Takı

oznur91

Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2017
48
21
33
mrh arkadaşlar bir konuda sizden fikir almak istiyorum biz iki kız kardeşiz,ablam ilk bebeği sizce yeğenime ne takmam lazım. Bu ara biraz sıkışığım ama ilk yeğenim o yüzden karasız kaldım.

Bu bir zorunluluk değil bence. Elin sıkışıksa kardeşin durumunu anlayacaktır. Güzel bir sepet yapıp içine güzel eşyalar yaptırabilirsin. Ona da gücün yetmezse elinin bol olduğu bir zamanda künye ya da yaka iğnesi vb yaptırabilirsin.

Bu bir zorunluluk değil bence. Elin sıkışıksa kardeşin durumunu anlayacaktır. Güzel bir sepet yapıp içine güzel eşyalar yaptırabilirsin. Ona da gücün yetmezse elinin bol olduğu bir zamanda künye ya da yaka iğnesi vb yaptırabilirsin.
zorunluluk yokta ne bileyim ilk yeğenim o yüzden kararsız kaldım. Sizce yarım altın az mı olur.

Yarım altın az olmaz. Ben ablama ceyrek taktim o da bana çeyrek takmıştı. Onun dışında kıyafetlerini, yurutecini atını, ilk bisikletini, hep ben almisimdir o benim kadar almadı ama hiç gözüm de kalmadi acikcasi helali hoş olsun.

Kıyafet de alabilirsiniz

Yarım altın az mı olur demissiniz bu zamanda çeyrek bile çok pahalı :) durumunuzu ablanız anlayacaktır elbet... Çeyrek takın, bir tane de yenidoğan kıyafeti alın tamamdır. Nasıl olsa sizinle ömür boyu... Al al bitmez, :) bitmiyor yani kendi yeğenlerimden biliyorum :)

Bebeğin cinsiyeti erkeksi Sünnetinde fazla yaparsın el degil anlar ablam .Kiz ise doğum gününde yaparsın .bir çeyrek yap
.ben yeğenilerime hep çeyrek taktim.

Bütçenize bağlı, sıkışığım diyorsanız çeyrek altın bile olur..
Bir arkadaşın da dediği gibi daha sonra alacağınız hediyeler de olacaktır..

mrh arkadaşlar bir konuda sizden fikir almak istiyorum biz iki kız kardeşiz,ablam ilk bebeği sizce yeğenime ne takmam lazım. Bu ara biraz sıkışığım ama ilk yeğenim o yüzden karasız kaldım.
valla teyzesin küpe alsan cokkkkkkkkkkkkk makull olur ama en azından kücük altında olurr

Yarım altın az mı olur demissiniz bu zamanda çeyrek bile çok pahalı :) durumunuzu ablanız anlayacaktır elbet... Çeyrek takın, bir tane de yenidoğan kıyafeti alın tamamdır. Nasıl olsa sizinle ömür boyu... Al al bitmez, :) bitmiyor yani kendi yeğenlerimden biliyorum :)
Aynen altında pahalı bende hep alırım diye düşünüyorum ama bir yandan da ne bileyim..

Aynen altında pahalı bende hep alırım diye düşünüyorum ama bir yandan da ne bileyim..
Alamayacak durumdaysanız bütçenizi zorlamayın. Sırf altın takmadınız diye size kırılacak değildir ? Bütçe ne durumdaysa ona göre bişeyler alırsınız...

Yarım altın neden az olsun ki ayrıca arkadaşlara katılıyorum aynı fiyatlarda zaten hepsi künye yada küpe al eğer kızsa bebek (küpe)

X