Tatlı ihtiyacını nasıl gideririm?

mormeybon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2014
4
1
selam arkadaşlar
benim zayıflama aşamasındaki en büyük sorunum tatlı
acayip bir tatlı canavarıyım malesef :)
çikolatadan vazgeçemiyorum bu durumda benim diyette hemen pes etmemi sağlıyor.
bu durumu nasıl aşarım ne yerim tatlı yerine nasıl kesmeye başlarım?
yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim önümdeki tek ve en büyük engel bu... :KK43:

Tarçınlı yağsız süt bende çok işe yarıyor umarım sizin de işinize yarar :dondurma:

selam arkadaşlar
yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim önümdeki tek ve en büyük engel bu... :KK43:
Merhaba adet dönemlerimde çok fazla tatlı ihtiyacım olduğu için diyetisyen dereotu yememi önerirdi.. ben hiç sevmediğim için o zamanlar tüketmezdim ama deneyebilirsiniz. Ben son bir aydır yiyorum adet döneminde tatlı krizine de girmedim ama henüz bir ay oldu

YULAF EZMELİ KURABİYE
Eki Görüntüle 1970634

Yulaflı Ezmeli Kurabiye

Malzemeler

1-1,5 su bardağı yulaf ezmesi

3 olgunlaşmış (hatta kararmış) muz

1 kahve ficanı kadar kuru üzüm

1 tatlı kaşığı tarçın

1/2 kahve fincanı hindistan cevizi

1/2 kahve fincanı damla çikolata (isteğe bağlı )

½ kahve fincanı kadar fıstık

Hazırlama Süresi : 5 dk

Pişme Süresi : 15-20 dk

Önceden ısıtılmış fırında 180 derecede .

Hazırlanışı

Ezilmiş muzlarla tüm malzemeler karıştırılıp , yoğrulur . Yulaf ezmesi miktarı , muzların büyüklüğüne göre değişeceği için 1 bardaktan sonra azar azar ele yapışmayacak ve şekil alacak kıvama gelene kadar eklenir .

Yağlı kağıt serili tepside yaklaşık 15-20 dk pişirilir .

Afiyet olsun .

Diyet sırasında tatlı krizini yatıştıracak iki farklı atıştırmalık ... Ara öğün için ideal

CHİALI YOĞURT
1 KASE YOĞURT
1 ÇORBA KAŞIĞI CHİA TOHUMU
1 DLM ANANAS (DİLEDİĞİNİZ MEYVE OLABİLİR)
4 BADEM
TARÇIN

Eki Görüntüle 1971356

KAKAOLU MUZ

1 ADET MUZ
KAKAO
TARÇIN
BOŞ KAVANOZ:)
MUZLARI DİLİMLE , KAVANOZA KOY...KAKAO VE TARÇIN EKLE .ÇALKALA ... ÇİKOLATA KRİZİNE BİRE BİR .

Eki Görüntüle 1971357

ara ara tatlı krizlerimi bu şekilde bastırırdım .
diyette fıstık ezmesini de , içerdiği faydalı yağlardan dolayı tavsiye ederim ... tabii makul ölçüde :)

selam arkadaşlar
merhaba, ne kadar az karbonhidrat alırsan insüline olan ihtiyacın azalacağı için tatlı ihtiyacın da azalacaktır ve işlenmiş yapay şeker içeren yiyecekler yerine bol meyve yiyerek tatlı ihtiyacını öyle giderebilirsin.. biliyorum çok zor bi iş tatlıyı bırakmak :) ama meyve desteği yardımcı oluyor. mesela meyve salatası yapıp üzerine tarçın dökebilirsin, tarçın iştahı kapanıyor ve insülin ihtiyacını azaltıyor.

Elbette tatlı ihtiyacınızı gidereceğimiz bir sürü tarif var. Mesela incir uyutması favorim, mesela madonun şekersiz dondurmaları onda da incirli olan favorim, ballı bademi beğenmedim. sadece iki top. Spordan sonra yemek yemeyeceksem uniq2go dark ı alıyorum ya da starbucks ve carfursa gurmede gördüğüm chia bar natural by anna mı ne var yabanmersinli içinde gerçekten yapay şeker yok, hurma chia, vişne yabanmersini ceviz var. Mistro ile bazen tam bazen yarım yiyerek ara öğün yapıyorum spor öncesi iyi geliyor. Tabi bunları çok sık yemiyorum, nedenini aşağıdaki yazılarımda anlattım. Şekeri bırakmak sanıldığı kadar zor değil. yeterki isteyin

https://somethinggotmestartedblog.wordpress.com/2017/03/17/kitap-okumanin-hayatima-etkisi/

https://somethinggotmestartedblog.wordpress.com/2017/02/22/biorezonans/

selam arkadaşlar
Ben tek değilmiş demekki

100 gr ananas kalorisi 48 şeker gramı 9,30 gram yağdan aldığınız kalorisi arada bir yerseniz şeker ihtiyacını karşılamış olursun farklı birşey de tüketmiş olursunuz

selam arkadaşlar

bence tam bir tatlı canavarıyım gibi sıfatları kendinden ayırmakla başla, bunları bu şekilde düşünürsen çekim hissetmeye devam edeceksin, mesela tatlıyla hiç aram yok zaten sevmem gibi düşünmeye başla, birazda işin yemek içmek harici kısmına deyineyim dedim:)

X