Makyaj Ürünleri Tanrıça'nın Makyaj ve Bakım Dünyası

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
oyyyyyyyyy kanka ellerine saglık hemende eklemişsinnnnnn hepsini bilgisayara attım :asigim:
ben senin sarışın halini göremedimmmm offfff =( kimbilir nasıl yakısıyordur
bunları evde de yapabilir misiniz aşkısı

Kemik tarak bu Sivas'a özgü bir el sanatıymış.
Hayvan boynuzundan yapılıyormuş.

elsanati9mm4.jpg

Sivas kemik tarağı koç, manda ve öküz boynuzundan yapılır. Boynuzlar bir müddet bekletilip kurutulduktan sonra en ince ayrıntısına kadar temizlenir ve ateş ocağına konur.

Ustanın gözetimi altında ateş ocağında ısıtılan boynuzun düzleştirilmesi yapılır. Yapılacak tarağın şekline göre kaba olarak kesilir.

Daha sonra tesviyesi yapılan kemik yeniden ateş ocağında ısıtılarak ikinci kez düzeltme işlemi yapılır. Düzeltilen kemiğe zımparada tam şekil verilerek diş açmaya hazır duruma getirilir. Dişleri açılan malzeme ince zımparadan geçirilip rendelenir. Dişlerin uçları eğelenerek sivriltilir. Son işlem olarak parlatılan kemik tarak, artık kullanıma hazırdır.
Kemik tarağın saçta kepeklenmeye ve elektriklenmeye karşı olduğu tıbbi yönden kanıtlanmıştır. Boynuzlu tarak, oymalı tarak, bayan tarağı, erkek tarağı, sakal tarağı, çanta tarağı kemik tarağın çeşitlerindendir. Son zamanlarda kemik tarağın dışında boynuzdan; kemik toka, zarf açacağı, yemek kaşığı, çay tabağı ve kolye ucu da üretilmektedir.

sivascity.com'dan alıntıdır.

yarın hediyemi almaya gidicem cuma da yollarım ya da pazartesi delikafadulden
delikafadulden:lepi:
cnm cevap yazaan oldu mu bilmiyorum ama makyaj altına krem sürülüyor die biliyorum. en azından ben 15-20 dk önce nemlendirici sıkılaştırıcı filan sürerim makyaj altına..
canım tabiki isteyen sürer..sürülmez diye bişey yok..tercih meselesi..ben yazarkende şahsi fikrim die belirtiyorum zaten..ama çoğu makyözde sürmez ayrıca=)
tanrıçam sen de trakyalıların içinde iyice onlar gibi olmuşsun
arkadaşımın bebeği hasta olmasa oynardım ben de yandan yandan sositososito :1no2:

topikinden aldığım enerjiyle kendime bakım yapıyom bayanssulusmile
kışın aldıklarımı vermeye çalışıyorum bir de kaydirigubbakcemile2
bak sana slogan buldum "tanrıcaaa iç dış güzellik burdaaa" aklinialirimsmiledelikafadulden

eğer bir gün dekorasyon fikirleri de verirsen evimi de yenilerim bebenkim zemuszemus
iyice hazıra konmuş gördüm gendümü valla sırnaşık şeydelikafadulden
kıyamam..kurban olsunlar verene nolmuş onabilmiyorumkismilegeçmiş olsun nikonum üzüldümbilmiyorumkismile
dansımı geri alıyorum=)
slogana bayıldımohaoldumsmileanam çok tişkür idirim:kedi:topikten böyle bi elektürük alıyosan ne mutlu:dance:eek: zaman ver anasını satıyım hiç bişey bırakma evde:teytey:
sormak istediğin bişey olursa yardımcı oluruz canomŞeniz
Oyy kuzum benim. Ağrı kesici kesiyor hakikaten de bebeğim,yerimseniben şuanda bir sorun yok yani hihihi =) seviyom seni yevrummm.opuyorumnanaktan Kankacım, sence Mısır Çarşısında kemik tarak bulunur mu ? en sağlıklısı oymuş saç için elde yapılrmış. fisfisfis
bende seniopuyorumnanaktan
eprılım,ben bitkilerden kremlerden başka şeylere bakmaya fırsat bulamadığımdan tarak konusuna hiç girmedim aktarda=)bi ara gidince bakınıyımzemuszemus
tüm kadro burdaaaa aklinialirimsmile

selamun aleyküm :roflol: bu laf kime gelsin acebaaa :))

sevgilim benimide eklersen üstüme alınırımaklinialirimsmile:roflol:
geç kaldın:nazar:hoşgeldin böböğüm:nazar:

tanrıçam bayıldım o örgülere...:asigim:
benim aney gece banyodan sonra balık sırtı örüyor beni, sabah hafiften dağılıyor daha güzel oluyor. Akşama da açıyorum lüle lüle geziyorum camiada
zemuszemus bayanssulusmile :roflol:

ya tanricam bu da bayanlara ozgu bir soru aslinda :kedi: ben telefonumu degistirmeyi dusunuyorum ama, sence kızakli modellere mi bakayim, kapakli modellere mi yoksa duz modellere mi? bilmiyorumkismile kizakli ve kapakli sonradan bozulup beni deli eder mi? parama yazik olur mu?bilmiyorumkismile

ya online gorunuyom ama bir yandan da ev isleri haleldiyom, kusura bakmiyonuz degil mi bacilar? kaydirigubbakcemile3 hepinize en sulusundan bi Şeniz

sevgilim benimide eklersen üstüme alınırımaklinialirimsmile:roflol:
geç kaldın:nazar:hoşgeldin böböğüm:nazar:

ekledim gitti sevgilüm beniimm aklinialirimsmile
PAtiii naber kuzum denyolindam :dance:

APRilll canımmm opuyorumnanaktan geçti mi agrıların sızıların :teselli:
denyolimdan a bayıldmmm sempatiksalakcinni

ya tanricam bu da bayanlara ozgu bir soru aslinda :kedi: ben telefonumu degistirmeyi dusunuyorum ama, sence kızakli modellere mi bakayim, kapakli modellere mi yoksa duz modellere mi? bilmiyorumkismile kizakli ve kapakli sonradan bozulup beni deli eder mi? parama yazik olur mu?bilmiyorumkismile

hepsinden de kullandım..senede degştryrm dayanmıyo bana tel :kedi:
en güzeli düz olanlar canım kapaklıların kullanımı vs zor...
sen bilirsn yinede

elsanati9mm4.jpg

Sivas kemik tarağı koç, manda ve öküz boynuzundan yapılır. Boynuzlar bir müddet bekletilip kurutulduktan sonra en ince ayrıntısına kadar temizlenir ve ateş ocağına konur.

Ustanın gözetimi altında ateş ocağında ısıtılan boynuzun düzleştirilmesi yapılır. Yapılacak tarağın şekline göre kaba olarak kesilir.

Daha sonra tesviyesi yapılan kemik yeniden ateş ocağında ısıtılarak ikinci kez düzeltme işlemi yapılır. Düzeltilen kemiğe zımparada tam şekil verilerek diş açmaya hazır duruma getirilir. Dişleri açılan malzeme ince zımparadan geçirilip rendelenir. Dişlerin uçları eğelenerek sivriltilir. Son işlem olarak parlatılan kemik tarak, artık kullanıma hazırdır.
Kemik tarağın saçta kepeklenmeye ve elektriklenmeye karşı olduğu tıbbi yönden kanıtlanmıştır. Boynuzlu tarak, oymalı tarak, bayan tarağı, erkek tarağı, sakal tarağı, çanta tarağı kemik tarağın çeşitlerindendir. Son zamanlarda kemik tarağın dışında boynuzdan; kemik toka, zarf açacağı, yemek kaşığı, çay tabağı ve kolye ucu da üretilmektedir.

ilk defa duyorum kanka
fiyatları ne kadar ki acaba ?

sen sarışınken herşeyi yakıştıryodum ben sana kankammm boshayallersmile
şimdi yüzünün güzelliği daha ön planda ama :lepi:
yalnız o örgülü model cidden süperr
senin güzelliğin heyvanminit:kedi:şifreli yazdım rtük kızmasınaklinialirimsmile
kanka be sende hala boyamadın şu saçlarını..nası yakışıcak oysa:asigim:
oyyyyyyyyy kanka ellerine saglık hemende eklemişsinnnnnn hepsini bilgisayara attım :asigim:
ben senin sarışın halini göremedimmmm offfff =( kimbilir nasıl yakısıyordur
bunları evde de yapabilir misiniz aşkısı

livom ben evde örüyorum bişeyler yapıyorum kendi kendikime ama bu kadar profosyonel değil tabiki:smiley-cool:
ne demek ballı lokmam dur biraz daha ekliyim madem
CHILDREN_HairBraiding20.jpg

009g3hhs1gz8.jpg

2009%2Ben%2Bmoda%2Borgu%2Bsaclar%2B2.JPG

orgulu_sacmodelleri1-

Yok Livom indiremiyorum, benim PC de sorun var sanırım. Olsun kuzum başka bulurum ben bi ara boshayallersmile

kankam karar veremedim rengini yoksa gtcem hemen yaptrmaya tekrardan :lepi:
rtük bize özelden el atcak merak etme :roflol: :roflol:

APRilll canımmm opuyorumnanaktan geçti mi agrıların sızıların :teselli:
denyolimdan a bayıldmmm sempatiksalakcinni

denyolindam benim hehe kaydirigubbakcemile5 Şeniz

ilk defa duyorum kanka
fiyatları ne kadar ki acaba ?

10 ila 30 TL arasında satılıyormuş Sivas'ta. ama netten satış bulamadım kankam.:gitme:
kapalı çarşıda filan vardır belki. nerden bulcaz bilmiyom
bu arada koyu saç sana çok daha yakışıyor meleğim.
:asigim:

eklediklerimden bi kısmı sanırım 80 li yıllara falan ait=)

eheheh ama çok güzeller balım yaa...:1rolleyes:

canımcığım kapatıcı aydınlatıcıdan kusursuz netice almak istiyorsan uyguladığın zemine çok dikkat etmelisin .

kırış kırış görünüm muhtemelen uygulanan bölgenin yeterli miktarda nemlendirilmediği anlamı taşır ya da ürünün cildine uygun olmadığı . . .

doğru ürün uygun zeminde memnun kalmayacağın bir uygulama ile karşılaşmazsın.

yerimseniben
yok canım ya ben sürekli makyaj yapmam ama cildime önem veririm
nemlendirme konusunda bir sıkıntım yok
ama begenmedim iştee demekki bana uygun değil

kızlar 16 nisanda Bim'e Golden Rose lar geliyormuşşş...:lepi:
tanesi 2.5 tL den eyeliner, ruj, tekli allık hihoyyyt
Clean&Clear, törpü vs de olacakmış.kaydirigubbakcemile5
izdiham olabilir, kaskınızı takıp gidiniz
sempatiksalakcinni
hakatmı kıı bende şubenin yanındaki bimde bi terör estireyimm
heyyyttt ben geldim diyom her cumaaa
sempatiksalakcinni
Buarada Nazalp fıstıklı lokumum valla alıntın sayesinde okuyamadığım geçmişten azcuk haberdar oldum :jeyyar: Hemencik alıntıda gördüklerim hakkında fikir beyan etmek istiyorum yerimseniben

Aktiram balım o takılar nasıl harika şeylerdir öyle bayıldm bayıldım hatta şuan onlarla aramda Kocaman bir aşk yaşanmakta :asigim: ya bende istiyorum onlardan nerden nasıl bulabiliriz ki :uhm:

Aprilim dişin nasıl oldu meleğim çok çok geçmiş olsun 20 lik sıkıntısını o kadar iyi bilirim ki benim de 3 tanesi gitti sadece 1 tane kaldı şuan için Allahtan onun bir sıkıntısı yok benle ama diğerlerinden o kadar çok çektim ki kafamçokkarıştı İnşallah sen de biran önce kurtulursun onlardan elma şekerim benim :Saruboceq:

Tanrıçam altın gibi parlayan soslu tarifinde son eklediğin domatesciklerde inanılmaz lezzetli görünüyor resmen ağzım sulandı cokacimcoook Balım süslüsün kokoşsun falan ama Maşallah bir o kadarda hünerli, ve hamaratsın yani 10 parmağında 10 marifet valla enişte çok hemde çok şanslı söyle ona senin kıymetini bilsin :jeyyar:
süper oldu dimi canım
dünyam döndü okurken yalnızz
:1shok:

elsanati9mm4.jpg

canım sivas buraya yakın
zaten bir arkadasımın eşide sivaslı
bi sorayım istersen ona
bulursa senın için getirtirim

canım kızaklı olarak yaklasık 5 sene önce aldıgım ve hala taş gibi bana bir sorun çıkarmamış olan samsung d500 üm var zamanında 600 gayme bayıldıydımkafamçokkarıştı
kapaklı model ne varkı yenilerden çıkaramaddım
dokunmatıkte kullandım ben begenmiştim philipsin vardı hem şarjı uzun gidiyor hemde tüm istenilen ozellikler vardı
eşimle bir örnek aldıydık onunkı servise gitti birdaha geri gelmedi
benımkı kardesime yar oldu begenınce kıyamadım vverdim
sonra eşim samsung star aldı ama ondan memnun kalmadı

bence cep telefonuna fazla para verme derim
ben acıyorum cep telefonuna verdigim paralara

liv yakıyon geneee
opuyorumnanaktan

Ooo pati gelmiş aramıza..hojjgeldıın br çucıgım..
Burcu düz tilifon iyidir..sen çocuklu hatunsun k,apak kızak sana gelmez..çocuk çatadanak kırabülü..
Aprıl o tarakların benzerinden ananemde vardı rahmetlide, tahtamı kemik mi bilemedim.şekil bu ama..
Liv..sarı sana yakışır canım, neden kumral falan diyon ki..
Tanrıçam bende küçücükkene bbööbüümün saçlarını balıksırtı örmeye çalışırdım,olurdu da.. emme şimdi kendime yapamıyorum..unuttum galiba..

hakatmı kıı bende şubenin yanındaki bimde bi terör estireyimm
heyyyttt ben geldim diyom her cumaaa
sempatiksalakcinni

canım sivas buraya yakın
zaten bir arkadasımın eşide sivaslı
bi sorayım istersen ona
bulursa senın için getirtirim

Bitanem ben bir araştırayım İstanbulda, bulamazsam yaparız öyle birşey balım, çok teşekkür ederim...opuyorumnanaktan
bu arada Bim'e saldırcaz toptan zati
sositososito

X