Tatlı isteğine karşı içecek keşfettim!

tulipbs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2007
378
2
yeni bir içecek keşfettim hem tadı güzel hem de tatlı ve yeme isteğine karşı oldukça etkili
elmaları yıkayıp kabukları ile doğradım tabii ortasındaki çöpünü ayıklayıp da, yeteri kadar su ile güzelce kaynattıp iyice yumuşayınca rondudan çektim koyu bir öz oldu buzdolabına koydum arada yeme isteğim geldikçe veya iftardan birkaç saat sonra yarım fincan elma özü 1 çay kaşığı toz tarçın koyup geri kalan kısmı bazen soğuk bazen de ılık suyla doldurup limon sıkıyorum, çok hoş bir içecek oluyor.
hem elma sindirime faydalı ,zararlı toksinlerin dışarı atılmasında faydalı; yine tarçın da hazmı kolaylaştırır; limonu zaten biliyoruz

elma-tarçın içeceğini içtikten sonra yeme ve tatlı isteğim kayboluyor. aynı zamanda hiçbir yan etkisi zararı olmayan doğal bie içecek ; üstelik tadı da güzel

ben yaptım arkadaşlar gerçekten güzel oluyo salep tadı var sanki

inanın sizde de işe yaradığına ve tadını beğendiğinize sevindim
bu içeçeği içtikten sonra ben de zerre kadar tatlı isteği kalmıyor üstelik canım yemek de istemiyor
bir de ben elmalı turtayı çok severim bir nevi onun da yerini tutuyor çünkü içinde elma ve tarçın var sadece bize bol bol kalori veren hamur ve şeker yok

öğle vakti yoğurtlu makarna yedim ama hala yiyecek birşeyler arıyorum :kahve:aşırı bir yeme isteği geldi ben de hemen içeceğimi hazıladım içtim şu anda hiç istek kalmadı müthiş işe yarıyor

yazdığın tarihe bakınca 1 aydır bu içeceği içtiğini düşündüm tulips ve merak uyandı bu bir ayda kilo durumunda değişiklik oldumu

ramazan zaten yeni bitti dolayısıyla devamlı içemedim ama yeme ve tatlı isteğim geldiğinde içtim ve işe yaradı artık daha düzenli içeceğim önümüzdeki haftalarda kiloda nasıl bir değişiklik olduğunu yazarım

tulipbs cnm bunu hemen deneyeceğim,umarım sende yaradığı gibi bendede işe yarar.teşekkürler bilgin için

Gecenin bu vakti uykum kaçtı, siteye şöyle bir bakayım derken bu güzel bilgiye rasladım..:smiley-cool: Zaten canım çookk tatlı istiyordu.. :1rolleyes:
Hemen elmaları soymaya başlıyorummm...cokacimcoook
Teşekkürler tulipbs...a.s.

güzel bir başlık gün yüüzüne çıktığına sevindim hemen denicem aldım tarifi elma ve tarçın güzel ikili inşallah işe yarar yoksa verdiğim tüm kiloları geri alcam bennnnnnnn

X