tekmele ve oyna oyun halısı

cnnsysl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
282
3
41
kızlar bebeklernize ne tür oyuncaklar aldınız mesela tekmele ve oyna oyun halısı kullanan varmı bebeklerinizin dikkatini çekiyormu ben alamadım ama alanlar tavsiye ediyomusunuz

tekmeleme kısmı için ben de sizlere soracaktım, hoppala kullanan var mı? yürüteçle aynı kategoride mi? var mı zararı?

hoppala için şunları duydum,,bebek zıpır zıpır zıplamaya alıştığı için kucağa alındığında bile insanın karnına karnına tekmeler atıyomuş pilli bebek gibi ayakları tekmeleme (yani zıplama) halinde imiş
ayaklarının üstünde dururken bile zıplayacağını zannedip hopur hopur edıomuş anlatabildim umarım :)
oyun halısından ben de istiorum ama bilmiorum biz fisher price akvaryumu salıncak almıştık daha ilk aydan o da 11 kiloya kadar taşıyo dik bi şekilde oturtunca etrafı da görebilidiğinden hoşuna gido,,siz de onun görüş alanında bişiler yparken o da orda zevkle sallanıo müzikli falan,,bazen sallana sallana uyuyo benden demesi :) öneririm

biz bi kaçgün önce bu oyun halısını aldık kızım çok sevdi baştan gereksiz sanıoduk ama onun oynarkenk sevincini görünce ii yapmışız dedik sallanan kedicin elindeki topu hafif döndünce müzik çalıo kızımda bunu çok sevio vee artık kendi topu döndürüo oyun halımız

bu çıngiragıda kızımın müstakbel kayınvaldesi aldı kızım bunuda çok sevdi mama yedirir ken çok ii olıo bazende oyun halımıza tkıoz onlada oynuo
Lamaze - Ateşböceği Freddie (Firefly)

aa dilekcim oyun halılarımız aynı benim kızımda çok sevdi halısını ama oda bi süre sonra sıkılıo sürekli yanında durayım beraber oynayalım istio

Son düzenleyen: Moderatör:
Ünvereciğim, çok güzel tesadüf.... çok ararştırdım, en sonunda ona karar verdim. boşu boşuna melodı çalmasın da bebek bir yerlere dokundukça çalsın melodisini istiyordum, o konuda memnunum, bir tek bacaklarını da çalıştıracak birşey bakıyorum şimdi.

sanırım biz bebeklerimizi biraz fazla mı şımarttık ne, ece sürekli benim kucağımda olsun, onun başında durayım istiyor, sanırım senin ebrar'ın da aynı..:))) şımarık şeyler!!!:ecrin_bebek:

hoppalaya koyan var mı ??ben erken diye almadım bilgilendirir misiniz...

hoppala ço istedim ben bebeğim de eğlenir die ama anlatılanlardan sonra vazgeçtim..ben anlatmıştım aam sanırım başka konu başlığında kaldı
ya kullananlar dıo ki,,bebek zıplamaya öyle bir alışıyomuşki,,ordan çıkarıp kucağana bile alınca insanın karnına tekmeler atıomuş bebek ayakları hep hoplama halinde imiş yürümeye de mi ne etki ediyomuş o yüzden ,,tecrübeler keşke hiç kullanmasaydımdan yana,,,ayrıca şu oyun halılarından biz de alacağız sizinkiler güzel bayanlar,,bakalım benim prensesim ne tepki verecek ,,:)

çıngırağınızın boyutu ne kadar bunların avuç içi kadar olduğunu duydum bi siteden dedimşa bizim burası çok kıt netten alıyoruz herbişiyi küçük görünüyo ama bazıları da çok büyükmüş gibi görünüp yorumlarında bi geldi eve küçüçük bişi çıktı hayal kırıklığına uğradık dio da ondan sordum çok hoş bişiymiş,,kayınvalidenin böyle şeylerden anlaması ne güzel bişi.

çıngırakların bazıları gerçekten küçük oluo ama bizimki baya büyük ana kucagına taktıgımızda çıngırak kısmı ayaklarına degio düşün yani o yüzden ana kucagında kullanamıoz ama oyun halısına taktıgımız çok güzel oynuo hatta ucundaki halkaları tutup agzıa sokmaya çalışıo bide kanatlarının içinde poşet var bebeler poşet sesinden hoşlandıkları için böle bişi yapmışlar gerçektende kızımda çok hoşuna gidio ..kayınvaldesi zaten şimdiden kızımın gözüne girmeye çalışıo benim kızıma bunlar az bile :)

ya kızlarbişi sorcam bu oyun halısı çok güzel ben de almayı düşündüğümü söyledim ama benim kızım 4 aylık siz kaçta almıştınız biraz geç mi kaldım 6aydan yürüteçe biner dıo herkes o halı ilgisini çekse bile emeklemeye başlayınca etrafı keşfe çıkınca halının ömrü bitmesin yazık başı alınmış olmasın onun yerine başka bişi alınır yaani,,

bende vazgeçtm artık benimki dönüyo maş.o halıdada duracanı hiç sanmıyooooooooooooorum

biz daha yeni aldık yani 3,5 aylıken zaten daha yeni bişilerle oynamaya başlıolar şuan tam hatırlamıorum ama 0-12 kullanılılabiliodu sanırım şimdi sırt üstü yatıp oynuyo daha sonra yüz üstü aynasına bakıp minik topla oynucak daha sonrada otururken oyuncakalrıyla oynıcak yani umarım oynar kutusunda öle gösteriodu 3 şekilde kullanablirmiş.

iştebenim aklıma taılan kısım o sırtüstü yan yatarken yan dönerken tamam da bebeklerimizi artık oturmaya ve emeklemeye başlayınca orda ne kadar durur acaba zaten o zamana kadar hevesini almış olur gibi geliyo ,,hayır kardeşimden biliyorum emeklemeye başlayınca aynı odada bile durmuyolar ki nerde neyi karıştırsam die bakıo :=))))
amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan nese hayırlısı :=)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…