Tek ymurtalıkta pcos görünümü / picassos

pombom

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2024
9
1
26
Merhaba ,

Daha önce progesteron hormonum 0,59 çıkmıştı kızlar konu açmıştım. Daha sonra 12.09.2024 21. günde hormon testi verdim 7,1 çıktı doktor alttan ultrason ile baktı rahimin oldukça sağlıklı göründüğünü hiç bir problem olmadığını söyledi. sol tarafta ki yumurtalığımın görüntüsü normal gayet güzel gelişmiş bir yumurtam olduğunu söyledi fakat sağ tarafta pcos görüntüsü olduğunu bende gayet net bir şekilde şekilde gördüm küçük farklı boyutlarda 6 adet gelişmemiş yumurtalık gözüküyor dedi fakat tam olarak pcos diyemem dedi bu yumurtalar sağlıklı bir şekilde büyüsün ve kanala girsin diye takviye olarak Pıkassos isimli ilacı verdi 3-4 aylık düzenli kullanımda etkisini göreceğimi belirtti. Bu ilacı daha önce kullanan var mı faydasını gördünüz mü ?
Fakat benim bugün normalde regl tarihim iki haftadır göğüslerimde hafif bir şişlik var ve çok fazla sıcaklar ara ara kasık ağrılarım oldu çok sık idrara çıkıyorum ve ayaklarım çok üşüyor birde hepsinin yanında çok fazla mide yanması yaşıyorum. Bugünde hafiften sağ kasığımda ağrı var ama regl ağrısı gibide değil sizce bunlar gebelik belirtisi olabilir mi kızlar ?
Hamile kalmayı çok istiyorum eşimde çok istiyor çokta stresli bir dönemden geçiyoruz kayınpederim böbrek nakli oldu kayınvalidem donör oldu o yüzden stresli ve çok yoğun geçen bir ay bizim için ama yumurtlama zamanını değerlendirdik. Sizce test yapmalı mıyım ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…