tefriciyeme yardım arıyorum

rochak

HASRETİMSİN
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2012
651
21
arkadaşlar tefriciyeme yardım edermisiniz
Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ğamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.

Son düzenleme:
"Bir insan yanında olmayan bir kardeşine hayırlı bir dua ederse Cenab-ı Hak ona muhakkak bir melek tayin eder ve yanına arkadaş olarak koyar ki her dua edişte o görevli melek "Amin bir o kadar da senin için" der" (Müslim Zikr: 87)

Başka bir hadisde de şöyle buyurulmuştur:

"En çok kabul edilen dua birbirinden uzak olan kişilerin birbirlerine ettiği duadır" (Buhari Mezalim: 9; Müslim Zikr: 88 Ebu Davud Salat: 364; Tirmizi Birr: 88)

Her ne kadar dua eden kişi dua edilen kişi değilse de başkası için yapılan dua hem hakkında dua edilen kişiye hem de dua eden kişiye de menfaat temin eder.
Bir mü'minin diğer mü'min kardeşi için yaptığı hayırlı dua hem ona hem de kendisine fayda verir.

Canım Allahım niyetini kabul etsin inşAllah. Bir arkadaşıma 100 verdim okundu kabul edebilirisn.. Buradanda yardım edecekler çıkacaktır mutlaka..Arkadaşlar 5/10/100 maksat duaya eşlik etmek..Unutmayın siz dua ederken bir melekte Ya RAB onada diye dua edecektir..

Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ğamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.

Cnm tefriiciye duasi bu herhalde bnde 5 tane okurum simdilk sonra yine katilrm firsatim olursa rochak cim inss gelir bebisin diger topik artik kimse ugramiyo ama ne yapalim

canım bende 50 tane alabilirim cuma akşamı bitiririm inşallah haber veririm

canım 200 tane okudum allahım kabul etsin
bu topik devamı gelsinde hepimize okuyalım tabi okuyan yada okuatacak olan olursa
ben aslında görür görmez okuyacak oldum ama bi arkadaşa daha yardım ettim 2 günde 1500 tane okudum sanada 200 okuyabildim ancak eksik varsa yine okuruz

yazdım canım saol 3500 falan oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…