Sütünü sağanlar bakar mısınız?

canim o pompadan azaldi inan basta cok güzel geliyor ama sagdikca süt zamanla azaliyor maalesef.
sen yavrunu emzir süt az olsada emzir o sütünü getirecektir bak şutarafagitti

Maalesef bebeğim emmiyor canım.İlk günden beri ne yaptıysam hangi yolu denediysem olmadı.Hatta biberona alışmasın diye direndim hastanelik oldusenağlamaHala bi umutla veriyorum memeyi ama maalesef almıyor.senağlama

pembe panter hangi biberonu kullanıyorsun.
ben doğmadan önce damaklı biberon almıştım ve 1. aydan sonra kaşığı bırakıp biberona geçtik. o damaklıyla içerken beni hiç ememedi.
sonra gaz yapıyo diye chicco nun anti kolik biberonunu aldın onla emdikten sonra emmeyi öğrendi..
belki sana da faydası olurr.

canım ben de chicco kullanıyorum.benimki emiyor canı isterse ama bir müddet sonra sıkılıp kavgaya başlıyor memeyle ben de mecbur sağıp biberonla veriyorum.yani resmen tembelliğinden emmiyor.

canım ben de chicco kullanıyorum.benimki emiyor canı isterse ama bir müddet sonra sıkılıp kavgaya başlıyor memeyle ben de mecbur sağıp biberonla veriyorum.yani resmen tembelliğinden emmiyor.
Vallahi benim oglusumda ayni, bilmiyorum ne yapicam ama heralde sade biberonla devam ederim

kızlar benım bır gögsümü emebılıyor dıgerını ememıyor..tek gögsumu sureklı sagıyorum..eger sabah ıse ve süt birikmişse 90-100 cc oluyor tek gögsümden cıkan süt.onu bır defada verıyorum ve sankı hala doymuyor gıbı gelıyor .bebgım 47 gunluk ve suan 3700 gr.bana hep doymuyormus gıbı gelıyor.doktora sorup mam vermek ıstıyorum gecelerı.gercı kılo alımı normal 2700 dogmustu 1 kılo almıs durumda.ve dıskılaması ve çiş yapmasıda gunde 5-6 kez oluyor.bilmiyorum ya..annelık ıcgudusu heralde doymuyormsu gıbı:)

Merhabalar 15 aylık bir kızım var tecrübeli anne olarak siz yeni annelere bazı tavsiyelerde bulunmak istedim sütü bol bir anne olarak (ne yazikki sadece 5 ay emzirebildim).Süt tamamen psikolojik üretiliyor yani anne çok istekliyse ve illaki pozitif düşünüyorsa mutlaka bol oluyor.Sütünüzün bol olması için ister emzirin ister sağın önemli olan göğüsü boşaltmanız ama tabi emzirmek bebekle temas olduğu için daha fazla süt üretimini arttırabilir.ve bool bool su günde en az 3 lt.En önemlilerinden biri de mutlu olmak babalara çok iş düşüyor yani.Mutlaka düzenli aralıklarla göğüslerinizi boşaltın.Pompa sütü azaltmaz yada kesmez bence ben bebeğime 20 gün sütümü veremedim ama çok düzenli sağdım hiç eksilmedi hatta sütüm arttı diyebilirim.Bir de sütünüz az ise buğday yemenizi öneriyorum.Aşurelik buğdayı haşlayıp üzerine şeker ekip yiyin.ve sütünüzün artacağından hiç şüphe etmeyin.köyde yaşayan kadınları düşünün mama olmadığını ve bebeğin tek besini anne sütü biliyorlar ve hepsi bebeklerini doyuruyor.Allah bebeklerin rızkını arttırsın Güle güle büyütün.

ben de sağarak veriyorum benim bebiş te hiç almadı meğer ne çokmuş , çok üzülüyordum sadece ben yaşıyorum bu sorunu diyee, ne yalan söyleyeyim içim rahatladı, biz şimdi 5. ayımızı bitireceğiz belli olmuyor 3 ssaate bir ortalama 120 cc ile 200 cc arası çıkıyor, 120 cc nin altına düştüğüm çok nadir oluyor, ama bol bol sıvı alıyorum kızlar, yoksa azalıyor,

damaklı biberonda içmesi zor oluyor yaaa ben kullanamdım diğerine geçeceğim yakında

sağmak sütümü azaltmadı benim aksine gitgide her ay daha da arttı, şuanda da bebeğim çok rahat doyuyor aç kalmıyor, ek besin vermiyorum mama vs.. sadece anne sütü alıyor ama kilosu her ay en az 1 kilo şeklinde artıyor

sağma konusunda daha dün doktora sordum sağma sağarsan sütün azalır ebbek emdiğinde hormon salgınalıp süt artıyomuş ne yap yap emzir dedi tabi benim velet memeyi görünce basıyo çığlığı bakalım nolcak

benim doktor da azaltır demişti hatta kesilebiliri bile dedi ama maşalllah bu zmana kadar geldik, bebek almayınca mecbur sağarak veriyoruz, ne yaplaım mecburen bebiş anne sütü alsın diye çırpınıyoruz

ben işe basladım gunde ıkı kezsagmak zorunda kalıyorum sagıp dolaba bırakıyorum ben yokken içiyor.120-150 cc arası sagıyorum her sagmada arada 3 saat oluyor.eve gelıncede hep emzırıyorum.benımkısı emıyor cok şükür..

ben geçen yıl ocak ayı annesaiyim bşlığı görünce dikkatimi çekti size tecrübe edilmiş bir bilgi veriyim bebeğim 1 ay erken doğdu 4 gün küvezde kldı emziremedim sonra relektirilkli pompa ldık saağmaya başladım
ama saonra olkudum nette yada gazeterde olabilir bebek daha kuvvetli çektiği için annenin memesaindeki bütün saütü boşaltıyormuş ama pompada öyle olmumıuyormuş ne kadar uzun saüre sağarsan sağ bütün memeyi boşaltmıyor ve keselerde kalan süt boşalmadığı için( karnabar gibi düşünün) işe yaramadığını düşünerek vücut o keseleri birer birer yok ediyor buda da vinci kanalında belgeselde izledim ve nette okudum bilgileri birleştirp size yazıyorum mutlaka emzirin ne kadar süytüm çıkıyor diye bakmayın bebek kendşine yeteri kadarını alıyor doymazsada haber verir zaten ağlayarak tabi bide kilo alışından anlarsınız

yaa sanırım yanlış anlaşılma olmuuuşş, bizler emirmeyin de sağarak verin demiyoruz, bizler mağduruz, bebişler emmediği ya da ememediği için sağıp veriyoruz, yoksa sağmak şahsen benim hiç işime gelmiyor, çok zor iş, emzirmekten daha çok zaman alıyor, ben de isterdim emsin ama olmadı işte

oğlum emmedi hiç, ben de sağmak zorunda kaldım. hala süt veriyorum ve günde ortalama 1 litre süt sağıyorum. sağmak sütü azaltır diyen doktorları anlayamıyorum..

çoğu doktor da "bebeğiniz emdikten sonra, memede kalan sütleri, pompayla boşaltın" diyor. buyrun burdan yakın.
doktorlar hangi konuda mutabık kalmış ki, süt sağma konusunda da kalsın.

valla ben sağmak zorunda kalan annelerden biriyim, gayet de memnunum. bebeğim emseydi, belki de çoktan sütüm kesilmiş olacaktı.. çünkü tek seferde en az 250 cc süt sağıyorum ve oğlum bu kadar sütü tek seferde içemiyor doğal olarak.

hepiciğinize bol sütlü günler..

katılıyorum canım, benim kızımda tek seferde bitiremiyor, bu sebeple ne kadar sağarsan okadar çok gelir mabntığıyla hareketle, bebeğim emseydi bu kadar fazla sütüm olmayabilridi bence de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…