Takıntılı insanlar, yargı süreci. Konuya bir bakabilir misiniz?

Evet kapsıyor. Ancak uzaklaştırmada adresiniz gizli tutulmaz. Karşı tarafa, bu adrese yaklaşma deniyor çünkü. Size verilen kararın aynısı karşı tarafa da tebliğ ediliyor.

Ciddi ciddi düşünmeye başladım bu seçeneği biliyor musunuz burada yazılanlardan sonra
Yani uzaklastirma bir ise yaramiyor. Zarar verecek olan veriyor. Bir sey yapmadan da polis dokunmuyor. Ancak zarar verdikten sonra bir sey yapiliyor. O da yalandan. Cezalar zaten komik. Bilmiyorum artik caresiz biraktilar insanlari. Ama tabi sonrasinda hirslanip karsilik vermek de isteyebilir. Oyle bir korkutmak lazim mi yakininizdan gecmeye cesaret edemesin.

Evet kapsıyor. Ancak uzaklaştırmada adresiniz gizli tutulmaz. Karşı tarafa, bu adrese yaklaşma deniyor çünkü. Size verilen kararın aynısı karşı tarafa da tebliğ ediliyor.
İkamet adresim açısından sıkıntı yok, en azından iş yerim ve sosyal medyada tacizi bırakması bile yeterli benim için şimdilik.

Tanıdıklarımız var, sağlam ifadesini alacak. Şantak yapıyor sürekli bende kayıtlar var vs diye. Ne kaydı bilmiyorum gizlice kayda mı aldı hiç bir fikrim yok. Aslında bu bile suç unsuru ama insanı geri tutuyor biraz.

İkamet adresim açısından sıkıntı yok, en azından iş yerim ve sosyal medyada tacizi bırakması bile yeterli benim için şimdilik.
O halde umarım etkili olur. İhlal ederse mutlaka bildirin, kolluk kuvveti işlem yapmazsa direkt savcılığa suç duyurusunda bulunun. Zaten bir şey olmuyor diye düşünmeyin, zorlama hapsi süresi kısa olsa da karşı taraf daha önce cezaevine girip çıkmamışsa caydırıcı olabiliyor. Eğer hiçbiri yeterli olmazsa elektronik kelepçe talep edersiniz. Elektronik kelepçe değerlendirme sürecinde ihlallere, kaç kere başvuru yapıldığına, ısrarlı takip olup olmadığına bakılıyor o nedenle sizin tüm ihlalleri bildirmeniz önemli. Eğer sosyal medya üzerinden bilgilerinizin ele geçirilmesi, adınıza hesap açılması vs. varsa da siber suçlara ayrıca şikayet oluşturmanızı öneririm.

Çok teşekkür ederim bilgiler için. Cimer üzerinden bilişim suçlarına da şikayet ettim. Elektronik kelepçeyi bilmiyordum, araştıracağım. 6 ay içerisinde yapmış oldugu hiç bir tacizi silmedim. Hepsi telefonumda kayıtlı duruyor delil olarak. Caydırıcı bir yaptırım olur mu bilmiyorum ama hapse girmesi bile bir nebze iyi olur benim için. Sürekli 'bugün rahatsız edecek mi acaba' diye diken üzerinde yaşamak gerçekten çok sıkıntı..

Rica ederim. Buna ısrarlı takip deniyor ve ısrarlı takibin ceza kanunumuzda ayrı bir cezası var. Çünkü sonunun nasıl biteceğini ve neden takip ettiğini bilmiyoruz.
Biliyorum hepimizin adalete kanuna inancımız sarsıldı, ama hala işini hakkıyla yapan polis, savcı, devlet memurları da var. Siz tüm önlemlerinizi alın, haklarınızı bilin. İyi günler diliyorum.

Çok sağolun, inşallah hiç kimse böyle bir durumla karşı karşıya kalmaz.

Adini soyadini hakaret tehdit mesajlarini ss alarak tweitterde hemen akim baslatalim. Dondurmustum sizin icin acacagim tag baslatilsin. Baska turlu kurtulamayacaksiniz. Bir gundem olsun oldugu yerden bir alinsin sosyal medya gucu hicbirseye benzemez suan tam hassas zamandayiz bakiyorlar millet ayaklaniyor hemen onu evinden alir g.tnden kan alirlar merak etme. Baska turlu umut bekleme

Çok üzüldüm sizin için. Gerçekten o kadar haklısınız ki korkmakta. İnsan gitse şikayet etse bir dert, dövdürse bir dert. Her halükarda kafada bin türlü senaryo dönüyor.
Malesef uzaklastirma kararı caydırıcı olmuyor artık. Sosyal medyada yaşadığınız süreçleri anlatın, biz de destek olalım size. Bu şekilde toplumsal baskıyla sonuca varılıyor artık her konuda. Yoksa ipini koparan bela oluyor kadınların başına. İnşallah en kısa zamanda kurtulursunuz ve normal hayatınıza dönersiniz. Allah yardımcınız olsun

Çok üzüldüm sizin için. Gerçekten o kadar haklısınız ki korkmakta. İnsan gitse şikayet etse bir dert, dövdürse bir dert. Her halükarda kafada bin türlü senaryo dönüyor.
Malesef uzaklastirma kararı caydırıcı olmuyor artık. Sosyal medyada yaşadığınız süreçleri anlatın, biz de destek olalım size. Bu şekilde toplumsal baskıyla sonuca varılıyor artık her konuda. Yoksa ipini koparan bela oluyor kadınların başına. İnşallah en kısa zamanda kurtulursunuz ve normal hayatınıza dönersiniz. Allah yardımcınız olsun

Tabiii ki adalete başvurmalısın, o seni korur.

Bunu yazmayı öyle çok isterdim ki. Uzaklaştırma kararı bir gün bitecek, hakaretler için tutuksuz yargılanacak, sonra aynen devam.

Çözüm için sülalede yok mu bir babayiğit şöyle ağzını sağlam kıracak ki bir daha konuşamasın. Parmaklarını 10 yerinden kırsın ki sosyal medyaya yazamasın. Bacaklarını kırsın ki karşınıza çıkamasın.

Benim başıma böyle birşey gelse şikayet bile etmem. Durumlar ortada. En ağır suçlarda bile tutuksuz yargılama, hükmün açıklanmasının geri bırakılması, verilen cezanın bilmem kaçta kaçının yatarı olması, birini şikayet ettiğinizde telefon numaranız, açık adresinize kadar karşı tarafa bilgi gitmesi gibi suçlu yanlısı bir adalet sistemimiz var. Konu kadınsa bu daha vahim durumlarda olabiliyor. Artık ülke dev bir gladyatör sahası. Kimin kime gücü yetiyorsa...

Lütfen hiçbir şantajından, tehditlerinden korkma. Çekineceğin hiçbir şey yok. Özel bir durum yaşamış, özel anlar paylaşmış olabilirsin. Detaylarını bilmiyorum, beni de kimseyi de ilgilendirmez. Yargı yolu ile gerekli önlemleri al kendince. (Umarımda etkili olur, malum her şey ortada)
Yargı yolu ile olmuyorsa da eşin dostun vardır. Yardım iste. Sosyal medya da sen rezil et kendisini. Bilmiyorum. Ama lütfen kendine dikkat et. Hiçbir şeyden, kimseden korkma.

Uzaklaştırma kararından sonra senle ilgili tweet atamaz, atarsa direkt git savcılığa, hapis cezası var.
Bana gelen kağıtta öyle yazıyordu.
Uzaklaştırma kararını 3 gün önce imzaladım, X platformundan yazdığı bütün çirkin tweetleri spamlayıp bildirdim, akabinde tüm sahte hesaplardan adıma yazılanlar silindi. Benim spamlamam mı, ona uzaklaştırma kararının tebliğ edilmesi mi etkili oldu bilmiyorum ama bir nebze de olsa içim rahatladı.

Cevap yazan, yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Güncelleme: Uzaklaştırma kararını 3 gün önce imzaladım, X platformundan yazdığı bütün çirkin tweetleri spamlayıp bildirdim, akabinde tüm sahte hesaplardan adıma yazılanlar silindi. Benim spamlamam mı, ona uzaklaştırma kararının tebliğ edilmesi mi etkili oldu bilmiyorum ama bir nebze de olsa içim rahatladı. Umarım onun için caydırıcı olmuştur. Yine de temkinliyim, işe gidip gelmiyorum, onun bildiği yerlerde bulunmuyorum. Ne takıntılı insanlar var 1 sene sonra gelip akıllarına koyduklarını öldürüyor, neler duyuyoruz.

Uzaklaştırma kararından sonra senle ilgili tweet atamaz, atarsa direkt git savcılığa, hapis cezası var.
Bana gelen kağıtta öyle yazıyordu.
Siz mahkeme kararı verildikten sonra tebliğ edilen belgeyi imzaladıktan sonra mı karşı tarafa bildirildi? Ya da şöyle sorayım, karşı tarafa bildirildiği hakkında bir bilginiz oldu mu?

Daha da vahim bir şey söyleyeyim mi, tebligatta benim açık adresim, TC kimlik numaram, telefon numaram, tüm özel bilgilerim yer almasına ragmen karşı tarafın adı soyadı vardı. Şaka gibi ama değil. Aynı evrak mı karşı tarafa suçlanan olarak imzalatılıyor bilmiyorum ama çok şaşırdım

Sen sadece yargı yolunu kullan başka hiçbir şekil de muhatap olma. Zaten yapacağını yapmış(yalanlar, aşağılamalar...(senin söylediklerine istinaden yazdım))artık çekinme ve korkma asla. Sadece dik dur asla tükenme. Bu tiplerle uğraşacaksın ki anlasın. Önün de sonun da bitecek merak etme.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…