Tek arter tek ven

asdfghjasdfghj

Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2022
5
1
24
Merhaba 22 haftalık hamileyim detaylı ultrasonda her şey normal sadece tek arter tek ven çıktı. Bununla ilgili daha önce açılmış konuları tek tek okudum ama hepsi sağlıklı doğdu demiş sonrası yok. Benim korkum sağlıklı da doğsa ilerki yıllarda bunun bi zararı olur mu? Yıllar sonra Allah korusun bi rahatsızlığı çıksa buna bağlar kahrolurum çünkü

Bana da öyle dediler fakat herhangi kronik bir rahatsızlığı olmadığı sürece bunun bir sorun teşkil etmediğini ve etmeyeceğini söyledi doktor. Böbrek be kalp hastalığı gibi bir hastalık görünmediği işin tek arterle de gelişiminin normal bir şekilde devam edeceğini belirtti. Tabii yine takipte kalınacağını gelişiminin haftasına göre geri düşmesi durumunda sezeryan ile alınacağını belirtti . Ama o da çok nadir görünen bir durummuş. Sadece kalp ve böbrek hastalığı olan bebeklerde gelişim geriliğine neden oluyormuş bu durum. Öyle bir durum da saptanmadı çok şükür

Bizimde tek arterdi detaylı ultrasonda öğrendik. Şuan 2 yaşını geçtik ne hamilelikte ne sonrasında bir problem yaşamadık çok şükür.

Ya çok sevindim sağlıkla büyüsün peki normal doğuma engel mi 2 normal doğum yaptım buna sezaryen olabilir dedi doktor

Ya çok sevindim sağlıkla büyüsün peki normal doğuma engel mi 2 normal doğum yaptım buna sezaryen olabilir dedi doktor
Amin cümlemizin inşallah kadın doğum doktorum normal doğuma engel değil bebeğin konumu gelişimi falan çok iyi normal olabilir dedi ama maalesef ben normal doğum yapamayacağım. Ufak bir kalp rahatsızlığım varmış benim kardiyolog normal doğumu önermedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…