Taşıma / Oto koltuğu alan ve kullananlar

MAVXIXGXUXN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
153
5
Eklediğim resimdeki gibi bir taşıma oto koltuğu aldım ama henüz kullanmaya cesaret edemedim sanki bebeğin anotomisini bozacakmış gibi biraz bu ilk 3 ay için fazlaca çukur geldi bugün hiç desteksiz yatırdım bebeği içine rahatlıcak mı bir deneyeyim dedim. Sevdi sanki uyumaya başladı ama bir bilgisi olan varmı bu şekildeki eşyaların kullanımı hakkında. Ayrıca yarın doktoruna gideceğiz inşallah, doktoruna da sorup buraya yazarım bende. :kahve:

Eklentiler

• $pr_01_638_min.jpg
    $pr_01_638_min.jpg
    2,9 KB · Görüntüleme: 406
[QUdi evdOTE=MAVİGÜN;4650821]Eklediğim resimdeki gibi bir taşıma oto koltuğu aldım ama henüz kullanmaya cesaret edemedim sanki bebeğin anotomisini bozacakmış gibi biraz bu ilk 3 ay için fazlaca çukur geldi bugün hiç desteksiz yatırdım bebeği içine rahatlıcak mı bir deneyeyim dedim. Sevdi sanki uyumaya başladı ama bir bilgisi olan varmı bu şekildeki eşyaların kullanımı hakkında. Ayrıca yarın doktoruna gideceğiz inşallah, doktoruna da sorup buraya yazarım bende. :kahve:[/QUOTE]
ay aynısı bende var bende çukur diye bu zamana kadar ev içinde kullanmadım hastaneye falan giderken içine koydum kalça usgyi çeken doktora sordum oturma yerine yumuşak bişeyle destekle dedi oturtabilirsin dedi şimdi ev de kullanırken biraz geriye yatacak şekilde anakucağının altına bişeylerle destek koyuyorum hemde içine yumuşak bir battaniye koyuyorum ööle yatıyo ama bizim sıpa çıırpına çırpına nerdeyse ayak ucuna geliyor bağlamam lazım o şekilde yalnız bırakamıyorum çok hareketli

ben 1. aydan beri kullanıyorum çünkü oğlum çok seviyo içine koyduğum zaman acayip rahatlıyo kucağı sevmiyo çünkü, ama terken gibi bende için destek bişiler koyuyorum hem yumuşak oluyo hemde iki büklüm olmuyo, gezmeğe gittiğimiz yerlerde yatacak yer arama sıkıntısıda olmuyo onun içinde hem beşik gibi sallıyoz hemde orda uyuyo, taşırken de çok rahat arabada falan rahatça yatıyo hatta arabaya binince hemen uykuya daldığı için büyük rahatlık sanırım 6. aya kadar kullanabilirim

bendede var ama onu kullanamadık.çünkü çok çukur.içinede doldurdum rahat etmedi bizimkisi.artık oturunca kullanırım onu dedim.sallanan düz ana kucağı aldım evde onu kullanıyorum.dışarı çıkarkende bebek çantası kullanıyorum şimdilik

ben 1. aydan beri kullanıyorum çünkü oğlum çok seviyo içine koyduğum zaman acayip rahatlıyo kucağı sevmiyo çünkü, ama terken gibi bende için destek bişiler koyuyorum hem yumuşak oluyo hemde iki büklüm olmuyo, gezmeğe gittiğimiz yerlerde yatacak yer arama sıkıntısıda olmuyo onun içinde hem beşik gibi sallıyoz hemde orda uyuyo, taşırken de çok rahat arabada falan rahatça yatıyo hatta arabaya binince hemen uykuya daldığı için büyük rahatlık sanırım 6. aya kadar kullanabilirim

benim büyük oğlumda 2 yaşına kadr ayak altındaydı koltuğu arabada 1 yaşına kadr içinde seyehat etti evdede mamasını falan yediriyodum oturup tv seyrediyodu büyük rahatlık .1 aydan beri ufaklıktada kullanıyorum içini destekledim valla benim elim ayağım bu koltuk

bizde baya bi zorlandık kullanmakta.sonra bi bebek mağzasında bööle bişey bulduk.oto koltukları için yapılmıs.aldık.cok rahat oldu.keske ilk zamanlar bulabilseydik.2 ay kullanamadık bostan yere.şimdide kullansa kullansa en fazla 2 ay daha kullanır:1closedeyes:fermuarlı ayrıca..temizlenebilmesi içinç..

ssl19856ka1.jpg

ssl19857fh4.jpg

a.s.

Yazdıklarınız sayesinde içim çok rahatladı 5 gündür uyumayan çocuk ilk defa uyuyor acaba koltuğun mucizesimi bilmiyorum şu an desteksiz uyuyor ama resimdeki gibi altına bir yastıkla destekledim yani içinde bir destek yok bakalım bende bi sorayım doktoruna o kadar üzüldüm ki o koltuğu aldığıma çok çukur diye yarın geri verecektim hemde parasınıda istemiyorum alın diye gidecektim aldığım yere.

Bizde almistik aynisindan hic dikkat etmedik kayinvaldem gorunce bize kizdi biraz gozunuz gormuyomu rahat bisey olmadigini cocuk bunun icinde iki buklum olur diye o gunde 5 gunluktu daha doktora gitcektik artik icine battaniye koyduk o gun perisan sekilde gittik biz sormadan hemsire bunu kullanmak icin henuz erken dedi icine ne kosam cukur oluyo en sonunda elyaf yastik koydum eh biraz yatilacak kadar oldu ama bu defada tepiniyo ucuna geliyo ici dolu oldugu icin de emniyet kemerini takamiyorum icine tam oturacagi zamana geldigindede sigmaz ayaklari sallanir asagi sahsen ben pisman oldum aldigima

ya bende pişman oldum ama bebiş olmadan önce aldık geri iade edemedik aslında bu ttür şeyleri bebişle almak lazım bide bizimkinin ensesi çok terliyor ana kucağında o yüzdende yatıramıyorum yaa

benim oğlumda kızımda çok sevdi.kızımda kucak sevmezdi oğlumda sevmiyor.hatta onda uyumaya bayılıyor...gazını onda çıkarıyor rahatlıyor anne karnında hissi veriyormuş...benimkinin markası graco kızım 3,5 kilo olunca kullanmaya başlamıştık.oğlumda doğar doğmaz kullandık...bende doktorumuza sordum onda oturmasında bi sakınca yok ama kafasına dikkat edin dedi kafasının arkası düzleşebilir onda dedi.zaten çok sevsede bütün gün onun içinde durdurmuyorum kuzumu...birde kafasını öne atabilir tekrar kafasını kaldıramadığı için nefes alamabilir dedi gözetiminizde olsun dedi.
arabadada çok rahat kullanıyorum.arka koltuğa arabanın kemeriyle bağlıyorum sessiz sakin yolculuk yapabiliyoruz oğluşla

bende dogdugundan beri sadece arabada kullaniyorum ve kizim cok rahat ediyor arabayi ve koltugunu seviyor ve hemen uyuyor icinde bende doktoruma sordum rahatlikla kullanabilirsin dedi:lepi:

bizimde kraftın koltuğu arabası ile takım almştık hoş arabayı 1kez kullandım daha ama puseti dışarı çıkarken hep kullanıoz hem yanlardan soğuk girmesini önlüo arabaya binene kadar...bide biz ist.a sık gidip gelioz feribotta içine koyup masanın üstünde sallıoz uyyo..
ama ben küçük olmasından memmun değilim sıkılıo içinde hemen haklı olarak altına battaniye serince daracık oluo bilsem böyle olacağını daha büyük bişey alırdım arkadaşta chicc.nun var yayla gibi yatırıo evin içinde de sırnaşık şey

benim kızım da çok seviyor bazen içinde uyuyakalıyor.. araba konusuna gelince bayram tatili için biyerlere gitmiştik anakucağını arabaya monte ettim o şekilde kullandım ama annem yanında idi. tek başıma hiç çıkmadım annem arka koltukta yanında oturdu ben arabayı kullandım.. bi de aşılar için sağlıkocağına giderken araba ile gittik yine ama ozaman da oto koltuğu yerine yine annemin kucağında arka koltuktaydı.. ama ankaraya dönünce havalar da güzelleşsin kızımla gezcez inşallah gezmeyi severr :asigim:

Kızlar bugün doktora gittik ve sordum aynı şeyleri söyledi düşmemesi için dikkat edin içinde durmasında sorun yok dedi. Amaaan bizimkide onu bekliyormuş iki gündür rahat maşallah bakalım hayırlısı bebekleri hiç birzaman yalnız bırakamıyoruz ki değil mi? Hepinize iyi geceler.

benim kızım da çok seviyor bazen içinde uyuyakalıyor.. araba konusuna gelince bayram tatili için biyerlere gitmiştik anakucağını arabaya monte ettim o şekilde kullandım ama annem yanında idi. tek başıma hiç çıkmadım annem arka koltukta yanında oturdu ben arabayı kullandım.. bi de aşılar için sağlıkocağına giderken araba ile gittik yine ama ozaman da oto koltuğu yerine yine annemin kucağında arka koltuktaydı.. ama ankaraya dönünce havalar da güzelleşsin kızımla gezcez inşallah gezmeyi severr :asigim:

arkadasim kullandigin ana kucagının markası ne acaba? ben alip almamakta kararsizim . park yatakta idare edilirmi fuzuli mi ki diyorum? biyandanda gezmelerde yatak hissi verip rahat edermi ki cocuk diyorum? bebegimizin dogmasına da cok az kaldı.fikrini bir sorabilirmiyim?

Ya kızlar aklıma birşey takıldı benimki hep orda uyumak istiyor, şu taşıma koltuğunu kullanan annelere soruyorum, acaba sürekli orda uyuması vücut yapısını olumsuz yönde etkiler mi?

Ya kızlar aklıma birşey takıldı benimki hep orda uyumak istiyor, şu taşıma koltuğunu kullanan annelere soruyorum, acaba sürekli orda uyuması vücut yapısını olumsuz yönde etkiler mi?
benimkide çok seviyor orda uyumayı...
evet kafasının arkası fazlasıyla düzleşebilir...ne kadar severse sevsin sürekli orda oturmasıda doğru değil...

evet canım haklısın ama inan sabah 8,30 dan beri uyutmaya çalışıyorum daha 15 dakika önce daldı mecbur oraya yatırdım eğer yatağına yatırırsam uyanıyor ne yapacam ben kafam karıştı

X