Jinekoloji Tampon sorunu

Merhaba hanımlar,
Tampon takıldıktan sonra unutulursa en geç kç gün sonra farkedilir? 1 ay farketmeden taşımış olabilir miyiz tamponu?
Bir de elle kontrolde tamponu vajinada bulamama gibi bir durum olabilir mi?
Tampon varken idrar nasıl yapılacak hiç böyle bir deney yapmadım tabii ki ama heralde tampon unutulsa da idrarın basıncı ile beraber tuvalete düşer diye düşünüyorum ay ne kadar ironik bir soru

Tampon varken idrar nasıl yapılacak hiç böyle bir deney yapmadım tabii ki ama heralde tampon unutulsa da idrarın basıncı ile beraber tuvalete düşer diye düşünüyorum ay ne kadar ironik bir soru
Ben de yüksek düzeyde okb var da ironik geliyor ama kafaya takınca öyle olmuyor.

Tampon vajinaya içine sokuluyor. İdrar vajinadan çıkmıyor, idrar deliği klitorisin altında, klitorisin ne olduğunu biliyordunuzdur.

Tampon vajinaya içine sokuluyor. İdrar vajinadan çıkmıyor, idrar deliği klitorisin altında, klitorisin ne olduğunu biliyordunuzdur.
Hanımefendi ben idrarın basıncından bahsediyorum siz vajinanın anatomisinden:) hani gelen idrarla vajinanın bütününde bir basınç oluşuyor ya, idrarla birlikte değil idrarın oluşturduğu o basınçla birlikte düşer diyorum. Anladınız mı? :)

Hanimefendi o zaman insanlar adetliyken tampon kullanmakta çok zorlanırlar çünkü her idrarda pıt diye düşer basınçla.
Öyle bir şey yok.

Hanimefendi o zaman insanlar adetliyken tampon kullanmakta çok zorlanırlar çünkü her idrarda pıt diye düşer basınçla.
Öyle bir şey yok.
Hakkaten komiksiniz adetli iken sızıntı şeklinde gelen bir kanamayı, çişinizi yaparken ki idrar ile bir tutuyorsanız zaten konu kapanmıştır şahsen benim için

Hakkaten komiksiniz adetli iken sızıntı şeklinde gelen bir kanamayı, çişinizi yaparken ki idrar ile bir tutuyorsanız zaten konu kapanmıştır şahsen benim için
Siz adetliyken çişinizi yapmıyorsunuz sanırım. Sizin mantığa göre adetliyken tampon kullanan kadın çişini yaparsa tampon düşer.
Yanlış biliyormuşum demek hakikaten zor mu ya?

Siz adetliyken çişinizi yapmıyorsunuz sanırım. Sizin mantığa göre adetliyken tampon kullanan kadın çişini yaparsa tampon düşer.
Dogru söylüyor aslında, tampon varken idrar yapıldıgında tampon dısarı çıkmak istercesine basınc yapıyor çıkmasa da. Onu kastediyor hanımefendi. Ama tabii içeriye çok itilirse benim gibi kaldı mı acaba paranoyası olabilir

Hayır öyle demiyor. Tampon varken idrar yapilmaz sanıyor ki bu sanrisini tampon varken idrar nasıl yapılacak diye sorarak ortaya koyuyor. Ikınınca aşağı iner demiyor, idrarın basıncıyla tuvalete düşer diyor. Bakınız:

Öncelikle belirtmek isterim ki tampon varken idrar yapılmaz, en başta hijyenik değil. Varsayalım ki yaptınız, 1 ay boyunca içinizde tampon varken idrar yapmanız ve o tamponun orda kalması mümkün mü? Akıl sağlığı yerinde olan biri bu konuda iddialaşmaz. Ama siz kabul etmemekte ısrar ediyorsunuz hahaha bir kere fizik kurallarına bile aykırı bir durum. Keza idrarla şişen bir tampon kayar zaten ve dediğim gibi tekrar ediyorum o basınçla da düşer. Hadi onu geçtim büyük tuvalet bile yaparken ıkınma yaşarsanız yine kayıp düşme payı var. Yani bunları anlatmak durumunda kaldığım için inanınki çok şaşkınım ama siz neden sonuç ilişkisi kurma yetisine sahip gibi görünmüyorsunuz yorumlarınızdan sebep. Velhasıl kelam her türlü bu durum ne mümkündür ne mantıklı

Aynen siz haklısınız. Tampon varken isemesinler diye arkadaşları da uyardım. Biz diğer kadınlar biraz cahiliz de kusura bakmayın.

Heee bir de içinde bir ay tampon kaldığını düşünen birine işeyince tuvalete düşer demek yerine, bir ay kalsa toksik şok yaşardınız diyebilirsiniz bundan sonra. Biz cahiller böyle biliyoruz çünkü.

İdrar yapılırken tampon düşmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…