Çatlaklar TCA Çatlaklara Kesin Çözüm Olabilir

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
  • Konu Sahibi sevgisiz_asla:)

saol tşkr edrm
özelden msj atmştm dönmedim bana.
bi çözüm bulamıyorum şunlara.
neden yaaaaaaaa

kılıçbalığı
bana tca uygulayacak bir uzman buldum.
ancak %50 likmi % 70 lilmi konusunda karar veremedik.
sence % 50 lik yapsak daha güvenlimi olur
uzman daha önce % 20 lik uygulamalar yapmş.ancak yüzde 70 ciddi anlamda yara vs gibi
şeyler yapıyormu sen uygulamıştın bizi bilgilendirirmsn??
saol.

saol tşkr edrm
özelden msj atmştm dönmedim bana.
bi çözüm bulamıyorum şunlara.
neden yaaaaaaaa

Şimdi gördüm :)

Uzman ile telefonda konuştuysan karar vermemek normal gidip muayene olman şart buna göre karar verecek.%50 ile %70 arasında elbetteki ciddi manada fark var çünkü derece 100 e yaklaştıkça saflık oranı artıyor ancak bunu senin çatlaklarının derinliği belirleyecek...Yara yapmıyor sadece cildi soyuyor soyarkende derece ne kadar yüksekse dökülen kabuklar o kadar koyu kahve oluyor, o bir hafta yaratık gbi dehşet bir görüntü ama değiyor.Eh mümkün mertebe oralara takılmayacak giysiler giymek gerek çünkü oradaki kabuklaşmış deri parçalarınında bir soyulma süresi var güneş yanığı gibi ucu kalkmış soyayım dersen işte o zaman yara oluyor tecrübe ile sabit :)

Sevgili KılıçBalığı nickli arkadaşım,

Öncelikle çok teşekkür etmek istiyorum sana, yardımlarından, sabrından, hoşgöründen dolayı; bu konudaki tüm mesajlarını tek tek okudum diyebilirim:) ılk defa yazıyorum foruma ve çatlaklar aynen sendeki gibi ergenlikten beri başımın belası; boyum birden uzayınca... Denemediğim bir tek tca kalmıştı, böyle bir uygulamadan da sayende haberim oldu... O kadar detaylı ve özenli anlatmışsın ki herşeyi zaten ve bunca iyi niyetine rağmen arada çıkan o saçma yorumları ayıpladım okurken... Ben bu uygulamayı geçen hafta Ankara'da bir dermatologa yaptırdım; ama maalesef daha fazla devam ettiremeyeceğim kendisiyle çünkü uyguladığı doz %25 ti ve daha fazlasını kullanmadığını söyledi. Ben 15 dakika tutarım onun etkisi %70 gibi olur dedi; ama bu dediği benim hiç aklıma yatmadı, zaten çok kısa sürede derim beyazlaştığı için de 1-2 dakika içinde de kremle sonlandırdı. Ve çatlaklarım kalça bölgesinde, bir tarafta denedik o sefer; tek bölge için 400 tl verdim, yani her seferinde 1000 tl yi bulması gerekiyordu bu seansların... bunun altından kalkamayacaktım. Cildimin sadece üst derisi kabuk attı gibi oldu, soyuldu; ama çatlaklara etki etmedi bu oran. Şimdi internetten 50 lik olanı sipariş ettim; bir uzman kontrolünde deneyeceğim en yakın zamanda, onu arıyorum...

Sevgili sisolin,

Ben de Ankara'dayım; %50-%70 lik bir uygulamanın nerede yapıldığını paylaşabilir misin?

Hepinize çok teşekkürler paylaşımlarınız için:)

Son düzenleme:
merhaba 28 yaşındayım benimde 12-13 yaşımdan beri çatlaklarım var ve ilk dizlerimde çıktı
bembeyaz sedef gibiler

doktora gittiğimde direkt beyaz olmaz önce kırmızı sonra beyaz olur diyorlar
ama bneim vücudum acayip takıntılıyımda bu konuda bilmezmiyim direkt beyaz olarak çıkıyor vücudumda

neyse sadete gelirsem bende TCA yaptırmak istiyorum
ıstanbul Anadolu yakasında bildiğiniz yerler varsa bana bildirirmisiniz
özelden de mesaj atabilirsiniz şimdiden teşekkürler

sevgili kılıç balığı
gerçekten özverin ve yardımların için sana çok teşekkür ediyorum.
bakalım haftaya gitmeye çalışıcam burda paylaşıcam sonuçları.
çok saol.

canım ben şu an istanbuldayım.ankarada tanıdığım yok.bulduğum kişi istanbuldan.yardımcı olamadım üzgünüm..

sevgili kılıçbalığı
acaba bi konuda daha yardımcı olman mümkünmü?yüzde 70 lik tca yı alabileceğim linki bana yollaman mümkünmü?bu şekilde daha uygun olacak fiyatı benim için. teşekkür ederim..a.s.

SELAM KIZLAR :) :lepi: ınternetten sıparıs kapıda odeme bulamadım tca almak ıstıyorum ınternet harıcınde alabılecegım bı yer bılıyomusunz ıstanbulda yasıyorum yardım edersenız cok mutlu olcam hihoyyyt

canım kılıçbalığım güzel ve duyarlı insanım..

öncelikle şunu sölemeliyim ki bende baya yöntem denemiş birisi olarak şuana kadar en akla ve mantığa yatkın senin yöntemini buldum arkadaşım.sonuçta tca bir asit ve en kesin çözüm.asit kadar etkili hiçbişi yok şu hayatta.değdiği yeri eritir fazlası.kremler lazerler hepsi hikaye gelio.kesinlikle kafama koydum.tca da geçirmezse hiçbişi geçirmez şu çatlakları.tca nın geçirmesi de mucize değil bence gayet mantıklı..

sen ne muhteşem bi insansın ki milleti uyarcam diye kendini paraladın.çok takdir ettim inan seni.bende istanbulda yaptırabilirim ancak.senden tek ricam o engin bilgi ve tecrübenle bana istanbulun her yerinden olabilir bunu yapabilecek güvenilir bi doktor ismi vermen..ben de çok beyaz tenliyim.derimi sıksan anında kızarır.ve % 70 lik bi uygulama istiyorum.sence tahminen kaç seans sürer benimki ve çok acır mı..sol üst bacağımın nerdeyse tamamında 6 yıllık beyaz çatlaklar var.ben biçok kremle ve bazı şeylerinde etkisiyle baya azalttmıştım aslında ama nerden sürdüm şu kantaron yağını.hepsini geri getirdi lanet ettim.şimdide kurtulamıyorum..sakın kantaron yağını denemeyin bütün emeklerimi mahvetti..hiçbişeye yaramıyor aksine dahada azdırıyor..

yani kısaca % 70 gibi yüksek bi oran uygulattırsam 2-3 ay içinde bi başarı olur mu yada kesin sonuç ne zaman ortaya çıkar..yada bana kaç seans gerekir..sadece tahmini konuşabilirsin canım..ve herşeyin sonunda seninki gibi hepsinden kurtulur muyum..en azından bi %90 başarı olur mu..??

buarada ben seni çok sevdim kılıçbalığım cansın sen..a.s.allah nazardan korusun seni

kızlar merhaba,

eskişehirde bildiğniiz iyi bir dermatolog var mı acaba? bu uygulamayı ankarada yaptıracaktım ama şuan şartlarım değişti, taşınma durumumuz var. eskişehirli olanlar, siz burada tca uygulayan bir yer biliyor musunuz?

ben %50 glycolik asit uygulamasını 3 seferdir göğüslerime uyguluyorum yanma olmuyor fakat bacaklarım acaip kaşınıyo gibi oluyor sürünce neden acaba akannehir
gizli umutcum ne durumdasın güğüs bölgenede uygulamıssın sonucları yazarmısın

gızlı umut ne alemdesın kurtuldunmu catlakalrından

ayın 28ınden sonra kısme ugramaz oldu kızlar hayırdır soyulmalar cokmu oldu?

sadece beyaz tenlilere mi uygulanıyor yani

bu konudada umutlarım söndü

kılıçbalığı arkadaşımız konuyu açtı zaman bende hacettepe hastanesine gittim,bana çatlakların geçmeyeceğini,tca yıda bunlar için yapmadıklarını söylediler,bende peki deyip çıkmıştım

şimdi diyorum ki keşke üsteleseydim,olsun siz yapın deseydim,ama bide şu var ki ben esmerim

bende bu konuda bıraz arastırma yaptım guzellık merkezlerıyle falan gorustum bır tanesınden fıyat aldım seans bası 150 lıra dıyor hatta cevaplarını dırek yazayım buraya TCA peeling uygulama ücreti 150 TL'dir. TCA uygulamasını takiben ciltte kabuklanma oluşur. Kabuklanmanın iyileşmesi 10 gün sürer. Bu dönemde ve sonrasında en az 20 gün güneşten çok iyi korunmak gerekir. Seans sayısı lezyona göre 4-8 seans arası değişir. Çatlak tedavisinde mezoterapi ile de güzel sonuçlar almaktayız. mezoterapı nekı ya???? bılen varmı bunu

hımm arastırdımda mezoterapı derı altına enjekte operasyonuymus ıse yarayacak ve kullanım alanıla gore degısık ılaclar enjekte edılıyormus orada hucre yapımını yada yag yakımını hızlandırıyormus selulıt catlak genclesme hersey ıcın kullanılıyormus

istanbul'da uygulayan bi yer yok mu acaba ??

ınternetten arastırırsan ıstanbulda o kadar cok varkı hayal bıle edemezsın hatta oturdugun semttekı bıle yapıyor cıkabılır ınternetten ıstanbul guzellık merkezlerı dıye arastır bı sonra adreslerıne gır yaptıkları uygulamaları yazıyorlar zaten orada tca varmı bakıcaksın anca bu kadar yardımcı olabıldım :)

istanbul tıp merkezi var mecidiyeköy de tca yapıyolar ama çatlak için değil snaırım istersek yaparlar belki ayrıca ilgine teşekkür ederim sheytane

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…