Tatile kedimi götüremiyorum..Uzun süre evde kalabilir mi?

pukaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2009
402
2
kızlar benim bi kedim var yıllık izinden dolayı 10 gün şehir dışına çıkacağım ama kedimi götüremiyorum yanımda yaşadığımız yerde hiçbir akrabamız yok evimin anahtarını teslim edebileceğim kimse yok kedi oteli yok kedim 10 gün evde yanlız kalacak
daha önce böyle duruma düşen oldu mu neler yaptınız? kedimin yanlızlıktan ölmesini istemiyorum aklım onda olacak ama evde bırakmaktan başka çarem yok nolur yardım edin neler yapmalıyım deneyimlerinizi yazın lütfen

kızlar benim bi kedim var yıllık izinden dolayı 10 gün şehir dışına çıkacağım ama kedimi götüremiyorum yanımda yaşadığımız yerde hiçbir akrabamız yok evimin anahtarını teslim edebileceğim kimse yok kedi oteli yok kedim 10 gün evde yanlız kalacak
daha önce böyle duruma düşen oldu mu neler yaptınız? kedimin yanlızlıktan ölmesini istemiyorum aklım onda olacak ama evde bırakmaktan başka çarem yok nolur yardım edin neler yapmalıyım deneyimlerinizi yazın lütfen

Bi süreligine bakim evlerine birakamazmisiniz? zira 10 gün bir hayvanin evde yalniz kalmasi icin cok uzun bir süre,yazik hayvana :KK43:

bizimde köpüşümüz var....ne yazıkki böyle durumlarda problem oluyo biz sırf bu yüzden öyle ailecek hiç bi yere gidemiyoruz...onu yalnız bırakmaktansa gitmemeyi tercih ediyoruz....

10 gün az bi zaman değil....kaldıki biz 1 gün bile bırakmayız....psikolojileri çok bozuluyor....nöbetleşe evden çıkıyoruz düşün.....evde hayvan bakmak zor,sorumluluk istiyor,tıpkı çocuk gibi.....çocuğun olsa küçük onu evde yalnız bırakırmısın?

evde bırakmayın bence 10 gün uzun bir süre bende kedi bakıyorum o kadar uzun bir süre yalnız kalamaz kedi taşımak için kafesler var ondan edinin yanınızda götürün diğer türlü yazık hayvana :eek:lmaz:

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim ama öncelikle şunu söyleyeyim
kedi taşıma kafesim var ancak ben bu 10 günde tatil yapmıyacağım halletmem gereken bazı işlerim var ve ortalama 4 şehir gezeceğim otobüs firmaları hayvan almıyor arabalara...
bulunduğum yer bi doğu ili değil bakım evi veteriner bile yok doğru dürüst hayvan bakmanın sorumluluğunu çok iyi biliyorum aşısını bile internetten isteyip kendim yapıorum 2 senedir gitmeyi erteliyordum ancak bu yıl gitmek zorundayım
burada hiçbir akrabam ya da güvenebileceğim biri de yok

Konuyu şimdi görüyorum.Tatilde en büyük dert kediyi nereye bırakacagım derdidir bunu çok iyi bilirim.
Son 3-4 senedir yazlıgımıza götürüyoruz .Ama daha önce 1-2 sene evde bırakmak zorunda kaldık.İlk olarak tuvalet sorunu var.En az 2-3 büyük leğene kum koymalısın kı 10 gün idare edebilsin.Mamasını da 2-3 tane büyük kaplara koymalısın aynı sekilde suyunu da oyle.Şu sıcakta sürekli taze su içmesi lazım ama baska bır alternatıfınız yok sanırım.Tabiki kapı ve pencere de acık bırakmalısınız kı temız hava alabılsın şu sıcaklarda..Bir de işin kedinin yalnızlık piskolojisi durumu var bence bu en buyuk problem.Biz bıraktıgımızda günlerce ağlamış,yumak yumak tüy dökmüş...Ama daha küçükmüş kediniz daha kolay bir şekilde atlatabılır durumu...

Ya ben bi keresinde 2 gün bırakmıştım bişey olmamıştı ama 10 gün çok fazla yaa, bilemedim ki nasıl olur. Apartmanınızda görevli falan yok mu, 2 güne bir uğrasa baksa?

insanın gercekten gözü arkada kalıyor böyle durumlarda bende on gün yolculuğa cıkıyorum ve kedişim evde tek kalacak ama allahtan cok güvendiğim çocukluk arkadaşım var hergün bir kez gelip kedimi kontrol edecek mamasını vercek suyunu değiştircek evi havalandıracak kızım hava alsın diye ve gidecek..günde bir kez evime gidip ona bakıp ilgilenecek olması içimi bir nebzede olsa rahatlatıyor..çünkü özellikle yaz aylarında sık sık suyunu değiştiririm ben günde 3 kez hemde.havalar sıcak suyuda ısınmasın diye..benim yokluğumda arkadaşımın günde 1 kez gelip suyunu değiştirecek olmasıda güzel sonucta 10 gün boyunca aynı suyu içmesinden iyidir..bakacak kimse olmasaydı ben kedim için taslarla su bıraksam o sularda ısınacak bıraktığım mamalar bayatlayacak bunlarda bana sağlıklı gelmiyor...yani zor bir durum..insanın aklı kalıyor hiç kolay değil..

kedim 1 yaşında.... apartman görevlisini tanımıyorum çok fazla yeni taşındık buraya güvenemem kimseye :KK43:

hala güncel mi konunuz bilmiyorum ama biz de doğudayız. belki yakın şehirlerdeysek bize bırakabilirsiniz

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim ama öncelikle şunu söyleyeyim
kedi taşıma kafesim var ancak ben bu 10 günde tatil yapmıyacağım halletmem gereken bazı işlerim var ve ortalama 4 şehir gezeceğim otobüs firmaları hayvan almıyor arabalara...
bulunduğum yer bi doğu ili değil bakım evi veteriner bile yok doğru dürüst hayvan bakmanın sorumluluğunu çok iyi biliyorum aşısını bile internetten isteyip kendim yapıorum 2 senedir gitmeyi erteliyordum ancak bu yıl gitmek zorundayım
burada hiçbir akrabam ya da güvenebileceğim biri de yok
belli miktarda yemek kabına mamasını bırakıp bir iki yere de su bırakın bi sorun olmaz. Kumunu falan degiştirin gitmeden. Ben öle yapıyorum ama kullandıgın mama çok önemli ben whiskas kullanıyorum. Döndügümde ise eve kedim sırtımdan inmiyo gayet de sağlıklı.

belli miktarda yemek kabına mamasını bırakıp bir iki yere de su bırakın bi sorun olmaz. Kumunu falan degiştirin gitmeden. Ben öle yapıyorum ama kullandıgın mama çok önemli ben whiskas kullanıyorum. Döndügümde ise eve kedim sırtımdan inmiyo gayet de sağlıklı.

zaten öyle yapacağım her odaya yemek su ve kum koyacağım benim derdim yanlız kalınca onu bırakıp gittik zannetmesi strese girmesi bi de havalar sıcak ev havasız kalacak ne yazık ki camlarımda vasistas yok yani camları kapatıp gitmem gerekecek o yönden de endişeliyim daha önce 4-5 gün bıraktım ama camlarım panjurluydu içerden kitleyip camı açık bırakmıştım ev hep hava alıyordu iş yerinden birine rica edeceğim artık yapcak bişey yok

10 gün cok uzun bir süre... mama dengesini nasil saglayacaksiniz ? ya birkac günde hepsini bitiri ve gerisinde ac kalirsa ? ayrica sulari da hoplayip ziplayip dökme ihtimali var..

ben asla birakamazdim bu kadar süre. eger en son dediginizi yapma sansiniz olursa cok iyi olur. en azindan2 günde bir mamasi suyu kontrol edilmeli hayvanin. yazik olur yoksa :KK43:

10 gün cok uzun bir süre.. benmkide 2-3 gün yalnız kalmıştı ama biz her odaya mama su koymuştuk.. her odaya hem yere hem masaların yatakların üstüne koymuştuk malum karıncalar basıveriyo.. yemek ve su konusunda fazla fazla koyarsanız cok bir problem olmaz ama psikolojisi cok bozulur.. bizimki camda bizi beklemiş.. hala da annem biyere gitsin hep camda onu bekler hala korkar bırakıp gidicez diye.. başka çözümler bulmalısın ama mecburum diyorsan işini cok sağlama al hertarafı su ve mamayla donat dökebilir karınca gelebilir.. bizim kum olayımız yoktu bizimki banyodaki su giderine yapar tuvaletini.. yanında götür desem otobüs firmaları cok katı bu konuda.. birkaç kişiden duymuştum zorla bagaja koydurduklarını ve hayvanların orada havasızlıktan öldüğünü

ne yazık ki otobüs firmaları almıyor alanlarda dediğin gibi bagaja koymaya zorluyorlar zaten tek bir şehire gidecek olsam yine bi şekilde götürürüm.... iş yerinden arkadaşa söyledim 3 günde bir gelip evi hacalandıracak suyunu kontrol edecek...
sevgili bonibon mama deengesini nasıl sağlayacağımı sormussun kızım mama konusunda hiç açgözlü değil doyduğu zaman yemeyi bırakır ve acıkana kadar da yemez o konuda kızıma güvveniyorum
bal88 mesajı görmüştüm ama ben burada kapıcıma bile güvenemezken tanımadığım birine nasıl bırakayım kızımı ben msj yazmıştım ama sanırım cevapla demedim çıkmamış mesajım teklifi sunan arkadaşa da teşekkür etmiştim mesajımda yine teşekkür ediyorum inanın çok zor bir durumdayım iş yerinden de gelmiyecek olsalardı napardım bilmiyorum herkese cevapları için teşekküğr ederim

bende 1 gece iki gündüz yoktum dün akşam geldim eve mamasını ve birkaç yerede suyunu koydum kumunuda içeri aldım balkonda olurdu hep sıcaktı ama başka şansımda yoktu aklım hep evde kaldı ...kumun kokusu eve yayılmıştı ama hemen havalandırdım heryeri ...çok uzun gidersekte anneme anahtar veririm yapacak bişey yok ...
bence sende veterinere bırak en iyisi ...bilmiyorumkismile

X