Tecavüzünüzü Nasil Alirdiniz?

BenTulis

KURŞUN KALEM
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2007
719
6
Haberi okuduğumda gözlerime inanamadım..Düşünsenize,bir insanın başına gelebilecek en aşağılık,en adi,en insanlık dışı saldırılardan birisine uğruyorsunuz.Saldırgan,eylem sırasında,sizi bayıltmış,etkisiz hale getirmiş,ağzınızı tamamen tıkamış halde o iğrenç eylemi gerçekleştiriyor ve vın!….Ortada öylece,dünyanız başınıza yıkılmış halde kalakalıyorsunuz.Olayın şoku,etraf,ailem,namusum ,çocuklarım falan derken,aradan bir iki gün geçiyor ve nihayet siz,bu ağır yükü taşıyamayacağınıza karar verip,bir şekilde şikayetçi oluyorsunuz….
Ama hakim diyor ki
-Kızım bağırdın mı?.........................

Link Silinmiştir.

Ben o takdir yetkisi olan hakimin taaaa.......tövbe tövbeee..bunak mıdır nedir hakim..yasalarımızdaki saçmalıklar diz boyu zaten..

Ben o takdir yetkisi olan hakimin taaaa.......tövbe tövbeee..bunak mıdır nedir hakim..yasalarımızdaki saçmalıklar diz boyu zaten..

Demek adamın cinselliğe,kadına bakışı böyle.Bu anlayışı hakim yapanlarda da suç.Dilerim bu hakimin eşi veya kızının başına böyle bir şey gelmez(!)Ona da sorar mı acaba,kızım bağırdın mı diye!!

KIZINA SORSA SORSA KIZIM ACIMADI DEĞİL Mİ.?? DER BÖYLE BİR ZİHNİYET..süprizzzzz

Şaşırdım ve üzüldüm.Erkeklerin diledikleri gibi kadına şiddet ve taciz uyguladıkları toplumumuzda,onlara iyice cesaret veren bu kararı alan hakim,nasıl bir yanlış yaptığının farkında mı acaba?Yazıyı okurken,yıllar önce izlediğim, kadına tecavüz konusunun işlendiği bir filmde duyduğum şu slogan geldi aklıma;hayır,hayır demektir.Gerekçe ne olursa olsun,kim olursa olsun,hayır,hayır demektir.İnsanoğluna bu kötülüğü yapan yaratıkların beynine bunu kazımak gerek.Belki o zaman anlayabilirler..

Allah hiç birimize böyle bir şey yaşatmasın ama benim öyle bir anda zevk alacağım tek şey,herhalde dişlerimle ve tırnaklarımla cinayet işleyebilme zevkinden başka bir şey olmazdı..tövbe tövbe..Aman ya,düşünmesi bile korkunç.:sm_confused:

Barda filmini izleyeniniz var mı bilmiyorum..Orda da suçun nedenleri üzerinde bir sorgulama vardı.Hayır,hayırdır deyince,onu hatırladım.Ne yazık ki bizim toplumumuzda,hayır hala erkekler tarafından OLABİLİR diye algılanıyor demek ki..

Bence karsi taraf kuvvetlidir.kadinda garibanin biriyse,avukatta der hakimde,savcida.kimin kime gücü yeterse..cok üzüldüm kadinin durumuna.malesef bizim toplumumuzda ön yargi var.aslinda böylelerini ibreti alem icin sallandiracan da isde......

başlığı gördüğümde dumur oldum bu nedemek diye ama okuyunca anladım.ben öyle hakimi ne diyim artık yazıklar olsun..
bu arada denizdenin söylediklerine tamamiyle katılıyorum

allah korusun.başıma öyle bişii gelse eminim donardım ben.ani olaylara karşı kaskatı kasılıp kalıyorum.asla bağıramam.yani ben baştan kaybettim desenize.bi de şunu okumuştum.dış ülkelerin birinde de tecavüz sırasında kızda kot pantolan varmış.kız suçlu bulunmuş.neymiş kot öylee yardımsız kolay kolay çıkmazmış.....

evet adacım,bunu ben de okumuştum.Hatta o günden sonra ,kotlarıma daha bir alıcı gözüyle bakar olmuştum.Acaba sokakta yürürken altımıza iki kat korse mi giysek..Hani zor çıkartılıyor ya..tövbe tövbe..

İzlemedim , izleyemedim , cesaret edemedim.. Belkide gerçekten yaşanmış olan bir hikaye olduğu içindir..
Hakimin verdiği karar beni şaşırtmadı , çünkü o hakim o kadının yerinde değildi , duygularını o an kafasında düşündüklerini anlayamazdı..
Hem Türkiyede ne zamandan beridir Adalet var , yada vardı?
O tecavüzcü şimdi sokakda , inşallah bir dahaki sefere o hakiminin kızına denk gelir..

İğrençtende ötesi , zorla yapılıyor, kişinin kendi rızası olmadan.. Barbarca pislikçe birşey..
bağırsan ne olacak , o zaman adeletmi sağlanacak adalet olmayan bir ülkede?

çok güzel ve düşündürücü bir yazıydı tuliana...çok doğru bir yaraya parmak basmışsın...

hergün öyle olaylar duyuyoruzki artık bende şaşıramıyorum.insanlıktan çıkmış bunu yapanlar.

tüylerim diken diken oldu bi kadının başına gelebilecek en kötü şey bence bu bu ülkede tecavüze uğrayan kızlar tecavüzcüleriyle evlendiriliyo biliyosunuz ki NAMUSLARINI TEMİZLEMEK İÇİN namusunu kirleten adamla namusunu temzilesin diye evlendiriyolar

tecavüz tecavüzdür bağırıp bağırmamak bunun isteyerek yapıldığını mı anlatıyo?Bu basit bi olay değil o şokun etkisiyle insan ne yapacağını bilemez eşine anlatamamasını da doğal karşılıyorum eşinin nası biri olduğunu biliyo muyuz bu durumda nasıl bi tepki vereceğini..

Cok dogru ve cok güzel gercekten....

Önyargili,önyargili,önyargili....

Ben bu önyargiuyi bazi arkadaslara anlatmaya calisirken beni dövecekler zannetim...Malesef halkimizin kaliplarina sigmiyorsan suclusun....

Ama gerci kadinida anlamadim,cocuklarim görmesin diye bagirmadim...Öyle bir mantik olabilirmi bagirsan zaten adam üstünde kalmicakki korkudan toplucak donlari,gerci alalh korusun bilemezsinde insan o durumda ne düsünür,ne yapar...Allah ilahi adaleti bu dünyada versin ben otarafi bekleyemiyecek kadar sabirsizim,istiyorum su kalbi bozuklar alsin cezasini artik...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…