Tekrar yazar mı ?

Rutky

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2019
1.453
1.341
Arkadaşlar merhaba.Üç buçuk yıl oldu boşanalı dört yaşında bir oğlum var .Evliyken , boşanma dönemimde bikac konu acmıştm hatırlayanlar olur.İki yıldır konuşuyrdm biriyle.İlk yılı varlığyla yokluğu pek belli değildi ama ikinci yıl dolu dolu tanımayla geçti.Değer gördüğümü hissediyordum tabi bende çok değiştim boşandıktan sonra alma verme dengesine dikkat etmeye çalışıyordm kendime değer vermeye calsyrdm.Gel gelelim bu kadar süre geçmesine rağmen benim adamakıllı bir ilişki yaşadığımı hissetmiyor olmam biçok şeyin karşı tarafın isteğine göre ilerlemesi tam ifade edemiyorum ama bir sürü şey var .Mesela evlenelim demedim fakat imasını bile yapsam acitasyon yapmak ,ben zaten bir kez evlendim demek ama yinede terketmiym diye açık kapı bıraktı süre boyunca. Tavır koydum ,duvar ördüm adamakıllı ilişki istiyorsan gel dedim bu arada o tavırları triplerle ,yanlış davranışlarla yapmadm açıkça söyleyip sessizce bekledim sabır taşına çevirdi iki yıllık süre zarfında ama yinede sukunetimi korudum söz vermiştim kendime artk bağımlı olmayacaktım diye .Ben tavır koydukca tavrımı yıkmaya çalıştı baktı ki ben artk çok netim kabullendi aslında kendi bırakmam için herşeyi yaptı fakat ben rest çekince kendimi suçlu gibi hissediyorum.Rehberden silince dört gün sonra baktm oda silmis. Derdim illa evlilik değildi fakat ilişkide hep soruyla yasyrdm huzursuzdum cevapta alamıyordum.Haklı olduğumu biliyorum fakat yine de huzurusuzum.Konuşmayı yaptm ama numarayı niye sildim diyrm çünkü ben silmeden önce silmemsiti .Ulasmak isterse nasıl ulaşacak ortak arkadas bişey yok diye düşünüyorum.Sonra yazacağı varsa yine numarayı bulur yazar diyorum nasıl tabi onu bilmiyorum.Ben tekrar eklesem ya da yazsam tükürdüğümü yalamış olacam yapmak istemiyorum.Yorum yapacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Bu arada aramızda tek bir hakaret kötü söz geçmedi.

Son düzenleme:
Bence sizi huzursuz eden biriyle gorusmeye devam etmeyin. 2.kez evlenmek istiyosunuz sanirim, imasini yapmissiniz, bu sefer kılı kırk yarmalisiniz. Bende bosandiktan sonra evlenmek isteyen oldu ama begenmedigim huylari vardi istemedim. Belki cocugum olmasa tolere edip evlenirdim. Evlilik istiyorsaniz bu adam cocugumla ayni eve girebilir mi sorusunu kendinize sorun. Sizi simdi huzursuz eden birisi 3 sene sonra da 30 sene sonrada ayni seyleri hissettirecektir

Bu gibi konularda rahatsız olduğun şeyleri onunla paylaş düzeltmek için çaba göstermiyorsa yol ver derdim ama siz bunu yapmışsınız zaten yine değişen birşey olmamış. Bence önüne bak yeni birileriyle görüş exten next olmaz.

Ben sizi hatirliyorum. Ne guzel bosandiniz ama hic akillanmamissiniz kusura bakmayin. Zaten karakterin degismeyecegine inaniyorum siz bunun cok guzel ornegisiniz. Bosandiniz kurtuldunuz ne guzel ama hala dunku adam icin sabir tasi olmalar falan...ben fevri bir tipim mesela ne kadar torpulemeye calissam da tam olarak torpuleyemiyorum. Olmuyor yani. O yuzden boyle sabirlar falan beni sinir ediyor. Olmayni oldurmaya calismak cok gereksiz bir zaman kaybi.

Çok uyardm defalarca oda kötü davrandı diyemem ama hep bir bahane sevgi zaman ve çaba ister biraz daha sabret biraz daha cabalasn diye diye geçti zaman.Zaten naif bir insanım tek kötü söz söylemedim ama tavır koydukca baktm ki birakmyr fakat aynı kafayla devam edip yazıyor bende ayrılık konusmasi yapıp rehberden sildim.Haksiz olan o olduğu halde oda rehberden silmiş bu zoruma fitti

Bu adamı kafana takma, değmez.
Koskoca insansın bunu ilgili yapmak için mi uğrasacaksın harcadığın zamana değmez hazır ilgisini al.

Aslında iki yıldır konuşuyoruz pek dünkü adam değil .Sizin karakteriniz öyledir saygı duyarım.Ben çok değistigimi düşünyrm eski ben kesinlikle bırakmayan bir adamı bırakamazdi çekip gidemezdi ben bendeki değişimin farkindaym da ama yinede burda yazıp güç almak istedim.

Ah Rutky bence hic ders almamışsın yaşadıklarından.
İlk yılı varlığı yokluğu belli olamayan,ikinci yılı yine karsı tarafın keyfine göre şekillenen ilişkide evlilik lafını etmen bile hata. Bır ilişki düzgünse düzgündür. Böyle belirsiz, sabır taşına dönmeli, gelgitli ilişkinin sana bir faydası olmaz ve böyle olan ilişki düzelmez. Karşı taraf sana yeterince değer vermiyor demek ki.
Neden böyle biriyle evlilik düşünesin? Senin kılı kırk yarıp, sıfır soruna yakın bir haldeyken karşı tarafın isteğinin daha belirgin olduğu bir durumda evlilik düşünmen lazım.

Ulaşmak isteyen her türlü ulaşır ama sorun şu ki
Adam evlenmek istemiyor
Siz doğru olanı yapmışsınız ve net olmuşsunuz
Tekrar ilk adımı siz atarsanız daha çok üzülecek ve onun istediği gibi bir ilişki yaşamak zorunda kalacaksınız

Teşekkür ederm cevabınz için ulaşmak isteyen bir şekilde bulur numarayı yazar buna çok inanıyorum.Sadece işte dediğim gibi o zorladı biraz devam edelim diye ama ben aynı tas aynı hamam edince konuşmayı yapıp sildim sonrasinda rehberde kalsamydi ağır mı oldu diye düşündüm .Ama neyse dediğiniz gibi yazmamalym çünkü dengesiz ve bu benden vazgeçemez olarak alğılanmk istemiyorum.

Ama şöyle dusunuyrm değer vermese bu kadr uzun süre yazmazdı hem bitirende ben oldum ama sonrada düşünüyrm haksız olduğu halde üç gün beklemiş silmiş bunu nasıl yapabildi .Ben suçlu olsam yapamam böyle bişey

Bu adam ise yaramazin teki. Bosuna zaman kaybi. Yeterince uzulmediniz mi? Mutlu olmak sizin de hakkiniz degil mi? Buraya yazin tabi ki yazmanizda bir sakinca yok ama biraz silkelenin.

Evlilik yaşamış biri olarak aynı hataları yapmaya çok meyillisiniz ,sizi yoran,toksit ilişkiye olan inadınızın nedeni ne ??? Adamda aşkından ölen,beyefendi ,olgun,ne istediğini bilen biri değil.Kacak dövüşen gidip ,gelen bir tip.Once kendinizi tedavi edin bu tarz çakallar için çok kolay avsınız . Çalışın evladinizla güzel vakitler geçirin bu yaşlar geri gelmiyor elin adamlarının tavrına kafa yoracaginiza evladiniza odaklanın

Siz bu erkekleri gözünüzde fazla büyütüyorsunuz,nice adamlar karısını gece çok mutlu edip sabah sarilip öpüp metresine gidiyor hey yavrum hey!!!! açın gözünüzü değer vermesede konuşur hatta çok aşık olduğunu yazar Koca kadınsınız yemeyin bunları......

Gercekten böyle mi düşünüyorsun?
2 yıldır yol alamamış bir ilişkiniz var. Mesele sadece evlilik değil gercekten değer verse, sen sabır taşına dönmezdin, kendini bir ilişki yaşamıyor gibi hissetmezdin. Bunlar karşı taraftan değer görmediğinin kanıtı. Mesaj yazmak en kolay, basit iş.

Kadin ya da erkek bosanmis insanlarin tekrar ayni kisir donguye kendilerini mahkum etme cabalarini anlamiyorum, dunyanin en iyi insani bile olsa aradiginizi verememis, daha zorlamanin anlami var mi? Bana kalirsa yok.

Allah yolunuzu acik etsin.

Bu adam ise yaramazin teki. Bosuna zaman kaybi. Yeterince uzulmediniz mi? Mutlu olmak sizin de hakkiniz degil mi? Buraya yazin tabi ki yazmanizda bir sakinca yok ama biraz silkelenin.
Mutlu ediyordu ,değer veriyordu çok kötü bir insandan bosandm bu insan eski eşim gibi değildi bunun farkındayım.Ama işte içim huzursuzdu çünkü derbeder bir hali vardı yani hissediyrdm tabi sorunca cevap alamyrdm ama neyse beni mecbur bıraktı ben vicdanen çok rahatım çünkü rehberden silmesem yine ördüğüm duvari yikmaya çalışacaktı .

Ben öğretmenim çalışıyorum çocuğuma da güzel annelik yaptığımı düşünüyorum fakat herkesi kendiniz gibi düşünmeyin.Herkesin karakteri farklı siz çabuk kestirip atarsınız ne güzel fakat bur başkasi sizin gibi davranamayabilir .Benim zorumq giden kendiside iki sene boyunca çabaladı rehberden sildim diye onunda silmesi zoruma gdyr çünkü biz onunla yaşadığımız şeyde biseyleri tuketmedik.Ama neyse ben cevabımi aldm yazacağımdan değil sizden saçmalamayn cevaplarıni duymam güç almak için yazdm .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…