Çatlaklar TCA Çatlaklara Kesin Çözüm Olabilir

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
  • Konu Sahibi sevgisiz_asla:)
sevgili kılıçbalığı,hassasiyetine çok teşekkür ederim ve tecrübelerini bizlerle paylaştığın ,bizleri aydınlattığın için çok müteşekkirim sana.
fakat anlamadığım birşey var,biraz bu asiti ve kullanım alanlarını kurcaladığımda bu asitin kozmetik yönetmeliğinde yasaklı kimyasal olduğunu öğrendim ama belkide kozmetik peeling amaçlı üretimine izin vardır bilemiyorum ama sadece bakanlığın ek listelerinde yasaklı kimyasal arasında olduğunu gördüm.
madem bize sunulan y.içi satış sitesindeki solüsyon içeriği beklediğimiz gibi değil,bu ürünler denetlenmiyormu?sanırım hayır değilmi.
birde ürünün ambalajında sadece % şukadar TCA var diyor,üretici böyle bi riske nasıl giriyor?
satıcımı hile yapıyor ,üreticimi bunu net anlayamadım kılıçbalığı
eğer böyle bi hilekarlık varsa sağlığımızla nasıl oynandığını düşünmek istemiyorum.

Tatlım şimdi bu satış sitelerinde satılan ürünlerden bir kısmı açık yani kimya laboratuvarlarından alınabilecek ve içinde her türlü oynamanın yapılabileceği ürünler, diğer bir kısmı da Suriye'den kaçak olarak gelen ve "sahte" olan ürünler...Maalesef sağlık bakanlığı tarafından sağlam bir denetleme yok zatenfirma olarak resmi olup ürün olarak Türkiye'de merdiven altı üretim yapan firmalarda bakanlığa bu bir cilt bakım ürünüdür içeriğinde şu kadar aha var dediklerinde ve numune verdiklerinde çoğunlukla bunlar laboratuvar kontrolünden bile geçmediği gibi etiketleride kontrol edilmiyor...Sadece tca konusunda değil bu daha 2 sene evvel bir gutto karınca yağı örneği var, forumdaki arkadaşları bu konuda uyardım ama kullanmaya devam ettiler, sonunda yapılan baskınlar tvlerde afişe edildi, bu gün hala bu ürün yüzünden tedavi gören insanlar var...Bunlardan bazısı ciddi, bazısı ise basit problemler ama netice itibarı ile hem sağlıklarından hemde paralarından oldular...Ne yazık ki gutto bir şekilde sağlık bakanlığından onay aldıktan sonra merdiven altı üretim yaptı...Bunun dışında size bu konuda 2 örnek daha vereceğim.Şu anda halihazırda marketlerde satılan yiyecek tüm ürünlerin besin değerlerinin ambalajlarında yazılmasının zorunlu olduğunu biliyor musunuz? Peki kaç üründe gerçekten bu değerler yer alıyor? Bu gün koskoca Pınar firmasının bile bazı ürünlerinde besin değeri göstermedğini biliyor musunuz? Peki bu konuda şikayetçi olduğunuzda bu firmanın ceza ödeyeceğini?
Gıdaların ambalajları üzerinde gdo içerip içermediği konusunda bilgi verilmesininde zorunlu olduğu ve bakanlığın %100 gdo suz gıdalarla içeriğinde belli bir orana kadar gdo olan gıdaları bir tuttuğunu biliyor musunuz?

Diğer bir örnek...Yazlık mekanlarda veya yoğun yerli yabancı ziyaretçilerin bulunduğu semtlerde örneğin Beyoğlu, bazı mekanlarda bazı afişler görürsünüz çerez+bira 3 ytl diye...Sizce bu adamlar Efes Pilsen bira sattıklarını iddia ederken Efes'in standard fiyata verdiği biranın 330 ml sini üstelik çerez ile birlikte nasıl 3 ytl'ye satabildiği konusunda bir fikriniz bir bilginiz var mı acaba? Aklınıza gelebilecek en iyimser sonuç içlerine su katılıyor olduğu, diğer ihtimalleri ben buradan yazmıyorum...

Ne yazık ki hilekar bir milletiz, bu yüzden lütfen ama lütfen özellikle bu şekilde cildiniz ile alakalı konularda buradan alışveriş yapmayın arkadaşlar...Ben ürünümü Amerika'dan aldım.Daha sonra getirttiğim ürünleri yine ebay sitesinden aldım çünkü adamlar bu konuda ciddi, içeriklerinde ne diyorlarsa o var...Eğer imkanı olan varsa elindeki ürünü laboratuvar analizine göndersin, bana hak vereceksiniz...

bu arada cevap vermediğim bir şey olmuş, tca bir kozmetik ürünü değil kimyasal bir asittir normal şartta satışıkimya depolarında ve eczanelerde yapılmalıdır...

Son düzenleme:
Anlayamadım, daha açık sorabilir misiniz?

yani almayı önerdiqiniz aha markasını dediniz onu sordum içinde aha var bilginize yurtdışından bakıp sipariş verin die link wermeni bekliom bende bakayım bilqin için saol...

yani almayı önerdiqiniz aha markasını dediniz onu sordum içinde aha var bilginize yurtdışından bakıp sipariş verin die link wermeni bekliom bende bakayım bilqin için saol...

AHA bir marka değil tıpkı TCA gibi bir asit türevidir, meyve asididir...Bence yazdıklarımı bir kere daha okumalı ve buna göre kendin araştırmalısın...

ben şimdi perfecktskincare diye bi marka buldum ebaydan
güvenilir bi marka gibi görünüyor
1-2 hafta içerisinde kargo gelir dedi satıcı ,ama daha önce hiç ebaydan alış yapmadım,karar veremiyorum bi türlü :)

kılıçbalığı söylediklerini dikkate alıyorum,umarım sahtekarlarla karşılaşmayız ....

ebay'dan sahtekar çıkmaz, olurda ürün eline ulaşmazsa para iadesi alabilirsin zaten...Birde satıcının yaptığı satışları dikkate al, ne kadar çok satış o kadar iyi...

kılıcbalıgı hassasiyet ıcın tekrar tesekkurler bende ebayda tca hıc bulamadım hep glycolıc asıt var sence bunlardan alsam olurmu meyve asıtı ama yuksek derecelı alsam yanı tcanın %30 luguna denk gelecek bır deger oyle olurmu acaba? son sorumda %30luga denk gelecek deger sence glycolıc asıtte kactır?

Glycolic asit çok daha etkisiz bir asittir ben bunu kullanmanızı hiç tavsiye etmem iğne ile kuyu kazmaya benzer ve her asit her işlemde kullanılmaz. Bu arada ebay da çeşitli oranlarda tca var, şu an baktım sen neden bulamadın ki acaba? Türkiye'ye gönderimi de var...

Son düzenleme:

çook haklısın glycolic asit işe yara mıyorr glycolic asiti yüzde 50 liği tca asitin yüzde 20 liğine eşit diyee biliyorum..yani tca daha güçlü bi asit.. çatlak için kullanacaksanız tca asit olmasına dikkat edin ....

wala bulamadım madem buldun neden link wermiosun anlamadım çok araştırmıştım ama ebay daki arama kısmına tca yazıp çıkmıo

Doğru biliyorsun...

pekı ozaman kılıcbalıgı acaba bıze ne dıye arattıgını yazarmısın ben dırek tca yazıyorum cıkmıyorda hep glycolıc cıkıyor :S

pekı ozaman kılıcbalıgı acaba bıze ne dıye arattıgını yazarmısın ben dırek tca yazıyorum cıkmıyorda hep glycolıc cıkıyor :S

"tca peel" yazın karşınıza çıkar
perfectskincare diye bi marka çıkıyor ,fiyatta ggden makul görünüyor,satıcıya kargo ücretinide sormayı unutmayın.

ben tca kullanıyorum ama benimki bitmek üzere,yurtdışından alanlara kaça mal oldu biraz bilgi verirmisiniz? ebaydan falan baktım ama acemiyim nasıl alışveriş yapacağımı bilmiyorum,gümrükte vergilendirilince türkiyedekinden daha pahalıya mal oluyormuş galiba

ebaydan nasıl alışveriş yapılır diye nette aratınca resimli anlatımla paylaşılmış,bi bakın isterseniz.
gümrükten geçerken 150 euroyu geçmeyen alışlar için gümrük tarifesi uygulanmıyor.(hatta siz satıcıya şunuda sorun;ürünlerimi hediyelik olarak gösterebilirmisiniz deyin,böyle yapınca gümrükte özellikle ilk seferki alışlarda hiç sorun yaşanmıyor)Ben ebay değilde başka yabancı sitelerden alış yapıyorum,hiç gümrüğe takılmadı ürünlerim,kargo fiyatları ülkeden ülkeye değişiyor,ABD den aldığım ürünlerin kargosu biraz tuzlu oluyor benim,siz ebaydaki satıcılara alacağınız ürünün miktarını ve bulnduğunuz ili yazıp kargo fiyatını sorun,yazıyorlar hemen.
fiyatta TCA nın konsantrasyonuna göre(%lik çözeltiye göre) fiyatlandırılmış.çok pahalı değil .

Son düzenleme:

ben gittigidiyordan aldım,fiyatı yurtdışına göre daha pahalı,içeriğinden de emin olmadan aldım ama satıcısı iyi gibi görünüyordu,20lik aldım ben,yüzeysel soyulma yaptı bende herşey normal seyrindeydi,sadece 2.-3. kullanmalarımda daha zor etki etti sanki direnç kazanmış gibi,soyulmalar ilkine göre daha az ve daha geç oldu.

ben de onu yüzüme kullandım memnun kaldım

ama kalçalarıma pek etki etmedi,daha derin soyulmalara ihtiyacım var sanırım.ebaydan alışveriş yapıcam bu sefer.
eğer başarabilirsem birkaç şişe alcam,çünkü arkadaşlarım da kullanmak istiyor.ama ücretten dolayı gümrükte sorun çıkarmı bilemiyorum

kızlar ben az önce baktım gg ye..
tca satılıyor.
sizce yara ve yanık izleri için %kaç tca kullanılmalı?(nohut büyüklüğündeki iz için soruyorum,yani uygulanacak alan küçük)
özellikle kılıçbalığından cevap bekliyorum:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…