Çorbalar Tavuk Çorbası

cemrenaz06

fıstık gibiyim
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
323
2
denenmiştir*************
mükemmel bir davet çorbası oluyor

parça tavuk gögüs
2 bardak yoğurt
1 yumurta
1 yemekkaşığı un
bir kaç diş sarımsak

sosu için
sıvı yağ (yağın çok olmaması tavsiye edilir çünkü tavuk suyundada yağ vardır)
kırmızı pul biber

tavuk gögsü haşlanır suyu bi tarafa alınıp haşlanan tavuk gögüs küp küp ama çok küçük doğranır bir kenara alınır
yumurta un ve yoğurt tencereye alınır çırpma teli ile çırpılarak tencerenin altı yakılır ve sogumuş olan tavuk suyu ilave edilir kaynayıncaya kadar kesilmemesi için karıştırılır kaynayınca doğranan tavuk gögsü ve soyulup dövülmüş sarımsak kaynayan karışımın içine katılır biraz da bu şekilde altı kısık kaynatılıp ocaktan alınır
sıvı yağ bir tavada kızdırılıp içine pul biber atılır ve bu sos sıcak cıcak çorbanın üzerine dökülür (isteğe bağlı nanede kullanılır ama tavsiye etmem tadını çok değiştiriyor)

canım ben bu tarifi dün akşam denedim. cok güzel oldu bayıldım valla.
son anda evde yumurta olmadığını farkettim, yumurtasız oldu mecburen benimki ama yine de cok cok güzel oldu.
tarif için cok teşekkür canım.

Tarifi bugün denedim.Evdeki herkes çok beğendi.İçine pirinç veya tel şehriye de katılabilir aslında daha kıvamlı olması açısından.Teşekkürler bu güzel tarif için.a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…