Tavsiyeye ihtiyacim var :(

zeniac

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
3
0
Herkese merhabaa,

artik etrafimdakilerden fikir isteyip dogru duzgun cevap alamamaktan cok yoruldum ve buraya bir sans vermek istedim o yuzden insallah ciddiye alip gercekten cevap veren olurr cunku kafayi yemek uzereyim.

Simdi soyle bir durumdayim, 21 yasindayim ve bir senedir suren bir iliskim var. yurt disinda yasiyorum ve erkek arkadasim arap ( oyle iyyy arapmiii , araplar cok soyledir, araplar cok boyledirrr yapmayin lutfen her insan birbirinden baskadir ) hani arap oldugunu soylememin nedeni turkiyeye geri dondugumde oda turkiyede olmayacak, farkli ulkerelin insanlariyizz vaaah...
neysee kendisi dunya tatlisi biri ama ayni zamanda cok sinirli, bazen laftan anlamayan ve cok kere yapmamasini soyledigim seyleri yapmis biri.. benden 4 yas buyuk. universiteyi gecen yilin sonlarina dogru bitirdi ve yaklasik 6-7 aydir is ariyor fakat bulamadi. Ailesi kendi ulkesinde yasiyor ve erkek arkadasim burada tek kaliyor. Babasi eger is bulamazsan temelli donuyorsun dedi ve onumuzdeki ay temelli donecek. Ben gercekten acayip sanssiz bir insan oldugumu dusunuyorum cunku hayatimda 2 kez asik oldum, ikiside bir sene sonra baska ulkeye gitti......

Simdi bu cocukla butun sene guzel gunlerimizde gecti, cok buyuk kavgalarimiz oldugu zamanlarda oldu. ben onun beni benim onu sevdigim kadar sevdigini dusunuyorum ve bunun farkinda olmak gercekten cok kalbimi kiriyor fakat gonul bu iste onunla konusmadan 1 saat gecireyim hemen kafayi yiyorum.. Ben hani gercekten bir gelecegimiz olsun istiyorum, hayatima artik baskasi girmesin, evlenecegim kisi o olsun istiyorum ve mesafelerde hiiic umrumda degil ama sanirim ailesinin yanina donunce benimle konusmayi kesecek ve bunu dusunmek bogazima dugumler atiyor aglamaya basliyorum.. gercektenn cooook ama cook seviyorum ve hani 1 senedir is bulsunda burda kalsin diye elimden gelen herseyi yaptim, butun enerjim alinmis gibi hissediyorum... aglamaktan perisan oldum yakinlarimdan kimse anlattigimda umursamiyor...

Ben ne yapmaliyim? Hani bazilariniz yasin daha kucuk falan diyebilir ama lutfen bunu soylemeyin, ben gercekten ondan baskasini istemiyorum ve veda edecek olmam kalbime cok kotu bir agri sapliyor. Arkadasim istihare duasini soylemisti, bu bir ise yararmi sizce? yada yapabilecegim baska dualar varmi? yada bildiginiz baska yontemler? sadece artik rahatlamak istiyorum, cok yoruldum

Tabiki de yasin kucuk felan degil insan 17 sinde de asik olir 21 indede. 21 yas da gayet normal bir yas evlenmek icin evet erken bence :)) sizin durumunuz biraz zamana kalmis gibi sanki sonucta 2 secenek is olursa kalicak yoksa gidecek. Peki bu durumda cocuk ne dusunuyor sensiz olabilecek mi kendi ulkesine dondugunde bunun icin bir cabasi var mi acaba ? Biraz sende degil de durum onda bitiyor cunku onum verecegi karar cok onemli.

ya oyle hani devamli romantik seyler soyleyen, sensiz yapamam , sen benim herseyimsin turu erkeklerden degil. O yuzden oyle hissetsede soylemez. bana konusma tarzina bakarsam hani gidince beni silecekmis gibi konusuyor ama sureklide gitmeme ihtimalim var yapiyor bana. tam kendimi hazirliyorum, tamam kaliyormus diyorum bana "babam aradi, ay sonuna toparlan don artik dedi" diyor.... ve hani rahatca konusamiyorum bu konuda fikirlerimi cunku hani biraz kapinin mandali gibi kaliyorum sonucta o daha buyuk ve kac senedir burada tek basina ayrica ailesiyle arasina girip yaaaaa benim icin gitme kal diyeemem.. o yuzden benimle ilgili planlarindan haberim yok hemde ogrenme firsatim yok

Anladimm. Biraz bu duygusal konulari konusamiyorsunuz cok ilginc benimde vardi zamaninda o da arapti ayni anlattigin gibi bir insandi duygularini kesinlikle dokemezdi disardan hep sinirli gorunurlu halbuki cok guzel bir kalbi vardi ve konusmalari gercekten de sertti. Asagi yukari anladim nasil insan olduğunu bu tur seyleri konusmaya yanasamazsin. Ancak sizin durumunuz suan da cok farkli sen birseyler bekliyorsun cok da onemli bir konuda. Giderse eger unutur diyorsun unutmayadabilir emin olabilirsin bu konuda ama asla belli de etmeyebilir bunu o oyleydi cunku:) bu nedenle hic bir araya gelemedik ama biliyordum beni unutmadigini ki ole de. Cok zor oyle insanlardan birseyleri ogrenmek maalesef senin cok iyi atilim yapman gerekiyor biraz yirtik ol bu konuda ben de gururlu bir insanim bu nedenle adim atma olmadi kaldi ole. Sen yapma ac agzini cesaretli ol. Icinde asla kalmasin canim asla. Yoksa hep icine dert olur yillar gecsede emin ol o yuzden sansin varken herseyi acik acik konus

dediklerinde coook ama cok haklisin ama soyle birsey var hani daha once ne zaman giderse bize ne olacagiyla ilgili konu acmaya calissam hep agzima tikti lafi hani kendini tamamiyla bana vermiyor bunun farkindayim. surekli bir mesafe var aramizda, ve bu beni cok yoruyor. Hani benim istedigim vaktimi harcamasin onunda zaten yasi gelmis ama hala yeterince olgun davranmiyor..... hep boyle ucurumun ucunda beklermisim gibi hissediyorum ve dusersem umurunda olmayacak gibi geliyor.... ama hani beni unutmayacagindan eminim egerki iliskimiz biterse cunku simdiye kadar yasadigi hicbir iliskisini unutamamis... kesin benimkinide unutmaz... hani gercektenn ama gercekten verdiggim sevgiyi ve degeri gormuyorum ama bunun bu aramiza koydugu korunma duvari gibi olan mesafeden kaynaklandigini dusunuyorum icimde biriktirip soylemek istedigim cok sey varrr ama bir turlu konuyu acamiyorum, acmaya calissam gozlerim doluyor ne yapicam, nasil anlaticam derdimi bilmiyorummmm

Eğer size gidince bitecek hissi veriyorsa siz ne yaparsanız yapın bitecek gibi yada kendinizden çok fazla taviz verip kendinizi çok yıpratıp bi süre daha devam edersiniz sanki sonu her halükarda hüsran gibi duruyor umarım herşey gönlünüzce olur kendinizi çok düşünerek yıpratmayın herşey olacağına varıyor çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…