Takıntılı insanlar, yargı süreci. Konuya bir bakabilir misiniz?

prettiestgirl

Guru
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2014
764
534
Herkese merhaba,

2-3 ay önce burada defaatle anlattığım ayrıldığım sorunlu eski sevgilimi bilen bilir, herkes çok güzel uyarmıştı, herkesin burada yazdığı fikirleri de uyarıları da dikkate aldım ve değerlendirerek, bu sorunlu ve bağımlı insanı her yerden engelledim. Özellikle altını çizerek söylüyorum, hayatıma böyle birini dahil ettiğim için kendimden utandım. Bana asla ulaşamadı ve ulaşabileceği bütün kanalları kapattım. Oturduğum yerden taşındım. İşimi evden çalışmaya ayarladım. Önce attığı mailler, aramaları sonra mesajları vs kesildi. Anneme ulaştı aynı şekilde ona da hakaretler etti; tacizi asla bitmedi. Oturduğum yere gelip adımı küçük düşürücü küfürler ederek bağırması, insanları ve ailemi rahatsız etmesi üzerine savcılığa gidip hakkında suç duyurusunda bulundum. Yarın da uzaklaştırma kararı için imza atacagım. Elimde madde kullandığına dair kendi ağzıyla yazılmış yazılar var, dosyaya hepsini sundum.
Sorum özellikle yargı sürecine hakim olan avukat ya da böyle bir şey deneyimlemiş olan arkadaşlara. Ne yaparsam yapayım beni sosyal medya platformlarında aşağılaması bitmedi. Hakkımda küçük düşürücü çok terbiyesiz küfürler yazmakta. Akla hayale sığmayacak yalanlar atıp, adımı soyadımı ve açık adresimi paylaşarak tweetler atıyor. Sorum şu öncelikle savcılığa başvurum ve uzaklaştırma kararım akabinde ne olur? Süreç ne kadar sürüyor ve yaptırımı nedir?
İkincisi de bu paylaşımlarına istinaden hakaret davası açsam süreç nedir ne olur? Savcılık avukat atar mı?
Sosyal hayatım kalmadı bu leş yüzünden.

Evet ben de onu düşündüm ama zaman aşımına ugradıkça rahat bırakır mı, yoksa daha mı çok alevlenir. 2-3 haftadır ses çıkmıyordu mesela. Gerçekten çok can sıkıcı durumlar

Evet ben de onu düşündüm ama zaman aşımına ugradıkça rahat bırakır mı, yoksa daha mı çok alevlenir. 2-3 haftadır ses çıkmıyordu mesela. Gerçekten çok can sıkıcı durumlar
Nasıl olsa bir şey olmuyor diye dozu arttıran manyaklarla doldu ortalık. Belki korkar geri adım atar siz yine de yargı yolundan vazgeçmeyin ne gerekirse yapın.

Nasıl olsa bir şey olmuyor diye dozu arttıran manyaklarla doldu ortalık. Belki korkar geri adım atar siz yine de yargı yolundan vazgeçmeyin ne gerekirse yapın.
Öyle yapacağım, teşekkür ederim yorumlarınız için. İlk olayın sıcaklığıyla bu kadar tehlikeli ve pislik bir insan oldugunu anlamamıştım buradaki insanlar sağolsun aydınlatmıştı. Bakalım süreç ne gösterecek

Canım uzaklaştırma kararından sonra zarar görmüş o kadar çok kadın var ki ben şahsen bu tarz şeyleri önlem olarak görmüyorum. Taşınarak çok iyi bir aksiyon almışsın ama orayı da bulmuş. Mesela nasıl bulmuş bunu bir sorgula, kim senin açık adresini bu kişiyle paylaşıyor? O kişiler de tehlikelidir. Sosyal medyadan kadın derneklerinden destek al, twitterda bu kişiyi linçleyelim, utançtan sokağa çıkamayacak kadar yayalım kendisini. Gerekirse tekrar taşın hiçbir şey senin güvenliğinden daha önemli değil.
Başıma çocukken böyle bir olay gelmişti, hiçbir şekilde çözemiyordum. Bir abimin kaba kuvvet kullanması sayesinde pislikten kurtuldum bazen maalesef hukuka uygun yöntemler doğru sonuçlara ulaştırmıyor.

Yok canım burayı öğrenmemiş, eski oturdugum yere gidip mahalleliyi rahatsız etmiş, polis çağırmış insanlar. Yüzsüz azıcık onuru gururu yok. Uzaklaştırma kararının yaptırımına ben de hiç güvenmiyorum. Zaten süresi 1 aymış. Neye yarar ki? Zaman aşımına ugrayıp ya hayatına birini alacak -ki hemcinsime yazık ah bir anlatabilsem bu insanın nasıl biri oldugunu eminim yanından geçmez- ya da gerçekten fiziksel olarak zarar verdirticeğim ki hazır gönüllü tanıdıklarım var. Ailem şu an benimle beraber onlar da eve dönmüyorlar, yazık getirdiği noktaya bak bizi..

yok mu çevrenizde bir tanıdık onu korkutacak biri? korkutmaktan kastım sağlam bir dövsün. malesef yargı süreci hem uzun sürüyor hemde görüyoruz ki hiçbirşey de yapılmıyor kadını korumak adına. ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşıyorlar ortalıkta. biri dövse bir yerini kırsa belki kendine gelir ağzını burnunu dağıtsalar.

Yok mu şöyle eli sopalı dayınız, amcanız bir köşede ağzının burnunun yerini değiştirse..

Çünkü şikayetler sonuç bulmuyor.

2 gün önce hepimiz şahit olduk.

Merhaba,savcılıga basvurmussunuz davanın acılmasından hüküm süresine gelene kadar bu psikopat durmayacağı icin aynı zamanda tedbir kararı cıkartmalısınız.O zaman devam etsin de görelim.

Uzaklastirma karari aninda isleme konuluyor ama ne kadar etkili olur onu hic bilemiyorum, bir avukat cevaplasa daha net olur.

Isin kotusu suc duyurunuz sirasinda yeni adresinizi bildirmek zorunda kalabilirsiniz, bunu savciya danisin, ikametinizi eski evden almadiysaniz orayi yazin adres olarak.

Uzaklaştırma kararının 5/1-a ve 5/1-f maddeleri bahsettiğiniz maddeleri kapsar. Uzaklaştırma ihlalinde zorlama hapis cezası uygulanır. Her ihlali mutlaka bildirin. Uzaklaştırma kararınıza bahsettiğimiz maddeleri ekletin. 6284 sayılı kanunun önleyici tedbir kısmından bahsettiğim maddelerin detayına bakabilirsiniz. Uzaklaştırma kararınız bitmeden bir hafta öncesinde kararı veren mahkemeden uzatma talep edin. Ola ki yeterli olmadı, elektronik kelepçe talep edebilirsiniz.

Allah yardımcınız olsun varsa avukatınız muhakkak sorun ve hakime bir dilekce daha yazın sosyal medyada gördüm dün kafam o kadar doluydu hatırlayamıyorum savcılıga mı vermen gerekiyor nasıl oluyor o kısmı bilmiyorum ama tekrar tasınacaksanız yeni ikametgahınız gizli tutulmalı. sürec nasıl ilerlenir bilmiyorum adres konusunda bilgilendirmek istedim

Var var olmaz mı, hazırda bekliyorlar. Ama sonucta bu çamur bana ya da sevdiklerime sıçrar mı o düşündürüyor

çok teşekkür ederim. İfade verirken savcılığa özellikle gizli tutulmasını rica ettim. Şu an ki açık adresimi bilmiyor

Savcılıktaki karar: Tehdit ve hakaret eylemleri nedeniyle hakkında 6284 sayılı ailenin korunmasına dair yasanın 5/1 a,b,c,f maddesinde yazılı uygun görenlere hükmedilmesi kamu adına talep olunur. Yarın da ıslak imza atmaya gideceğim eski ikametimin bağlı oldugu ilçe emniyete. Sanırım bahsettiğiniz maddeleri kapsıyor karar.

Benim de artik guvenim kalmadi bu onlemlere. En guzeli agzini burnunu kirdirmak, dogduguna pisman etmek lazim bu pislikleri. Bizi bu noktaya getirdiler malesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…