Aile Planlaması Tecrübelilerden bilgiye ihtiyacım var!..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

gamziya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2009
653
1
39
Ben evli değilim.30 Ocakta evlenicez ama sonra 10 marta kadar yine ayrı kalıcaz.oyüzden doğum kontrol hapına başlamayı düşünmüyoruz onun yerine ertesi gün hapı kullanırız dedik.Dedik ama benim içim içimi yiyor.Acaba işe yarar mı yaramaz mı hiç ama hiç bilgim yok.etrafımda kimse de yok daha önce kullanan.
Acaba aranızda var mı kullanan,bilen,hatta hap adını verebilecek olan?

birkaç günlük mesele ise neden kondom düşünmüyorsunuz..
en azından uzun süreçte ilaç gereksiniminiz olmamış olur:26:

birkaç günlük mesele ise neden kondom düşünmüyorsunuz..
en azından uzun süreçte ilaç gereksiniminiz olmamış olur:26:

düşünmedim değil ama burada okuduklarım sonucunda öncelerde kondom kullanılmazsa daha iimiş gibi bir sonuca vardım. oyüzden

bence kondom kullanmanızın hiçbir zararı olmaz çünkü ertesi gün hapı bütün hormonları alt üst ediyormuş adet düzenini bozuluyormuş ama yine de sen bilirsin

Ertesi gün hapının yan etkilerini bilseniz aklınıza bile getirmezsiniz...
Bence kondom kullanmak o haptan bin kat iyidir...

yarenka ve derin teşekkürler.anlıyorum ki yan etkileri fazla.evet kesinlikle kullanmamak en iisi demektir.Teşekkürler

ertesı gun hapı bır korunma yontemı olmadıgını burda okuduklarından ogrenmıssındır sanırım.
Kesınlıkle bır korunma yontemı degıl basa gelen bır kazadan korunma
helekı 1 2 kere ust uste alman Allah korusun kıste sebep olur.
Aylık ıgne kullanabılırsın yada esın korunabılır

ertesi günü hapından bence vazgeç..doğum kontorol hapıda kullanmak istemiyosun..o zaman burda bi çok arkadaşımızın dediği gibi prezervatif kullan bence haplara karşı daha masum..eğer bi şey olmaz die düşünürsen geri çekme yöntemi ile de korunabilirsiniz...sizin tercihiniz tabi

bence en sıhatlisi doktor kontrolünde doğum kontrol hapları...eğer sigara kullanmıyorsanız veya az içiyorsanız....aylık ve 3 aylık iğneler sanıldığının aksine fazla hormon yüklemesine dolayısıyla fazlaca yan etkilere sebebiyet veriyor ve çoğu doktor tavsiye etmiyor....Sevgiyle kalın.

kondomun ne zararı varmış ki anlamadım??niye düşünmüyorsunuz?en mantıklı çözüm bence.hap olayına ise hiç girişmeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…