Elektrikli Mutfak Aletleri Tefal küçük ev aletleri hakkında.. (kullanımı/kolaylıkları/gereksiz mi-değil mi?/)

tatliturta

Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2012
35
0
Merhaba arkadaşlar 2013 gelini olacağım inşallah o yüzden şimdiden çeyiz hazırlıklarına başlayayım dedim..
Küçük ev aletlerini araştırırken tefalin cicili bicili aletlerine bi merak saldım anlatamam

Actifry fritöz : bu fritözden kimisi çok memnun kimi yerden yere vuruyor bir türlü karar veremedim o yüzden. Ama bu kadar az yağ ile bu kadar güzel yemekler çıkaranını da görmedim :/ kararsızım kullananlar yardımcı olabilir mi/

Yoğurtcum : Yoğurt delisiyimdir alsam mı almasam mı çok kararsız kaldım.Annem yoğurt makinesine de para verilir mi gibilerinden triplere girdi Ama bilmiyorum ya alsam mı almasam mı.. Bir de bu makine de hangi tarz süt kullanılıyor.. Sütçülerden alma süt mü hazır süt mü? :/ Kullananlar yorumlarsa sevinirim..

sizinde kullandığınız başka küçük ev aletleriniz varsa (kıyaslama yapacağınız ya da çok memnun olduğunuz) ve yorumlarsanız çok memnun olurum arkadaşlar :)

tefal ve arzumdan memnun değilim canım.malesef..... bence başka birşeyler tercih et. mesela tefal düdüklüm var. hiçte kısa sürede pişirmiyor. arzum çaycım çayı akıtıyor... vs. genel olarak hepsinden memnun değilim

hadi ya bende arzum çaycı düşünüyodum:/
tefal düdüklüde de orada da söylemişlerdi 6 dk ta olmuyor yemek ama güvenli falan demişlerdi :/

merhaba canim,

tefal fritozunu kullaniyorum, memnunum..ben en cok patates kizartmasina kullaniyorum. Saglikli ama genede kizartma yemek istiyorsan ideal diyebilirim. Yanliz philipsin ayni urunu var onu sakin alma cok kotu..soylenilen zamanda yapmiyor isini kesinlikle. Buarada yikamasi biraz zahmetli birde mesela 4-5 kisiye kizartma istiyorsan yetmiyor ama 2-3 kisi icin yeterli.

aslında litre litre ayrılıyormuş sanırm ama olsun ya ben fritözü çok beğendim sadece 1 kaşıkcıkla kızartma çok iyi ya

canim sanirim benimki 1 kg liklardan sonrasinda daha kisa surede pisirenlerde cikti diye biliyorum. benimkisi 40 dakikada pisiriyor bi posta patatesi..ee haliyle 2. postayi kim bekler dimi ama mesela arasinda 10-15 dk olsa bence sorun degil zaten..kalabalik olsa dahi 30-40 dakikaya 2 kg patates hazirlarsin

mrb. ürünleri kullanmıyorum ama satışını yapıyorum:)
öncelikle küçük ev aletlerinde tercih etmeni tavsiye ettiğim marka PHILIPS:) ama tefalin yoğurtçusu cok güzel al derim ben.kullandığın süt farketmiyo canm.sadece istediğin kıvamın ayarını yapmak senin elinde .

sanirim fritozu kast etmedin degil mi?

yo fritözü kast ediyorum phılıps aırfry daha iyi actıfry'dN VE küçük ev aletleri tefalle fena kapışır BnCe:)

kendin kullanmadigini soylemistin onceki yazinda. sadece sizlere ogretilenleri mi tavsiye ediyorsun? eger oyleyse temsil ettigin markayi tavsiye etmen normal. Konuyu acan arkadas bizden dogru bilgiler istemis, kulaktan dolma bilgiler degil. yanlis hatirlamiyorsam philips ve tefali karsilastiran videolar var nette onlara bakarsaniz ne demek istedigimi anlarsiniz. diger kucuk ev aletlerini bilemem ama fritoz konusunda kimse bana philipsin daha iyi oldugunu iddia etmesin.

Son düzenleme:
yoğurtçusunu bilemem tatlım ama actfiry kullanıorum ben çok çok memnunum fakat kızrtmaların tadı yagda piştiği gibi diil tabi biraz yavan gelebilir ama ben sevsdim vıcık vıcık yagdansa yavan olması problem diil bence patatesleri iri dograrsan yumusak incecik dograrsan kıtır kıtır oluyo zevkine kalmış köfteyi 8 dk da kızartıyo tavuk soteyi 15 dk da yapıyo biber kızartmnasına bayılıyorum ve o kadar yağsızki üstüne yoğurt dökünce hiçde yavan gelmiyo fakat büyükçe bi alet yer sıkıntın varsa problem olabilir ve parçalaro çok büyük temizliği problem diil iki dk elde akıtır koyarım diosan yerine kesinlikle ama kesinlikle al çok sağlıklıben kendi kaşıgını kybettim yemek kaşıgıyla ölçüorum:)

köfteyi nasıl kızartıyosun canım :) bi de bulaşık makinesinde yıkanma şansı yok di mi :)

bende tefal kullanıyorum ve çook memnunum. tefal my tea ,tefal nutricook bayılıyorum:çorba,dolma,mısır bile süper haşlıyor. hatta yarın tefal blender ve doğrayacısını almayı düşünüyorum.hiç tereddüt etmen al ve kullan

tefal den bir ütüm vardı senelerdir kullanırım hiçbişey olmadı
birde yağ süzen firtözünü almıştım ama o şu an bozuk dolap bekliyor
senin dediğin 2 ürünüde kullanmadım kullananlar daha kesin bir bilgi verir ama yoğurt
mayalamak okadar zor bir iş değil onu biliyorum
makinada nasıl olur hiçbir fikrim yok
ben tencerede sütü kaynatıp ılıtıp bir kaşık yoğurt koyup sarıp sarmlıyorum sabaha yoğurt hazır oluyor
yanlız firitöz için fazlaca olumlu yorum okudum bende

bende blendır setı var ama ben hıç memnun değilim bir kere çırpıcısı ile kek yapmaya calışıyosunuz her yere fırlatıyor kek malzemesını mutfak dolaplarını temızlemekten canım çıktı

yoğurtcumu tavsiye ediyorum ama fritözü şiddetle tavsiye ediyorum hayat kurtaran bir alet o. tefal al kesinlikle sadece fritöz değil bir çok şeyi yapıyor. acil misafirim geleceği zaman atıyorum içine etleri çevirme derdi yok yağ sıçrama derdi yok. sinyal sesi ile gidip tabağa koy doğru masaya:) bu aleti çıkartandan allah razı olsun binlerce kez.

bende tam bunu yazacaktım benimde blender setim tefal
çırpıcısı berbat sakın almayın
ne çırparsanız çırpın her tarafı batırıyor
mutfakta bulaşmadık yer bırakmıyor
sırf bu yüzden mikser alcam
mikserin yerini hiç birşey tutmuyor
mikser,çay-kahve makinesi, ekmek kızartma mk. vs. alcam ama hangi marka bilemedim

tefal ütüm var çok memnunum kesinlikle gözün kapalı alabilirsin. tefal autoclean 500 modeli.

yoğurtçumu ben de istiyorum ama gerekli mi gereksiz mi emin olamadığımdan almadım hala. sütçüden alınan sütle yapılıyor onu biliyorum. ben alırsam 2 litrelik olanın alıcam.

küçük ev aletleri ile ilgili bir yazım vardı aslında blogumdan bakabilirsin, ha bu arada fritöz kullanmıyorum ama actifry'a fritöz değil de fırında pişmiş gibi yapıyor diyor kullanan arkadaşlarım. ben genel olarak fritözü kullanışlı bulmadığım için hiç birini almadım açıkçası.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…