye baslaman ilerleyen sureclerde daha fazla uzulmemek icin keske dememek icin tedavi olmaliyiz

Bence iyi bi doktor bul cnm ayni sorunlari yasiyoruz bende ayni sekilde 9 haftada 4kez kayip yasadim ve doktorumdan Allah razi olsun esimede banada kromozom analizi istedi genetik bozukluk cikti spermlerle alakasi yok sper testlerinde bizimde hic bi sorun yok bu ayri bisey umarim Allah iyi insanlarla karsilastirir pgt yapildi benimde embriyolara mantikli olan tedaviye baslaman ilerleyen sureclerde daha fazla uzulmemek icin keske dememek icin tedavi olmaliyiz
Kromozom bozuklugunun tek tedavisi pgt midir acaba bende kürtaj oldum dr şimdilik test istemedi ama yinede test yaptırdım en azından icim rahat olur

Kesinlikle rahim filmini düzgün bir yerde cektırmek gerekıyor. Fakulte de cektırdım 2 kere kapalı dediler hemen ameliyat. Bende baska bir sehıre en iyi doktora gittim ve biraz ugraslar sonucu acık dedi ki bende gördüm acık oldugunu. Sağlıkla kucagınıza alın inşallah 🙏🏻
merhaba canım rahim filmini nerede cektırdın hangi sehirde o iyi dediğin doktor. bende özel bı hastanede cektırdım ama sag tüp en basından kapalı cıktı sonra baska bır doktora gosterdıgımde kendını kastıgın ıcın oyle cıkmıs olabılır tup ordan tıkanmaz dedı kafam karısık ve moralım bozuk

merhaba canım rahim filmini nerede cektırdın hangi sehirde o iyi dediğin doktor. bende özel bı hastanede cektırdım ama sag tüp en basından kapalı cıktı sonra baska bır doktora gosterdıgımde kendını kastıgın ıcın oyle cıkmıs olabılır tup ordan tıkanmaz dedı kafam karısık ve moralım bozuk
İlkini Erzurum arastırmada cektırdım kapalı cıktı. Doktor kendını kastıgın ıcın kapalı cıkmıs olabilir bir de genel anesteziyle cekelim dediler onda da kapalı cıktı ameliyat dedi. Bende kayserı acıbademe gittim orda doktorun kendısı cektı ve acık cıktı canım

Ben de biri kimyasal, 3 kerede bebeklerin ilk 8,9 haftada kalpleri durduğu için kaybettim. Hepsi tüp bebekti. Trombofili panelinde önemli birşey çıkmadı ama yinede kan sulandırıcı kullandım eşimde kromozom bozukluğu çıktı ,son iki hamileliğimde ngs yapıldı normal embriyo yollandı. Nacizane tavsiyem düşükleriniz oluyorsa eşinize kendinize kromozom analizi mutlaka yaptırın eğer sıkıntı çıkarsa zaten tek çare tüp bebek ve genetik analizi yapılmış embriyonun transferi. Bir tanesinde intralipid serum aldım bağışıklık sistemi kaynaklı olabilir yine işe yaramadı. Bende sebep arıyorum bulamıyorum malesef :KK43:(( Bir doktor belki günde iki doz kan sulandırıcı kullanılabilir dedi. Bir de romatoloji doktoru SSA testi yapılabilir dedi o da neden olabilirmiş onuda yeni duydum.

Kromozom bozuklugunun tek tedavisi pgt midir acaba bende kürtaj oldum dr şimdilik test istemedi ama yinede test yaptırdım en azından icim rahat olur
Evt embriyolara kromozom analizi yapılması gerekiyor. Eğer sizin testlerinizde sorun çıkarsa aklınızda bulunsun ngs, pgt'den daha kapsamlı daha yeni bir teknoloji.

Merhaba arkadaşlar en son Aralık ayında ilk tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım gelişmediği için pazartesi kürtaj olmak zorunda kaldım 😔 1 sene önce de klomen le hamile kalmıştım o da düşük olmuştu ama 12. Haftada öğrendik meğer 9+5 de kalbi durmuş onu daha çok ağır atlatmıstim buna kendimi hazırlamıştım o yüzden şuan iyiyim ama nedenini öğrenip ondan sonra tekrar denemek istiyorum 1 ay sonra genetik test yapılacak ekstra kan pıhtılaşmasi ve uyuşmazlığıni yaptırmalı mıyım acaba? Önceki düşükten sonra pıhtılaşma testi yapıldı ama bazı şeyler eksik dedi test tam yapilamadi sonrada tekrar yaptırmadan il değişikliği oldu öyle kaldı yani kan uyuşmazlığı da evlenirken yapılmıştı ama şuan ondan bile emin değilim ki bu ikisinden olsa iğne ilaç kullanıyorum ve tutunuyor ama gelişmeden düşüyor lar o yüzden genetik olarak sorun olabileceğine odaklandım gibi😔

Şuan 2 dondurulmuşum var yapılacak olan testlere göre dondurulmuş embriyo lara bir müdahale yapılamayacak onları biraz zaman geçince denesem mı yoksa tekrar bir tedaviye başlayıp embriyo lari genetiğe mı göndersek bilmiyorum... Rabbim bu yolda bu acıları yaşayan arkadaşlarıma hayırlı zamanda sağlıklı evlatlar nasip etsin 🤲 ❤️ çok zor yollardan geçiyoruz çünkü Rabbim yardımcımız olsun 🤲

• Beğen
Reactions: H M
Merhaba arkadaşlar en son Aralık ayında ilk tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım gelişmediği için pazartesi kürtaj olmak zorunda kaldım 😔 1 sene önce de klomen le hamile kalmıştım o da düşük olmuştu ama 12. Haftada öğrendik meğer 9+5 de kalbi durmuş onu daha çok ağır atlatmıstim buna kendimi hazırlamıştım o yüzden şuan iyiyim ama nedenini öğrenip ondan sonra tekrar denemek istiyorum 1 ay sonra genetik test yapılacak ekstra kan pıhtılaşmasi ve uyuşmazlığıni yaptırmalı mıyım acaba? Önceki düşükten sonra pıhtılaşma testi yapıldı ama bazı şeyler eksik dedi test tam yapilamadi sonrada tekrar yaptırmadan il değişikliği oldu öyle kaldı yani kan uyuşmazlığı da evlenirken yapılmıştı ama şuan ondan bile emin değilim ki bu ikisinden olsa iğne ilaç kullanıyorum ve tutunuyor ama gelişmeden düşüyor lar o yüzden genetik olarak sorun olabileceğine odaklandım gibi😔
Canım bana kalırsa tüm testleri yaptır genetik pıhtılaşma en azından aklında kalmaz. Dr un ne diyo peki sebep olarak

Şuan 2 dondurulmuşum var yapılacak olan testlere göre dondurulmuş embriyo lara bir müdahale yapılamayacak onları biraz zaman geçince denesem mı yoksa tekrar bir tedaviye başlayıp embriyo lari genetiğe mı göndersek bilmiyorum... Rabbim bu yolda bu acıları yaşayan arkadaşlarıma hayırlı zamanda sağlıklı evlatlar nasip etsin 🤲 ❤ çok zor yollardan geçiyoruz çünkü Rabbim yardımcımız olsun 🤲
Amin, gerçekten çok zor bir süreç ancak yaşayanlar hissedebilir. Ben yaşadığım tecrübelerden size şöyle bir tavsiyede bulunabilirim. Yaptıracağınız testte eşiniz ve siz de eğer kromozom bozukluğu çıkmazsa dondurulmuş embriyolarınızı deneyin bence. Pıhtılaşma testleri içinde genetik testlerdeki heterezigot homozigot genler önemli. Fakat üniversite hastanelerinde falan sınırlı genlere bakıyorlar ve bir sürü bakılmayan var o yüzden riske atmamak adına tekrarlayan düşüklerde genellikle kan sulandırıcı kullandırıyorlar. Birde pıhıtlaşma için antifosfolipit ve Beta- 2 glikoprotein (IgA, IgG, IgM) antikorlarına baktırmanız gerekiyor. Kan uyuşmazlığı eşlerdeki rh farklılığından kaynaklanıyor kan gruplarınızdan eminseniz sorun olmaz inşallah. Bir de hamileliklerinizde progestan iğne falan falan vuruldunuz mu bilmiyorum progestan eksikliğinden de düşükler olabiliyormuş. Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Ben hepsini denedim ama yine de sonuç alamadım malesef hala bir sorun arıyorum. İnşallah hepimiz mutlu sonlar yaşayabiliriz.

Amin, gerçekten çok zor bir süreç ancak yaşayanlar hissedebilir. Ben yaşadığım tecrübelerden size şöyle bir tavsiyede bulunabilirim. Yaptıracağınız testte eşiniz ve siz de eğer kromozom bozukluğu çıkmazsa dondurulmuş embriyolarınızı deneyin bence. Pıhtılaşma testleri içinde genetik testlerdeki heterezigot homozigot genler önemli. Fakat üniversite hastanelerinde falan sınırlı genlere bakıyorlar ve bir sürü bakılmayan var o yüzden riske atmamak adına tekrarlayan düşüklerde genellikle kan sulandırıcı kullandırıyorlar. Birde pıhıtlaşma için antifosfolipit ve Beta- 2 glikoprotein (IgA, IgG, IgM) antikorlarına baktırmanız gerekiyor. Kan uyuşmazlığı eşlerdeki rh farklılığından kaynaklanıyor kan gruplarınızdan eminseniz sorun olmaz inşallah. Bir de hamileliklerinizde progestan iğne falan falan vuruldunuz mu bilmiyorum progestan eksikliğinden de düşükler olabiliyormuş. Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Ben hepsini denedim ama yine de sonuç alamadım malesef hala bir sorun arıyorum. İnşallah hepimiz mutlu sonlar yaşayabiliriz.
Bu dediklerinizin hepsi yapıldı sadece genetik test yapılmadı aslında ve pıhtılaşma için iğne ilaç fitil hepsini kullandım ama dediğim gibi hepsini tekrar yaptıracağım bir aksilik çıkmazsa 🤲 Rabbim hayırlı zamanda sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin cümlemize 🤲❤️

Canım bana kalırsa tüm testleri yaptır genetik pıhtılaşma en azından aklında kalmaz. Dr un ne diyo peki sebep olarak
Yaptıracağız canım bir aksilik çıkmazsa inan doktorumla konuşmadık bile doğru düzgün şehir dışında ben olduğum yerde kürtaj oldum bir ay sonra testler için görüşeceğiz

Birde arkadaşlar burada kürtaj yaşayanlar çok vardır benim başta ilk 2 gün hiç ağrım kanamam olmadı kesilecek bu kadardı herhalde dedim önceki düşükte kendim düşünmüştüm kanamayla onda düştükten sonra 2 gün kahverengi akıntı şeklinde olup bitmişti ama şuan 6 gün oldu son 4 gündür normal adetin ilk günleri gibi yoğun ve aşırı bel ağrısı yapıyor ben yılda 1 kere bile Parol içmem şimdi hergün 1 tane aldım ağrım dayanilmayacak hale geldiği zaman bende yumurta toplama dan sonra ohss oluştu yumurtalar büyümeye devam edip kiste dönmüştü acaba onlar mi atılıyor yada adetim mı oldu kürtajdan sonra kafam çok karışık 10 günden sonra aynı devam ederse doktora gideceğim ama bu duruma anlam veremedim 😔

Birde arkadaşlar burada kürtaj yaşayanlar çok vardır benim başta ilk 2 gün hiç ağrım kanamam olmadı kesilecek bu kadardı herhalde dedim önceki düşükte kendim düşünmüştüm kanamayla onda düştükten sonra 2 gün kahverengi akıntı şeklinde olup bitmişti ama şuan 6 gün oldu son 4 gündür normal adetin ilk günleri gibi yoğun ve aşırı bel ağrısı yapıyor ben yılda 1 kere bile Parol içmem şimdi hergün 1 tane aldım ağrım dayanilmayacak hale geldiği zaman bende yumurta toplama dan sonra ohss oluştu yumurtalar büyümeye devam edip kiste dönmüştü acaba onlar mi atılıyor yada adetim mı oldu kürtajdan sonra kafam çok karışık 10 günden sonra aynı devam ederse doktora gideceğim ama bu duruma anlam veremedim 😔
Canım kırmızı adet gibi süresi uzunsa dr una danış normalde kahve ya da çok az kırmızı gelmedi gerek bende kürtaj oldum ağrım falan cok olmadi

Canım kırmızı adet gibi süresi uzunsa dr una danış normalde kahve ya da çok az kırmızı gelmedi gerek bende kürtaj oldum ağrım falan cok olmadi
Benim baya adet gibi canım yarın soracağım bitti derken bı kasik ağrısı sonra kanama geliyor hergün böyle

Kaç haftalikti canım acaba onla bi ilgisi war mi. Yarin sordugunda bizi de bilgilendi4r canim
8 haftalık ti ama 6.haftada durmuştu gelişimi ben ondan değildi yumurtalarimda oluşan kisttlerden dolayı bir durum oluştuğunu düşünüyorum

X