sütüm var ama yaramıyor

ayckr

sağlıkla bekliyorum kuzumu..
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
1.434
36
kızlar o kadar üzgünümki bebeğim 2 ayına kadar ortalama 1 kilo alıyordu 3.ayında sadece 350 gr almış doktoruda çok şaşırdı.ben biraz yememden kestim dedim büyük ihtimalle ondan olduğunu söyledi.ama oğlum sürekli emiyor ve douyordu hatta sütüm akıyordu...sütün yaramıyor dedikleri bu olsa gerek
şimdi gebelikteki gibi besleniyorum eğer 4.ayındada böyle olursa sanırım doktrum ek gıdaya yada mamaya başlatacak..
bu durumda olan varmı?emzirdiği halde sütü kilo aldımayan..ilk iki ay çok güzel aldı ama anlamadım..
yardımcı olursanız sevinirim

Evet canım.Ben de ilk bebeğimde öyle olmuştum.Sütüm çoktu bu yüzden doymadığına hiç ihtimal vermedim.Bu çocuk niye ağlıyor diyordum.Meğer sütüm doyurmuyormuş.Mamaya başladım hemen yavrum öyle bir yedi ki anlatamam.Ama emzirmeye de devam ettim.İki yaşına kadar emdi.Bence üzülecek bişey yok.Mama ve anne sütünü birlikte verebilirsin.

şulecim benim oğlum fazla ağlamıyor en azından doymadığı için ağladığı olmuyor.uykusu gelince ağlıyor ve 4-5 saat aralıksız uyuyor.gecede 2 kez uyanıyor ..yani doyduğunu ama sütmün ona yaramadığını düşünüyorum.olabilirmi böyle birşey acaba

canım ilk başta sulu bir süt gelirki o süt de yararlıdır bebeğe esas kilo aldıran ardından gelen yağlı süttür bu bebeğe kilo aldırır eğer bebeğin tam olarak güzel bir şekilde emmiyor yada sütün yetmiyorsa işte ozaman kilo lamaz yada bebeğin kendi kilo alımıda yavaş olabilir benim bebeğimde hatırlasana kilo alamamıştı ki şimdilerde ise iştahı düzelince aldı ...

emzirmeye başladığında son emzirdiğin memeden başla canım.bak bakalım işe yarıcakmı????????

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…