Bebek Beslenmesi Tecrübeli Anneler Bebeğim Sürekli Emmek İstiyor Yardımmm!!!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

tazeannecii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2016
258
64
34
Merhabalar 20 günlük bebeğim var ve sürekli emmek istiyor günde 4-5 kere kaka yapıyor doymadığını düşünmüyorum ama memeden ayrılmıyır ayrıldığı an uyanıyor ağlamaya başlıyor ne yapcağımı şaşırdım bu durumu yaşayan anneler oldu mu tavsiyelerinizi bekliyorum yalancı emzikte almıyor bu arada bütün gün memede kalmak istiyor lütfen yardım

Aynı durumdayız biz de 43.gündeyiz. Kızımın karnı tok da olsa memeyi ağzından çıkarmak istemiyor. bence amaçları emmek değil anne kokusuna sıcaklığına olan ihtiyaçları. Ben sırtüstü uzanarak kızımı da yüzüstü üzerime yatırıyorum hem meme emiyor hem de uykusu geldiğinde daha huzurlu dalıyor uykuya kaldırıp yatağına koyduğumda da uyanmıyor.

Merhabalar 20 günlük bebeğim var ve sürekli emmek istiyor günde 4-5 kere kaka yapıyor doymadığını düşünmüyorum ama memeden ayrılmıyır ayrıldığı an uyanıyor ağlamaya başlıyor ne yapcağımı şaşırdım bu durumu yaşayan anneler oldu mu tavsiyelerinizi bekliyorum yalancı emzikte almıyor bu arada bütün gün memede kalmak istiyor lütfen yardım
Canım ebe bana demıstı 20 günlükten snra sureklı emme istegi olablır doymuyo die dusunme refleksten emmek ister dedi ve gercekten de benmde 20 den snra basladı suan ıkı aylık oldu ve gecti nerdeyse zamanla gecıyo suan emme ıstegı aclıktan deil yani

Benimkide öyle ben emzik verirken elimi yüzüne dokunduruyorum ya da yüzümü yüzüne yapıştırarak öperek veriyorum kandırıyorum yani ara sıra işe yarıyor:) bide çok ağlarsa sıkı kundak yapıyorum o da rahimde gibi hissetmesini sağlıyor yan yatırıp emzik verince rahatlıyor.

Arkadaşlar benim kızım da öyleydi çok araştırdım. Büyüme ayağı dönemlerinde ve anne kokusu istediklerinde boyle oluyorlar. Durumu kabullenip memede tutacaksınız. Kendinizi yastıklarla rahat ettirin suyunuzu atistirmaliklarinizi hazırlayın yanınıza. Ben öyle yapıyordum ama göğüs uçlarım mahvolmuştu 50 gün iyileşmedi. Şuan kızım 10 haftalık inanın bu davranışları geçecek ama donem donem yine tekrarlayacak. Doymuyor sanmayin. Bu arada doyduğunu kaka değil çişten anlayabilirsiniz. Günde cisli bez sayisi 5 tane olacak ve bu bezler dolu dolu olacak yumurta kadar ağırlığı olacak.

X