Jinekoloji Tampon sorunu

Pardon, idrar ile tampon şişer demişsiniz. Tamponun nerede kullanıldığını bildiğinize emin misiniz?

Pardon, idrar ile tampon şişer demişsiniz. Tamponun nerede kullanıldığını bildiğinize emin misiniz?
Tabii ki biliyor. Ben anlattım saçmalamayın vajinanın anatomisi değil konu dedi. İdrar yaparken vajina idrari vakumlayip içine çekiyor ve tampon idrarı emip şişiyor diye düşündüm ben. Başka açıklaması olamaz çünkü.
Hee bir de içeride şişen tampon vajina ağzı daha geniş olduğu için kayıp düşüyor. Böyle olmalı.

Tam olarak hangi fizik kuralına aykırı mesela? Bir de vajina içindeki bir tampon idrarla ne şekilde temas edip şişebilir? Denize giriliyor tamponla, deniz suyuyla şişip içimizde patlayabilir mi?

Şimşekler çakıyor beynimde, diyorum ben bunu nasıl düşünemedim. Azıcık cahilim, kusuruma bakmasın arkadaş.

Tam olarak hangi fizik kuralına aykırı mesela? Bir de vajina içindeki bir tampon idrarla ne şekilde temas edip şişebilir? Denize giriliyor tamponla, deniz suyuyla şişip içimizde patlayabilir mi?
Bak canım, bu tampon. Biz bunu yanlış yerimize taktığımız İçin düşmüyor, doğru yere taksak düşecek.

Şimşekler çakıyor beynimde, diyorum ben bunu nasıl düşünemedim. Azıcık cahilim, kusuruma bakmasın arkadaş.
Ben buradan iserken basınç uygulayan arkadaşları da doktora gitmeye davet ediyorum çünkü iserken ıkınma ihtiyacı duymamak lazım.

Siz ya hiç tampon kullanmadınız, ya da yanlış kullandınız. Çünkü idrarın tamponun oldugu yere ulaşması asıl fizik kurallarına aykırı olan.

Basınçla düştüğünü falan da iddia ettiğinize göre tamponun nerede olması gerektigini bilmiyorsunuz, tıpa gibi bir şey sanıyorsunuz herhalde.

Bende bu yorumu okuduğuma şaşkınım hatta jinekologlar, bilim insanları, tıp dünyası toptan şaşkın emin olabilirsiniz

Hiç kullanmadım, ben düşer diye düşündüm dese daha iyi olurdu ama işte bilimsel açıklamalar yapma gereği duydu.

Merhaba hanımlar,
Tampon takıldıktan sonra unutulursa en geç kç gün sonra farkedilir? 1 ay farketmeden taşımış olabilir miyiz tamponu?
Bir de elle kontrolde tamponu vajinada bulamama gibi bir durum olabilir mi?
Mümkün değil toksik şok yaşamış olurdunuz öyle bir durum olsaydı.

Merhaba hanımlar,
Tampon takıldıktan sonra unutulursa en geç kç gün sonra farkedilir? 1 ay farketmeden taşımış olabilir miyiz tamponu?
Bir de elle kontrolde tamponu vajinada bulamama gibi bir durum olabilir mi?
Hiç tampon kullanmadım bilemiyorum ama dün instagram da karşıma çıkan bi video da kadının biri pamuk sokmuş akıntı iç çamaşıra geçmesin diye ortada unutmuş muayene ederken tesadüfen bulmuş doktor iğrenç haldeymiş bune diyince pamuk olabilir demiş tampon daha büyük bişey ama bi baktırın olmadı içiniz rahatlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…