Tatil sorunu...

Çok muğlak istekleriniz

Otelde kalmayacaksınız da ne yapacaksınız o aralıkta

Yani tarihi turistik yer mi gezmek istersiniz akşam sokaklarda gezmem mi bara gitmek mi

Araba ile mi gideceksiniz mesela

Plajı güzel kum olan yer çok da onlar arasında tercih

Örneğin çoluk çocuk olmasın sessiz olsun mu aman ne yapayım dedeler Nenelerle çocuk olsa da olur mu

Ya da ne bileyim sabah kalkıp kahvaltıya kadar yürüyüş mü yaparsınız 11.30 daki geç kahvaltıya ancak mı inersiniz

Özetle birçok site var açın okuyun bütçenize uyan birini deneyimleyin Zaman geçtikçe tercihleriniz de oturuyor

Yıllarca tatile gittim bir tatilde vay dedim kahvaltı müthiş peynirler vs o arada bir sorumlu gelmiş aşçıya çemkiriyordu ne bu böyle kaç çeşit peynir var çok bunlar gereksiz masrafı azaltalım diye

Amasra'ya gidebilirsiniz hem asiri kalabalik olmayan bir yer hem de otelde vakit gecirmeyi pek dusunmuyorsaniz fiyatlari da uygun ideal bir yer. Ama şu an orda deniz soguk mudur bilemiyorum. Bir site var tripadvisor ordan yorum okuyarak en uygun oteli seçebilirsiniz orda cok gercekci yorumlar yaziliyor.

Öyle güzel anlatmışsınız ki inş bizede nasip olur. Bizde gitmedik balayına

Otelde zaman geçirmek istemiyoruz dediğinize göre oda kahvaltı butik otel olacak. Onların da genelde plajı yok, plajı olanlar da pahalı 2500 liraya zor.

Herşey dahil otellerin çoğunun kendi plajı vardır ama onlarda da hem iyi olsun hem ucuz olsun derseniz bulmak zor tabi ki. Tatil sitelerinden puanlara ve yorumlara bakarak tercih yapabilirsiniz. Ben belek otellerini öneririm, kötüsüne denk gelmedim belekte.

Tatil yapmadığınız belli
Kural 1- tatil rezarvasyonu en geç şubat, bilemedin mart gibi bitmiş olmalıdır.

2 gece arabada uyuruz gerekirse diyen bir üye vardı, aklıma o geldi

Burdan bir iki yorum dışında mantıklı bir yorum alamayacağım galiba. Bütçeye laf atma, tatile gitmediğiniz belli vurgusu bla bla. Sanırım kaynimli gorumceli bir derdim olmadığı için konu platformu gerdi. Daha güzel tatillere siz gider ve biraz pozitif bir tavır edinirsiniz umarim :)
Bütçe konusunda senelik birikimimizle arabamızı yeniledik ve hesabımizda cüzi bir miktar kaldı. Buna bakarak sınırlamıştım aslında belli olmaz. Daha fazla da olabilir planlarniptal da olabilir. Serbest meslek yapıyoruz. Gercekten fikir veren bir kac uyeye de tesekkuler.

2500 liradan cok daha azina avrupa tatili yapmistim (euro bu kadar cok degilken).
Bence ucuz seyehat icin booking kullanin (ben en ucuzu icin kamp yapiyorum ama size düşük standart seyler onermeyecegim)
Booking sitesi turkiyede kapali. Yani turizm firmalari sikayet etmisler. Yurtici oteller gozukmuyor. Ama cozumu var. Oncelikle bir vpn uygulamasi indir telefonuna. Ben tunnel bear kullaniyorum mesela. Onu ac,ulkeni almanya falan diye belirle :)
Simdi bookingi ve baska yasakli siteleri açabilirsin. Tarihi gir. Ucuzdan pahalliya sirala...
Gozune bir otel kestir :)
Kapadokyada mesela cift kisilik millet 300e 400e bir yer bulup 'ekonomik' diye seviniyor. Ama ben bu ay tam da balonlara bakan yerde 150ye oda bulup pahalli diye uzulmustum :))
Oraya gittigin zaman da yemek yerken falan yerel halk gibi dusun. Tamam, tabaklar atmis lira ama burali olsan da her gun 60 lira mi vereceksin? Tabii ki hayir. Turistik areadan azicik çıkıp bir iki mahalle gectikten sonra fiyatların inanilmaz indiğini goreceksin.
Icki konusunda da deniz var kum var yildiz var migros var :) al sarabini migrostan, git bir kumsala ic :) mis gibi romantik tatil.
He ille de Gece kulubune cistak cistak eglence ortamına girecegim diyorsan yine migrostan iki biral al, oncesinde sahilde ic ki gittiginde bir kokteyl ile doya doya gecenin keyfini cikar :)

O zaman Antalya’da lara plajı var. Tam merkezi bir yer. Oraya yakın sürüsüyle otel var. Siz o otellerden birine yerleşip hem karşıya geçip denize gireceksiniz hem de Antalya’yı gezeceksiniz

Ben her sene tatili ets turdan aliyorum. Musteri hizmetleri size yardimci olur bence bir arayin veya acenteye ugrayin. Bu sene tatil ucuzdu,uygun yer illa ki bulursunuz.

Bütçe biraz az gibi geldi çok zor bu bütçeyle tatil, kuşadasında güzelçamlı var davutöarı geçince güzel bir yer orası olabilir

Şimdi öncelikle her şey dahil Otel tatili mi istiyorsunuz ve ulaşım nasıl olacak kendi arabanızla mı bilgi verirseniz daha çok yardımcı olabiliriz. Çünkü otelde vakit geçirmeyiz demişsiniz ama genelde her şey dahil otellerin plajı vardır. Her şey dahilde de en uygun fiyatlar genelde Antalya da veya adı çok popüler olmayan Özdere Didim gibi yerlerde var. Oda kahvaltı olur derseniz Fethiye de çalış plajındaki oteller Uygun bence, çünkü plajın hemen dibinde oteller var ve geçen yıl oda kahvaltı 200 tl civarıydı .ve Ölüdeniz, saklıkent kayaköy gibi bir sürü yere de gezmeye gidebilirsiniz. Yine plaj dibi olmasa olur derseniz dalyan da iztuzu plajı mükemmeldi. Yine dalyan da oda kahvaltı 200 250 civarı kalıp arabayla 15 dk da iztuzu ya gidip bütün gün takılabilirisniz Ağaçlı alanı da var alın yanınıza atıştırmalık şeyler ve sandalyenizi oo keyfe bak bir gün de tekne turu yapabilirsiniz.

Şansınızı deneyin ama geç kalmışsınız. Biz taa kıştan ayarladık ödemeyide yaptık. Bu zamanlarda 2500e bulmanız zor sanki.

Biz sizi anlamadık ki. Hepsine olabilir demişsiniz fiyat şu kadar ama yüksek olabilir, istekleriniz de net değil. Sizin yazdıklarınızla işin içinden çıkılmaz. Kalabalık olsun ama çok kalabalık olmasın yazmışsınız. Yazdığınız en net şey plajı olsun. Böyle tatil yeri bulmanız imkansız. Örneğin oda kahvaltı mı her şey dahil mi, Ege mi Akdeniz mi, ulaşımınız araba mı otobüs mü bunlara karar verin.Önce kriterlerinizi sınırlayın sonra üstteki bir üyenin belirttiği gibi bir tur sitesine girip filtre uygulayın beğendiğiniz oteller arasından seçim yaparsınız.

Tatil yapmadığınız belli
Kural 1- tatil rezarvasyonu en geç şubat, bilemedin mart gibi bitmiş olmalıdır.

2 gece arabada uyuruz gerekirse diyen bir üye vardı, aklıma o geldi
Yanlarında tüp götürüp hazır köfte pişirmeyi düşünüyordu...üstelik o tarihlerde adet de görüyordu

Yanlarında tüp götürüp hazır köfte pişirmeyi düşünüyordu...üstelik o tarihlerde adet de görüyordu
arabada yatıp tüpte köfte pişirerek tatil yaptığını zanneden kafadan alsam hayata daha toz pembe bakabilir miyim ki? Sonra memlekete dönünce tatile gittik ayol deniz kum güneş bronzlaştık filan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…