sütüm geldi normalmi?

HAYALKIZ

ece cerenin annesi:)
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
768
127
39
kızlar bıraz kendı hatam oldu ama duş sırasında göğüsümü sıktım bıraz süt geldı sarı bır sıvıydı sanırım sut bu zamanlarda normalmı? sizlerdede oluyormu? bu arada 32. haftamdayım benÇok üzgünüm çoook

Ben de olmuyor ama bu zamanlarda süt gelmesi normal diye biliyorum. Yalnız kontrol etmek için fazla sıkma çünkü göğüslerden süt geldiğindde hormonlar uyarılıyor ve rahim kaslarının kasılmasına sebep olan oksitosin ismindeki hormon salgılanabiliyor. Doğum yapanlardan duymuşsunuzdur bebeği emzirirken rahminin toparlandığını hissederler. Bu sebeple meme ucunu sıkmak şeklindeki uyarılar erken doğum sancılarına sebep olabilirmiş.

ya duşta hanı keselenırken hafıf sarstım ama okadarda değildi hemen çıkıverdı hanı oyle bılerek sıkmadım hemencıkın damla olarak aktı bende sasırdım

normal hayalcim valla benim 24. haftadan beri geliyo..ama sıkma gelsin diye tehlikelii..süprizzzzz

sıkmıyom zaten kıs korktum zaten:tomato: hem sıksam nolcak boşa akçak delimiyim bensırnaşık şey

Ne güzel sütten yana sorun yaşamayacaksın hemen gelecek demekki.Bu haftalarda gelmesi normal.Ağız sütü geliyor önce.Hem de öyle birkaç damla değil.İki poşet ağız sütü geldi benden.Sarı sarı, sonra rengi beyaza dönüyor daha sıvılaşıyor.

kızlar doğumdan sonra bu ilk gelen sütün çok kıymetli olduğunu ve asla boşa gitmemesi gerektiğini okumuştum.bebeğin ilk antibiyotiği yerine geçiyomuş..sarı ve koyu kıvamlı olurmuş..böyle de gelse vereceğiz dimi?benim henüz hiç göğsümden süt gelme falan olmadı..bu sütüm az olacak mı demek şimdi:uhm:sadece 14 cm büyüdükafamçokkarıştı

valla canım bende aynı dertten muzdaribim benimde göğüslerim çok fazla büyümedi ve süt falanda gelmedi zaten normalde küçüktü.sizce sütüm olmıycakmı çok üzülüyorum.kızımı emziremiycem diye :çok üzgünüm:

lutancım bebeği emzirmenin büyük veya küçük göğüslü olmakla bi alakası yok canım üzülme benimde ilk gebeliğimde gelmemişti doğuma kadar gelmemesi problem değil yani canım üzülme:teselli:önemli olan göğüs ucunun olmasıççkaydirigubbakcemile3

doktoruma sordum kızlar çok guzel dedı gelmesı sakın sıkma dedı gelmesı guzel bi gelişmedır dedı haberınız olsun......

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…