sütüm geldi şimdide göğsümü tutamıyor:((

NXIXLXSXAH

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2007
307
14
kızlar hepiniz önerileriniz için çok sağolun allah razı olsun humana çayı sayesinde sütüm arttı.ama şimdide sorunumuz memeyi kavrayamıyoruz.göğüs uçlarım çok küçük birde biberonla mamaya alıştığı için tutamıyor.silikon göğüs ucu aldım onunla tuttumu baya emiyor ama tutturana kadar ikimizde ter kana batıyoruz.sürekli ağlıyor kıpkırmızı kesiliyor.emzirme konusundada önerilerinize ve yardımınıza ihtiyacım var nasıl etkili şekilde emzirebilirim??

canım benimkileride tutamıyodu pompayla önce biraz sıktır ucu çıksın sonra emzir faydası oluyo zaten zamanla pompaya gerek kalmıyo uçları çıktığı için umarım faydası olur...

canım benimde ilk iki gün hiç sütüm gelmedi bende normal doğum yaptım üstelik.mecburen mama vermek zorunda kaldık.ama herşeyi denedim sütümün gelmesi için.bol bol su içtim,erik kompostosu içtim,humana çay içtim,bol bol yemek yedim,yeşil soğan,bulgur pilavı,kuru mayayı bile eritip içtim :) ve sonuç sütüm geldi hemde taşıyor.benim kızımda meme ucunu kavramada biraz zorlanıyor ama sıkı mücadeleden sonra alıyor.sakın pesetme ne yap et azda olsa anne sütü almasını sağla.

canım benim göğsünü c şeklinde tutup er diğr şekilde emzirmek yanlış sadece başparmagın üstte olacak diğer parmakların altta olacka sonr abu kada revhamlı olma alışacak merak etme annesi

üstelik çabuk yoruluyorlar sen alttan cenesini baş işaret parmagın ile destekle tamam mı canım benim.....

gozun aydın canım benım sukurler olsun
sımdı pes etmeyecek ve ugrasacaksınız canım.alısır emın ol.ac olunca o ogrenır ıkı uc emmeden sonra.
ben boyle bır sorun yasamadım cunku gogus uclarım yeterınce buyuktu:)))))
allah yardımcın olsun canım benım kolay gelsın sana

bende gögüs ucuyla savaş veriyordum sonra sürekli sagdım gögüs uclarım büyüdü aslında şimdi gögsümü alabiliyor ama gögsümü aldıgında asla doymuyor sürekli gögsüte kalmak isitiyor gögsümde uyuyor yataga yatırsam uyanıyor tekrar emmek isitiyor haliyle hic bırakamıyorum işimi gücümüde yapamıyorum biz sagmaya alıştık artık 125cc iciyor 4 saatte 1 bende hem dinlenmiş oluyorum her saat başı gögüste cok zor oluyor.

canim benim sütüm var allaha şükür ama göğüs uçlarim yok
iki üç gün çok uğraştim mama verdim herşeyi denedim olmadi
şimdi silikon uç kullaniyorum çok rahat emiyo hele çok acikinca saldiriyo resmen zamanla alişir canim merak etme sakin birakma emzirmeyi

yaa off yaa iki gündür humana cayı icemiyorum bitti almaya cıkamıyorum eşimde işten cıktıgında eczaneler kapalı oluyor burdaki nöbetci eczaneleri bekliyoruz meger ne faydası var ne cok artırıyormuş yaa
kesinlikle kulanın kızlar bu cayı harbiden cok artırıyormuş onunla sorunsuz kızıma süt cıkarıyordum şimdi zar zor cıkmıyor bile eskisi kadar dolmuyor biberonu hemen almam lazım

ya kızlar benim kafam cok karısık..
doktor mama takviyesi verdi bana demistimya
sutun artınca keseriz dedi..
benim göguslerimden akıyor bazen sutum..gögüslerim taş gibi oluyor..
ama sanki oglum mama icmeden doymuyor..gogsumden emince deliksiz uyumuyor sürekli uyanıyor
ama mamayla 4-5 saat bile uyuyor..

siz nerden anlıyorsunuz sütünüzün yettigini??

aynen canım ya benimkide öyle.mama vermesem zırt pırt uyanıyor.süt verdiğimdeyse saatlerce göğsümde kalıyor yerine yatırıyorum hemen uyanıp hiç yememiş gibi başlıyor aranmaya..sanırım benimde sütüm yetmiyor.humana içiyorum ama göğsümü her sağışımda 20 cc anca çıkıyor.yoksa henüz sütüm inmedimi tam olarak bilemiyorum.baksana arkadaş bi öğünde 125 cc veriyormuş maşallah.ben akşama kadar emzirmesem de sağsam yine o kadar çıkmaz.inşallah artar bizimde tez zamanda.ben silikon göğüs ucuyla emzirmeye alıştım nihayet.ucu takıp biraz sıkarak süt dolduruyorum ağzına verdiğimde ilk emişte süt gittimi bi daha bırakmıyor.valla zor işmiş annelik.allah cümlemizin yardımcısı olsun:))

ya arkadasım benim anlamadıgım benim sutum var, ama sanki fındık kurdum doymuyor benim sutumle..sıkınca fıskırıyor hatta..
oglus memede uyumayı seviyor..ama emdimide cuk cuk emiyor..2 gundur arttı gibi sutum ama bakalım salı doktora gidicez kilo artısını gözlüyoruz..
etrafımda bazı dengesizler bak mamaya basladı kilo aldı cocuk toparlandı diyorlar, sinir oluyorum sanki benim sutumun hic faydası yok gibi..ulen ben bu cocugu 4 kilo dogurdum diye bagırmak gelio icimden hepsineeeeeeeeeeeeee

ne bakion sen millete yaws
doguyordur annesi milleti ne dinlio agizlari torba mi ki buzeceksin he :1closedeyes:salla gitsin
insan bi masallah der manyak vallaha oyle insanlar var ya ahhhhhhhh Çok üzgünüm çoook anne sutu en guzel ve en saglikli suttur
ben dokuz ayina kadar emzirdim oglumu
masallah sapa saglam tosun heruf yerimseniben15 kilo millet yasindan daha buyuk saniyor oglumu kimse masallah demio hep nazar degiyor bende nazar gecsin diye dua okuyorum vallaha nasil nazar degiyor bi gorsen geceleri aglar bazen karni agrir neler neler senağlama

Hidencim ne guzel goguslerin dolu işte yeter ona sutun ben de hiç mama vermedim 1.5 - 2 saate bir emziriyorum doymazsa gene emzir verme mama falan.Doktor bana ne dedi biliyon mu cevrende herkese kulagını tıka ek mama derlerse diye.Anne sutu haricinde ek mama alan bebekler sık sık hasta oluyo ustelik obez olma riski de artar ,kilo da alıyo bebeğin sadece sut ver dedi.Arzu 125 cl veriyo ama 4-5 saat emzirmiyo kızlar az emsin sık emsin takmayın kafanıza.

ya benimki uyumuyor tam doymadan
emzirmesine emziriyorum ama doymadıgı icin yaygara koparıyor..
bak mesele 1.5 saattir emziriyorum uyumadı, simdi ananesi mama verdi uyudu sıpa (
anlamadıgım sütüm varken niye doymuyor (

ay kızlar yaa aynı sorunu bende yaşıyorum.önce sütüm yoktu sonra sütüm geldi ama sanki yetmiyo kızıma.sıkınca fışkırıyo fıskiye gibi ama emzirip yerine koyduğumda hemen uyanıp aranıyor.mama verince sanki narkoz verilmiş gibi 3-4 saat kesintisiz uyuyor.mama verince kendimi çok kötü hissediyorum işe yaramaz hissediyorum.ahh şimdi birde emme sorunumuz çıktı.göğsümü bi çekiyo bi bırakıyor kafasını iki yana sallayıp kızarıyor kasıyo kendini ikimizde kan ter içinde kalıyoruz.bilmiyorum gaz sorunumu var.yoksa biberonamı alıştı.off anne olmak gerçekten çok zor yaa.

evet bende cok kotu hissediyorum,
etraftaki bazı kendini bilmezler insanı sinir ediyor..
neymis mama yeyince kendini toparlamis..
sonucta 10 gunluk cocukla 23 gunluk cocuk arasında tabi fark olacak
bende kulaklarımı tıkadım hepsine..
cocugum icin iyi olanı yapıyorum artık

kızlar bugun sutun geldi ama ecrin sol gögsumu tutamıyor....aglıyor, kızarıyor...ama memeyi tutamıyor...sut akıyor, dısardan belli oluyor...bu kezde nazar değiyor...şimdi çok agrıyor ama tutturamıyorum...silikon ucuda denedim olmuyor...şimdi sağsam pompayla hemen tekrar dolup yine dısarımı akar...

ayni sorunu bende yasiyorum .. emziriyorum ve ardindan mama veriyorum ..
gögüs pompamda yok.. alip sagicam SIK SIK belki sütüm artar .

Oncacım gogus pedi kullanmıyor musun sen?? ayrıca gogsunde sut coksa bırakma sonra ates yapar allah korusun en kısa zamanda bi pompa al ben chicconun almıstım 30 kusur ytl sut memende katılasır oncacım dikkat et

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…