sütüm geldi şimdide göğsümü tutamıyor:((

ya benimki uyumuyor tam doymadan
emzirmesine emziriyorum ama doymadıgı icin yaygara koparıyor..
bak mesele 1.5 saattir emziriyorum uyumadı, simdi ananesi mama verdi uyudu sıpa :KK43:(
anlamadıgım sütüm varken niye doymuyor :KK43:(

her annenin sütünün doyuruculuğu ayrıdır.bazı süt koyu olur bazı süt su gibi olur.Bende meme ucu olmayan annelerden olduğum için iki çocuğumuda emziremedim.yapmadığım şey kalmadı silikon uçlarmı pompalarmı hepsini denedim.Oğlum 8 aylık doğduğu için emmesi güçlü değildi bende pompa ile sağarak biberonla veriyordum,bebeğin emmesi gibi olmadığı için kısa zamanda sütümde bitti.hala emziren anneleri gördükçe imreniyorum.bebeğin devamlı memende kalsada sakın emzirmekten vaz geçme anne sütü kadar sağlıklı şey yok.Mama ile çoccuğu büyütmek gerçekten kolay çünkü 5-6 saatte bir ayına göre veriyorsunuz.oysa annesini emen bebek sıksık emmek ister.Sakın haaa emzirmek zor geliyor diye mamaya dayanmayın..Emziremeyen anneden size tavsiye..Afacanları emdiği sürece emzirin isterse 5 yaşına kadar :roflol:

ay kızlar yaa aynı sorunu bende yaşıyorum.önce sütüm yoktu sonra sütüm geldi ama sanki yetmiyo kızıma.sıkınca fışkırıyo fıskiye gibi ama emzirip yerine koyduğumda hemen uyanıp aranıyor.mama verince sanki narkoz verilmiş gibi 3-4 saat kesintisiz uyuyor.mama verince kendimi çok kötü hissediyorum işe yaramaz hissediyorum.ahh şimdi birde emme sorunumuz çıktı.göğsümü bi çekiyo bi bırakıyor kafasını iki yana sallayıp kızarıyor kasıyo kendini ikimizde kan ter içinde kalıyoruz.bilmiyorum gaz sorunumu var.yoksa biberonamı alıştı.off anne olmak gerçekten çok zor yaa.

Aynı sey bende de var 3 gundur yaaa offf oglum ac gibi memeyi veriyorum iki cekiyo baslıyo elleriyle ittirmeye oyle bi kasıyo kendini ama agzı acık kafayı sallıyo 1 saat ugrastı gene yaa tam iyi emzirdim dedim zart hepsini kustu offf ofsenağlama

merhaba

benim oğlum 2650 doğdu mama kesinlikle vermedim 2 ay boyunca ne yemek ne uyku sürekli gösümdeydi sürekli emmek istiyordu banada doktorum gak dese emzir guk dese emzir dedi çok küçük şimdi dedi emerken yorulıuyor uyuya kalıyor dedi bende onu dinledim şimdi oğlum 7 kilo 4 buçuk aylık şimdi yeni yeni yoğurt ve meyveye başladım . siz doymuyor diye düşünmeyin her zaman anne sütü en iyi gıdadır sürekli emzirin ..

Oncacım gogus pedi kullanmıyor musun sen?? ayrıca gogsunde sut coksa bırakma sonra ates yapar allah korusun en kısa zamanda bi pompa al ben chicconun almıstım 30 kusur ytl sut memende katılasır oncacım dikkat et

canım medalanın elektrikli pompasını almıştım ben ama pompaya alışırsa meme sürekli sağmak ister dediler...zaten ecrin çok az emiyor, midesi kucucuk...gögus pedindende çıkıyor hiç emmediği için...

pompayla sağsam zamanla gögus ucum çıkarmı

canım bende pompayla ucunu çıkardım bebeğim tek göğsümü emiyordu şıua an diğerinide alıyor dene ve saatte bir bebeğinşi kaldır emmeye alıırbenimki öle oldu bebeğin hayırlı olsun cnm allah size ve ona sağlık versin

Gogus ucun bide gogsun cok sutle doluysa hiç cıkmaz oncacım sen bakma millete meme hiç pompaya alısır mı o ne demek anlamadım ha ha sutun coksa hem aventin falan derin dondurucu ıcın saklama kabları var 10 lu al buzluga koy bosa akmasın yazık gunah bide fazla gelen sutleri lavaboya değil topraga dokun diyolar Allahın gucune gidermiş
Bebiş bende mama hiç vermedim oglusum 3.300 du 5 kiloya az kaldı cok yararlı anne sutu ah bide benim oglusum gıcıklık yapmasa.. :KK66:

bende sonunda aventin pompasini aldim .. bugün sagdim 60 cc cikti efeye verdim hemen.. sanki rahatladi yavrum ..kiyamam ben ona.
bende anne sütüyle beslemek istiyorum .. ama emerken cok cabuk uyudugu icin ve 1 saat emmesine ragmen yinede aranip agladigi icin mama veriodum ..
simdi emme saatine yakin sagip vericem bakalim insallah yeterli sütüm gelir ve mamayi komple birakiriz..

ya kızlar bu silikon uçlarla mı emzircez hep.ne zaman alabilecek göğsümü hala alamıyor.silikon uç kullanmak çok zor oluyor çünkü mesela emzirdikten sonra çıkarıp yatırıyorum zırt diye uyanıyor bi daha tak..göğüs ıslaksa tutmuyor zaten kayıyor falan..altı ay boyunca bu şekil emzirdiğimi düşünemiyorum..

ay kızlar ya hemen hemen hepimiz yasıyoruz aynı sorunları
benim psikolaojimde bozuluyordu az kalsın cocugumu doyuramıyorum sütüm yetmiyor diye..
cevremde de patavatsız cok insan var..
allah yardımcımız olsunda bebeklerimize güc versin..

istanbuldan izmire gelirken deniz otobüsünde bir kızla tanıstım 1,5 aylıktı bebegi
ilk baslarda sütüm yetmiyor sanıyordum hatta sol memeden hic gelmedigini düsünüyordum
ama buyudukce emme gucu arttı, sütümde arttı
sakın vazgecme dedi..

insallah bizimkiler buyudukce emme gucu artar :KK43:(

bana öyle gelmiormus..gercekten sütüm azmis..
45 dakka sagdim 40 ml cikti .. nasil doysun yavrum ..
40 ml icirdim sonra birazda mama verdim ..misil misil uyuyor simdi ..

kafamiza fazla takmayalim bence.. oldugu yere kadar.
dilerim hepimizin sütü artar

amin..inşallah..
artmasada yapacak birsey yok, mama verecegiz ac bırakacak degiliz ya bebislerimizi
.

bana öyle gelmiormus..gercekten sütüm azmis..
45 dakka sagdim 40 ml cikti .. nasil doysun yavrum ..
40 ml icirdim sonra birazda mama verdim ..misil misil uyuyor simdi ..

kafamiza fazla takmayalim bence.. oldugu yere kadar.
dilerim hepimizin sütü artar

canım sağma makinalarına fazla takılma.bende 130 ytl toslayıp nuk un elektrikli pompasını almıştım.çekiş gücü çok güzel olmasına rağmen iki göğsümden çıkan süt miktarı 20 cc yi geçmiyordu.annem hep diyorduki 'kızım makinan ne kadar iyi olursa olsun çocuğunun emmesinin yerini tutamaz.sonuçta onunla göğsünü sağarken süt çıksın diye farkında olmasanda stres oluyorsun ve bu da sütün gelmesini engelliyor.'ilk başlarda saçma gelmişti fakat geçen gün sağ göğsümü verirken sol göğsümün sürekli damladığını farkettim.sütyenimden destek alarak damlayan göğsümün altına biberonun kapağını yerleştirdim diğer yandan emzirmeye devam ettim.sonra bir baktımki sadece kapağa akan süt miktarı 30 cc.birde tabi onu emzirdiğimde gelecek süt var o da ayrı..ayrıca mesela şunu da fark ettim bazen emzirme öncesinde göğsümü sıktığımda gram süt akmıyor fakat ben silikonla emzirdiğim için arada bir bebiş ağzından kaçırıyor bakıyorum silikonun uç kısmı süt dolu..yani anlayacağın makinaya takılıp sütüm az diye stres yapma.bebişin kalmak istediği kadar kalsın göğsünde.zaten doyunca bırakıyolar..ha doymuş numarası yapıp yerine koyduğunda ayılıyorsa o hepimizin ortak sorunu:)çabuk yoruluyorlar emerken canlarım ne yapsınlar annesi:)allah yardımcımız olsun cümleten:))

Oncacım gogus pedi ne kullanıyosun sen?Chicconunkini kullanıyorum ben ne kadar aksa da hiç dısarı vermiyor onu dene bence 60 tane oluyo içinde 13-16 arası satılıyo.
Bide kızlar slikon uc ne kullanıyosunuz ben chicconun almıstım hiç olmadı..Gerci herzaman kullanmıyorum ama asırı dolarsa sol gogsum ucu cıkmıyo o zaman da oglum kızıyor da biraz bana :)(

canım maşallah oğlun çok tatlı.her baktığımda yerim senin o göslerini diyorum:)allah nazardan saklasın inşallah.ben wee'nin göğüs ucunu kullanıyorum.benim göğüs uçlarıma göre çok büyük ama başka marka bulamadık.ama emzirmede zorluk çekmiyorum kızım onu kavrayınca göğüs ucumuda kolayca ağzına alabiliyor.birde geçen gün nasıl olduysa göğüs ucumu silikonsuz tutabildi ama resmen canım gitti sanki dişliyor gibi acıdı.meğer baya koruyormuş silikon uçlar.ama yinede tez zamanda kurtulmak istiyorum:)

ben nukun gögüs ucunu aldim bi ise yaramadi .. tavsiye etmem yani ..
tabii benim beceriksizligimden kaynaklaniyo olabilirde :))

ben slikon uç kullanmıyorum allaha şükür göğüs uçlarım gayet ıyı ama sütler çok aktığı için ped kullanıyorum wee nın göğüs pedı aldım kaçırmıyor gayet memnunum yanı.inşallah sizin bebişlerde en kısa zamanda göğüs uçlarınızı tutarda slikon uçlardan kurtulursunuzz...

kızlar moralim düzelmeye başladı..
sütüm artmaya başladı, birde çok güzel düzen oturttum..
mamayı dert etmeden veriyorum günde 3 kez..bu aralarda da gögüslerim doluyor..
psikolojimde iyiye gidiyor yawrum doyunca :)))
Her annenin sütü bol bol gelir inşallaaahh

Son düzenleme:
bende göğüs ucu almıştım aventinkini ama ya ben becermedim kullanmayı yada olmadı bilmiyorum kullanamadım ben onu çok şükür bebeğim tutuyor göğsümü ben hiç sağmadım çok çok ilk başlarda sağıyordum oda ilk ağız sütümü vereyim die sütüm gelmeden önce ama doyuyor sanırım yoksa ağlardı demi doymasaydı.. bende ped kullanıyorum yoksa iç çamaşırım yatağım heryerim süt oluyo kalktığımda...

X