tecavüzcüler,çocuk tacizcileri,her türlü sapık zihniyet...

tecavüzcüyü eğit demiyoruz zaten toplumu topyekün eğitme hareketinden bahsediyorum. neden gelişmiş toplumlarda bu olaylar bu kadar sık değil bir düşünün lütfen. özellikle eğitim seviyesi yüksek ülkelerdeki suç oranlarını ve suç niteliklerini incelemenizi öneririm.
bilinçli insan susmuyoır. hukuguna yasasına guveniyor. parmakla gösteri bu diyebiliyor. cocuklarını egitiyor. böyle insanlara kızlarını verip evlendirmiyor.
ya dogada ( cok insancıl degil ama yazacagım ) hayvanlar hasta, gücsüz olan ile çiftleşmezler. biz ise çiftleşiriz. neden bizim duygularımız degerlerimiz var. vicdan ruh akıl vs.. var.
şizoıfren biri ile ciftleşebilriz ama ürememeliyiz. neden cocuklarımıza bu gen gecer. ve bu hastalıklı gen 10 nesil sürer ve yayılır. aıdsli kişi ile nasıl evlenmemeli isek bu da aynı.

kesinlikle. bakın benim 2 yaşında oğlum var inanın aklı ermeye başladığından beri oğlum anne baba haricinde kimsenin yanında giyinip soyunma, birinin seni öpmesini istemiyorsan izin verme, pipini poponu veya herhangi bir yerini kimseye gösterme bu senin vücudun diye onun dilince tabi uygun bir biçimde anlatıyoruz. hatta doğduğundan beri yanında soyunup giyinmiyoruz bile. bazen biz giyinirken geliyor oğlum çok ayıp insanlara bakılmaz hadi sen içeride bizi bekle diyoruz tamam diyip gidiyor öyle öğrettik çünkü.
eğitimden kastım bu yoksa kuantum fiziği değil.
Okullarda da ders olmalı. Bir başkasının saygılı olması gerektiği öğretilmeli.
Herşeyin başı eğitim

Nereye kadar bütün nüfus tükenene kadar idam mı etsinler? :) Var zaten idam yasası adam idam ediyor zaten suçu işleyeni. FBI niye yalan yazsın ki, iyi bir şey yazmamış hatta ülkesini kötüleyen bir yazı. Hem istatistikler var yani FBI asparagas rapor sunamaz.
valla onların ülkesinde insan tükenmez :KK70: ve evet gerekirse tukenene kadar.
ama iyilik varsa kötülük de olmalıdır. bu da doganın dengesidir. ama hangi suc nasıl cezanlandırılmalı kısmında dikkatli olunmalı.
pedofili, taciz, tecavüz, katil ise idam edecek. dolandırıcı ise agır ceza verecek. adam yaralama ise agır ceza verecek. gibi...

Eğitimle olmaz o işler. Bir kadına tecavüz edip cinsel organını kesen adamı ne anlatıp eğitebilirsin ki? Bu tip insanlar idam edilmeli. Hasta çünkü.
Tecavüzcü eğitimeyecek zaten.
Yapmamız gereken cezayı düşünmek değil suç oranını azaltmaya çalışmak

Nereye kadar bütün nüfus tükenene kadar idam mı etsinler? :) Var zaten idam yasası adam idam ediyor zaten suçu işleyeni. FBI niye yalan yazsın ki, iyi bir şey yazmamış hatta ülkesini kötüleyen bir yazı. Hem istatistikler var yani FBI asparagas rapor sunamaz.
he fbı iyi birşey yazmamış.
ama
x ülke idam getirecek bu veriyi alıp 'bakın idam gereksiz ! - neden ? fbı demiş ki böle böle. - hım dogru.. demek bu çözüm degil. - ee ne yapsak ?- 10 yıl daha bekleyelim bakalım ne olacak...

Her ne suç işlenirse işlensin idam çözüm değildir.
özellikle bizim gibi adalet sisteminde verilen kararlara olan güvenin çok az olduğu ülkelerde
bizim önceliğimiz çocuklarımızı eğitmek olmalı
herkes kendi kapısının önünü süpürse hiç yoktan iyidir

valla onların ülkesinde insan tükenmez :KK70: ve evet gerekirse tukenene kadar.
ama iyilik varsa kötülük de olmalıdır. bu da doganın dengesidir. ama hangi suc nasıl cezanlandırılmalı kısmında dikkatli olunmalı.
pedofili, taciz, tecavüz, katil ise idam edecek. dolandırıcı ise agır ceza verecek. adam yaralama ise agır ceza verecek. gibi...

Ben pedofilleri özellikle, çürük meyve gibi görenlerdenim. Hatta söylerim, nasıl çürük meyveyi taze hale döndüremezseniz pedofilleri de terapiyle, ilaçla iyileştiremezsiniz. Bu konuda bana katılan oluyor katılmayan oluyor, kimisi çok hümanist sağolsun tedavi edebileceğini falan iddia ediyor, bir pedofille bırakın görüşmeyi, aynı ortamda bile bulunmamıştır ehehe. Yani inanın ortadan kalkmalarını en çok isteyenlerden biriyim. :) Ancak idam caydırıcı olmuyor, örnekleri de çok fazla. Masumane birini öldürebilme olasılığı da cabası. Farklı bir yönteme ihtiyaç var, bu da eğitimden geçiyor. İdam çözüm değil.

yasatmayacaklar boylelerini baska care yok ben boyle birinin nefes almasını istemiyorum yasamasını istemiyorum ne kadarı temizlense fayda iceri atıp bikac sene sonra cıkarınca duzelmiyorlar ustelik bu normal bir suc degil tecavuz pedofili igrenc seyler duzelse bile umrumda olmaz kim guvenir oyle insana ..baskalarının cocuklarının basına gelenlere icimiz bu kdr acıyor insanın kendi cocuguna yigenine kardesine olsa elleriyle oldurur o yaratıgı

Her ne suç işlenirse işlensin idam çözüm değildir.
özellikle bizim gibi adalet sisteminde verilen kararlara olan güvenin çok az olduğu ülkelerde
bizim önceliğimiz çocuklarımızı eğitmek olmalı
herkes kendi kapısının önünü süpürse hiç yoktan iyidir
idamı çözüm görüyorum. ama kapı süpürmeyi de başlangıc olarak dogru görüyorum.

Ben pedofilleri özellikle, çürük meyve gibi görenlerdenim. Hatta söylerim, nasıl çürük meyveyi taze hale döndüremezseniz pedofilleri de terapiyle, ilaçla iyileştiremezsiniz. Bu konuda bana katılan oluyor katılmayan oluyor, kimisi çok hümanist sağolsun tedavi edebileceğini falan iddia ediyor, bir pedofille bırakın görüşmeyi, aynı ortamda bile bulunmamıştır ehehe. Yani inanın ortadan kalkmalarını en çok isteyenlerden biriyim. :) Ancak idam caydırıcı olmuyor, örnekleri de çok fazla. Masumane birini öldürebilme olasılığı da cabası. Farklı bir yönteme ihtiyaç var, bu da eğitimden geçiyor. İdam çözüm değil.
yahu anlatamıyorum sanırım. pedofili de idam etsen de diger pedofili bundan korkmaz. adamlarda beyin değişik calışıyor. başka bir dunydalar onlar. ve suc işledigini biliyorlar ama yapmaktan vazgecmezler.
idam onlar için caydırıcı degil ki. dunya ve toplum için çözüm.

he fbı iyi birşey yazmamış.
ama
x ülke idam getirecek bu veriyi alıp 'bakın idam gereksiz ! - neden ? fbı demiş ki böle böle. - hım dogru.. demek bu çözüm degil. - ee ne yapsak ?- 10 yıl daha bekleyelim bakalım ne olacak...

Yoo 10 yıl bekleyelim demiyorum ama görünen köy de kılavuz istemiyor. Gereksizden ziyade caydırıcı değil ve masum insanların durduk yere iftiraya kurban gidip öldürülme olasılığı fazla. Suçsuz yere yıllarca hapis yatıp sonradan masumluğu anlaşılan insanları hapisten çıkarıyorlar, belki üstüne tazminat ödüyorlar. Peki suçsuz yere idam edilene ne yapılacak?

yahu anlatamıyorum sanırım. pedofili de idam etsen de diger pedofili bundan korkmaz. adamlarda beyin değişik calışıyor. başka bir dunydalar onlar. ve suc işledigini biliyorlar ama yapmaktan vazgecmezler.
idam onlar için caydırıcı degil ki. dunya ve toplum için çözüm.

Ben de diyorum ki çözüm değil. Kendi ağzınızla söylüyorsunuz bak birini idam etsen diğeri çıkıyor. Çözüm olsa çıkmaması lazım. Ne anladım idam geldikten sonra yine tecavüz taciz devam edecekse?

mesela abd bazı eyaletlerde bir uygulama var mahallenize bir pedofili ya da istismardan ceza almış biri taşındığı zaman o mahallede oturanlara bildirim gidiyor sürekli takip ediliyorlar
ayrıca kayıp çocuklar için amber alert denilen bir uygulama var bir çocuk kaybolduğunda herkesin telefonuna o çocuğun bilgileri gidiyor ve sehirde bilboardlarda uyarı geçiyor sürekli
almanyada çocuklar belirli yaşlarda zorunlu fiziksel ve ruhsal kontrolden geçiyorlar ve bu kontroller yapılmazsa cezası var
bizde bulunan önlem ise çocuk çığlık atsın
ırmak olayında izlemişsinizdir adamın pedofili olduğu açıkça ortada mahalle canlı yayına bağlanıp hala adamı koruyor
o mazlum onun aklı eksik diye
biz çocuk hakları sözleşmesine tarafız ama boşuna çünkü hiçbir yasamız çocukları korumuyor
gecen gün bir ödev konusu gördüm çocuğun cinsel istismarında rıza diye ve bu ödevi hazırlayan bir hakim
işte böyle bir ülkedeyiz
ülkemizde çocuk hukuku alanında çalışan hukukçu bile yok

idam geldiginde sapiklari asacaklarini hic sanmiyorum.
bunun cozumu idam degil maalesef erkekler nezaman herseyi kendilerine hak gormekten vazgecer ozaman biter ve bunda da biz annelere buyuk rol dusuyor erkek cocuklarimiza bir cok seyi ozellikle haysiyet karakter seref gurur asilamamiz gerekiyor goster oglum pipini amcana diyerek buyutuldukleri surece daha cok haber duyariz boyle

Ben de diyorum ki çözüm değil. Kendi ağzınızla söylüyorsunuz bak birini idam etsen diğeri çıkıyor. Çözüm olsa çıkmaması lazım. Ne anladım idam geldikten sonra yine tecavüz taciz devam edecekse?
ben cıkıyor demiyıorum. :KK70: ayy anlatamıyorum.
pedofili bir tane degildir ki. 10 tane ise. 1 ri ölse digerleri bundan korkmaz. korkmasını saglayacak birşey de yok. inan olsaydı abd yapardı...
dunya doga- toplum - hayvanlar için kim böyle ise yok edilmeli diyorum.

ben cıkıyor demiyıorum. :KK70: ayy anlatamıyorum.
pedofili bir tane degildir ki. 10 tane ise. 1 ri ölse digerleri bundan korkmaz. korkmasını saglayacak birşey de yok. inan olsaydı abd yapardı...
dunya doga- toplum - hayvanlar için kim böyle ise yok edilmeli diyorum.

Hayatım doğru, ben o dediğini kabul ediyorum zaten. Ben de yok olmasınlar demiyorum olsalar keşke, tedaviyle düzelebilecek bir grupta değiller. Ancak adamları mezbahaya götürür gibi idam edemiyorsun zaten, avukatlar daha iyi biliyordur uluslararası hukuk dersinde falan görmüşlerdir belki. Hadi ettin hepsini, arada masumlar da iftiraya kurban giderse geri dönüşü olmayacak, en basitinden bu var.

mesela abd bazı eyaletlerde bir uygulama var mahallenize bir pedofili ya da istismardan ceza almış biri taşındığı zaman o mahallede oturanlara bildirim gidiyor sürekli takip ediliyorlar
ayrıca kayıp çocuklar için amber alert denilen bir uygulama var bir çocuk kaybolduğunda herkesin telefonuna o çocuğun bilgileri gidiyor ve sehirde bilboardlarda uyarı geçiyor sürekli
almanyada çocuklar belirli yaşlarda zorunlu fiziksel ve ruhsal kontrolden geçiyorlar ve bu kontroller yapılmazsa cezası var
ırmak olayında izlemişsinizdir adamın pedofili olduğu açıkça ortada mahalle canlı yayına bağlanıp hala adamı koruyor
biz çocuk hakları sözleşmesine tarafız ama boşuna çünkü hiçbir yasamız çocukları korumuyor
gecen gün bir ödev konusu gördüm çocuğun cinsel istismarında rıza diye ve bu ödevi hazırlayan bir hakim
işte böyle bir ülkedeyiz

Amber alert dediğin uygulama Ankara'da kısmen uygulanıyor, emniyet kayıp çocukların bilgilerini telefona mesaj olarak gönderiyor. Ödev olayı gerçek mi ya, kanım dondu. Al işte bu ülkede çocuğu idam ederler maazallah pedofiliyi ayartmış diye. Nasıl çok adaletli bir sistem olması bekleniyor anlamıyorum, şu an bile sistem aşırı falsolu.

işte böyle bir ülkedeyiz
ödev değişik olmuş... cocuk ödevi mi yoıksa üni mi ?

X