Tarzıma uygun tatil mekanı önerisi

vebahargeldi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2011
3.058
2.398
merhaba arkadaşlar benimki ciddi bir dert değil ama bu başlıkta konular aktif kaldığı için buraya açma gereği duydum. benim sıkıntım yaşam tarzıma göre tatil mekanı bulamamak. (başörtülü insanların yaşamlarına uygun, içki ve yiyeceklerin helalliğine dikkat eden vs.) varolanlar da piyasada isim yaptıkları için insanı enayi yerine koyuyormuşcasına dünyanın parasını istiyorlar. aynı özellikteki başka yerlere nazaran nerdeyse iki katı.
haremlik selamlık olmasını beklemiyorum ama antalyadaki izmirdeki bazı otellerdeki gibi taşkınlık da görmeye dayanamıyorum.
bunun için özellikle giden arkadaşlardan ege de olabilir karadeniz ve akdeniz dışında heryer olabilir aslında bana tavsiye edebileceğiniz, buraya gittik çok güzel, hesaplı dediğiniz ya da benim aklıma gelmeyen önerebileceğiniz heryer herşey olabilir. fikirlerinizi , önerilerinizi, tavsiyelerinizi bekliyorum
şimdiden teşekkürler

Attil anlayışı çok muhafazakar olmayan biri olarak ben bile tonla otel ismi biliyorum islamı şartlara uygun, siz nasıl bulamadınız kimsenin sizi düşünmediğini söylüyorsunuz hayret, fiyatlar normal otellerden daha yüksek olabilir biraz ama onunda nedeni genele değil belli bir müşteri kitlesinin isteklerine hitap etmesi, müşteri daha az olunca diğerlerilerin aynı oranda kar edebilmek için fiyatlar artıyor muhtemelen.

Gayet şık bulduğum bir kaç islamı otelin linkini de ekleyeceğim az sonra hepsi internet sitelerinden çok güzel gözüküyor ama içerileri nasıldır bilemem

Son düzenleme:
Ne kadar bir fiyat aralığı düşünüyorsun ?
Bir de çocuklar var mı,varsa deniz-havuz istiyorlar mı ?

Link eklesek reklam olmaz mı ?

İzmirliyim ve İzmir'deki otellerde bir taşkınlık göremiyorum ben.O bahsettiğiniz otleller İslami kurallara uygunsa ucuza hizmet versinler o zaman.

Fazla turist olmasın,insanlar yemeğe filan mayoyla gelmesin demek istiyor sanırım.

Yalnız yiyecek zaten bütün otellerde helaldir diye düşünüyorum.

Söylemeden geçemeyeceğim sadece başörtülülere özgü bir durum değil ben açığım ve muhafazakar yerlerde tatili tercih edenlerdenim.. :KK34:

Ülkemizde yiyeceklerin helal olmadığını düşünmüyorum. Ancak Marmaris, Bodrum gibi gözde tatil mekanları daha çok gençlere ve bekarlar tercih ettiği için size uymayabilir. Didim daha çok ailelerin tercih ettiği bir yer. Hatta Caprice otel Didim'de diye biliyorum.

Son düzenleme:
kapalı biri değilim ama tatil için bende daha sakin yerleri tercih edenlerdenim..daha çok böyle ortaya yaş kesimin gittiği tatil köylerini seviyorum:)) sessiz,sakin,huzurlu.yaşlanmışım galiba,farkında değilim:44: Balıkesir tarafını bir araştırın derim.

Fazla turist olmasın,insanlar yemeğe filan mayoyla gelmesin demek istiyor sanırım.

Yalnız yiyecek zaten bütün otellerde helaldir diye düşünüyorum.

Buna çok güldüm.

İçkisiz otel demek yerine ''helal yiyecek içecek olan otel ''denmesi bana da enteresan geldi.

Buna çok güldüm.

İçkisiz otel demek yerine ''helal yiyecek içecek olan otel ''denmesi bana da enteresan geldi.

İçki ve helal yiyecek farklı.

İzmirde tatil yaptığım bir oteldeki etli yemekleri yiyememiştim, helal olmadığından dolayı.

Açıkça sorduk, söylediler ne eti olduğunu... biz de yemedik.

apart değil kişiye özel villalar var kiralık
isterseniz bahçesi havuzu dışarıya kapalı görünmeyenleri de var
büyük küçük ailecek gidilebilecek olanlar var 6-8 kişiye kadar olanlar ,hele o zaman acaip uygun fiyata geliyor
herşey dahil otellerden bile uygunlar
kimseyle uğraşmadan kalabalığa bulaşmadan sakin sessiz tatilini yapıyorsun
benim gibi bir gezi manyağı olarak tüm gün gezip akşam kendi evin gibi gelip bahçede yemek yemek gece kendi havuzuna girmek çok zevkli
tatilde yemekle uğraşmak istemiyorsan atıştırmalık basit şeyler hatta dışarda yemek bile otellerden ucuz
google yazarsan birçok site çıkar karşına bununla ilgili

İçki ve helal yiyecek farklı.

İzmirde tatil yaptığım bir oteldeki etli yemekleri yiyememiştim, helal olmadığından dolayı.

Açıkça sorduk, söylediler ne eti olduğunu... biz de yemedik.

Ben sizin içkili ortamlardaki taşkınlıklardan hoşlanmadığınızı düşünmüştüm.

Evet bazı otellerde ....eti ile yemek yapılıyor yabancılar için,ama bu yemeği yapan otellerde aynı zamanda enaz 10 çeşitte etibalık,tavuk yemeği oluyor.

Siz yemezsinizde,yabancıların yediği sizi niye rahatsız eder onu anlamadım.

gümbür gümbür bir eğlence anlayışım olmadığı için ben hep tenhaları yani orta yaş üstünün tercih ettiği yerleri seçtim.marmaris-turunç ya da izmir karaburun. karaburun harikadır. yolu berbat olduğundan kirletilmemiştir. keçi bile sağabileceğiniz kadar köydür :)) netten bir araştırın derim.

Ben sizin içkili ortamlardaki taşkınlıklardan hoşlanmadığınızı düşünmüştüm.

Evet bazı otellerde ....eti ile yemek yapılıyor yabancılar için,ama bu yemeği yapan otellerde aynı zamanda enaz 10 çeşitte etibalık,tavuk yemeği oluyor.

Siz yemezsinizde,yabancıların yediği sizi niye rahatsız eder onu anlamadım.

....eti bende yemiyorum, iki yıl önce İtalya'da bunun çok sıkıntısını çektim. Kaldığım otelde dediğiniz gibi dana eti,tavuk ve balık çeşitleri vardı. Tavuk sipariş verdik arkadaşlarla ama anladığım kadarıyla pişirirken aynı tava,tencere vs... kullanılıyor, tavuğu kokusundan yiyemedik. Tatilimiz boyunca vejeteryan pizza ve domates soslu makarna yedik :)Bunun gibi bir problem olabilir, aynı yerde pişince birbirine koku va yağ bulaşma riski oluyor çünkü.

bayan için önemli olan bu konu ve sormak istediğini saçmaymış gibi sorgulayan arkadaşlar kendinize gelin ve tekrar okuyun eğer fikriniz yoksada cevap verme zorunluluğunuz yok bende başörtülü değilim ama bu kriterler benim içinde önemlidir didim bu konuda size uyar geçen sene biz çok memnun kaldık sevgiler

X