Tapu (avukat varsa çok iyi olur

YASAMANA1

Hem sevdiriyorsun hem de üzüyorsun be hayat .
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2016
91
139
27
Öncelikle merhaba arkadaşlar, bizim memlekette bir evimiz var ve tapulu bir maldır . Bu sabah bir telefonla şokta kaldık . Arsamızın hem içinden hem önden hem de arkadan yol geçecekmiş . 1 hafta içinde bildirimde bulunmazsak bize 3 binlira ceza kesilecekmiş . Her hangi bir ödemede yapılmayacak . Bir tek bizim değil bir çok kişinin evleri boşaltıldı bile . Ne yapacağımızı şaşırdık ne olur yardım edin. Ve böyle evlere kırmızı boya sürülmüş . Burası yapılacak dair .

Bu arada para verilse bile istemiyoruz o evimizin dağılmasını. Ne yapacağız ?

Bence devletlık bır durum değil biri para koparmak istiyo olabilir. Bu tarz seyler eve postalı bildirimle gelir

Anladigim kadarıyla o bölgede yol amacıyla kamulaştırma yapılmış ama maliklere tebligat gönderir telefonla haber verilmez. Kamulaştırmayı yapan idare bedeli tespit eder bu bedel doğrultusunda kamu kurumuyla anlaşarak paranızı alıp yol geçecek kısmı idareye geçer. Herhalukarda size ait olan kısmın parasını alirsiniz. Tapu memuruyum

Anladigim kadarıyla o bölgede yol amacıyla kamulaştırma yapılmış ama maliklere tebligat gönderir telefonla haber verilmez. Kamulaştırmayı yapan idare bedeli tespit eder bu bedel doğrultusunda kamu kurumuyla anlaşarak paranızı alıp yol geçecek kısmı idareye geçer. Herhalukarda size ait olan kısmın parasını alirsiniz. Tapu memuruyum
Herhangi bir ücret vermeyeceklermiş konuştuk sadece boşaltın diyor . 1000 m2 arsa bu belki daha fazla . Başka bir yere başvuramaz mıyız ? İnanın okadar üzüntülüyüm ki para meselesi değil sorun orda çocukluğumun olması . Evet yol amacıyla ara sokak olacak . Baya buyuk bir sokak

Hafta sonu bugün hangi kamu kurumu çalışıyor ki???? Peşini bırakmayın. Arsanın her yerinden yol geçecek ama sahibine para verilmeyecek üstüne bir de ceza kesilecek çok saçma. Peşine düşün.

Evin olduğu yerin muhtarıyla görüşün. Hafta sonu ilginç geldi. Tapusu falan varsa mutlaka bedel öderler diye biliyorum.

Allah Allah.
Devlet para veriyor diye biliyorum.
Babamın arsasına elektrik direği dikeceklerdi. Para vermişlerdi.

Hafta sonu bugün hangi kamu kurumu çalışıyor ki???? Peşini bırakmayın. Arsanın her yerinden yol geçecek ama sahibine para verilmeyecek üstüne bir de ceza kesilecek çok saçma. Peşine düşün.
Evde şuan yoksul bir aile bulunuyor , inanın hiç bir ücret dahi almıyoruz aileden ( dün mühendisler gelmiş onlar söylemiş aileye ) . Bugün aradılar bizi böyle böyle bir durum var diye . Üstelik bir tek bizim çoğu insan böyle . Ve bu insanlar yoksul insanlar herhangi bir yere başvuramıyorlarda :/

Evin olduğu yerin muhtarıyla görüşün. Hafta sonu ilginç geldi. Tapusu falan varsa mutlaka bedel öderler diye biliyorum.
Bir şekikde çıkar yol arıyoruz :/ artık ne yapacağımızı şaşırdık . Bu hafta sonu tatil diye yetkili yerlerede ulaşamıyoruz. Umarım bir yol bulunur

Allah Allah.
Devlet para veriyor diye biliyorum.
Babamın arsasına elektrik direği dikeceklerdi. Para vermişlerdi.
Herhangi bir ödeme yapılmayacak . Gelen yetkililer ordaki yaşayan aileye öyleye demiş . Üstüne bir tek biz değil bir çok insana böyle demişler

Evde şuan yoksul bir aile bulunuyor , inanın hiç bir ücret dahi almıyoruz aileden ( dün mühendisler gelmiş onlar söylemiş aileye ) . Bugün aradılar bizi böyle böyle bir durum var diye . Üstelik bir tek bizim çoğu insan böyle . Ve bu insanlar yoksul insanlar herhangi bir yere başvuramıyorlarda :/
Tapuyu alın tapu müdürlüğüne gidin para istemezler bilgini alın. Tapu memuru bi arkadaşta yazmıştı konunuza ondan bilgi alın bana inandırıcı gelmedi.

Tapuyu alın tapu müdürlüğüne gidin para istemezler bilgini alın. Tapu memuru bi arkadaşta yazmıştı konunuza ondan bilgi alın bana inandırıcı gelmedi.
Çok teşekkür ederim , bu hafta içi mutlaka gideceğim . Umarım çözüm yolu bulunur

Yakın zamanda bir iş geldi başımıza dıdımızın dıdısından miras varmış hastane yapılacakmış yakınlarına bunu duyan bir akilli 120 mirascidan haklarını toplamaya başlamış sıra bizimkilere gelince ufak bir araştırma yapıldı ederinin çok cokkk az bir kısmını vereceklerdi güya herkes uyanınca dolandıramadılar sizin işin icindede bisey var devlet istimlak ettiği yerlere yol geçirdiği yerlere para veriyor üstelik bosaltin demiyor anlaşma yoluna gidiyor böyle bir yer de benim oldugum sehirde belediyeyle mulk sahibi yaklaşık 20 yıldır anlaşmayı bekliyor

Çok ilginç bu.
Bi çapanoğlu olabilir bu işte.
Bizede çok tuhaf geldi . İnsanlar kabullenmiş bir şeyler yapamıyorlar . Yol yapımı diye bir çok yer yıkılmış , insanların az bir kısmı şuan çadırdalar . Bugun bir çok kişiyle iletişimde bulunduk , şikayette etmiyorlar “kimi kime şikayet edeceğiz ki “diyorlar . Bunlar yoksul insanlar

Yakın zamanda bir iş geldi başımıza dıdımızın dıdısından miras varmış hastane yapılacakmış yakınlarına bunu duyan bir akilli 120 mirascidan haklarını toplamaya başlamış sıra bizimkilere gelince ufak bir araştırma yapıldı ederinin çok cokkk az bir kısmını vereceklerdi güya herkes uyanınca dolandıramadılar sizin işin icindede bisey var devlet istimlak ettiği yerlere yol geçirdiği yerlere para veriyor üstelik bosaltin demiyor anlaşma yoluna gidiyor böyle bir yer de benim oldugum sehirde belediyeyle mulk sahibi yaklaşık 20 yıldır anlaşmayı bekliyor
İşte bende bunu anlatmaya çalışıyorum . Son cümlelerinizi aynı şekilde dillendirdim . Ama kim anladı ki . Yaşımda 21 ailemin yanındayım maalesef söylediklerimi bakarız şeklinde ima ediyorlar. Herkesin kendi hakkının farkında olmasını istiyorum . Çaba vermeye çalışıyorum inanın

X