Sütten Kesme-Uyku Problemi

Teşekkür ederim canım okuyacağım 😇
Ben uzun zamandır topikte yokum oraya yazacaktım ama yorumlar arasında kaynayıp gidiyor diye şey yapmadım 🙈 kızların fikirlerine ihtiyacım var umarım yardımcı olurlar ♥
Olurlar canım, iyilik perileri gibiler sağolsunlar 🥰🥰 tecrübeliler de özellikle emira büyük oğluna da uyku eğitimi verdi. İnşallah çare olurlar.
sen de üzme kendini canım.Hepsi normal bi süreç olması gereken şeyler. Önemli olan sağlıklı olun da herşeye bi çare bulunur Allahın izniyle😍😍

Bebekler hiçbir zaman zevkine emmezler İlk önce bunu düzeltelim. 2 yaşına yaklaşan bir çocukta sendrom olur size ihtiyacı vardır diş çıkarıyor dur size yakın olmak istiyordur korkmuştur bunların karşılığı emmedir. Hazır olmayan bir bebeği emmeden kesmişsiniz. Güvensiz bir ortamda kalmış. Güvensizlik ortamında Bir de çocuğu ağlama krizine sokmuşsunuz.
Açıkçası İçim acıdı okurken. Oğlum 32 aylık ve halen emiyor bazen emmesi artıyor bazen azalıyor onun emmeyi ihtiyacı var ki emiyor. gece uykuları doğduğundan beri aynı bu emme ile alakalı olan bir şey değil. nasıl emme ile yemek yemenin alakalı olmadığı gibi. Keşke bu kadar erken bıraktırmasaydınız.
Bundan bundan sonra yapacağınız açtığınız yaraları kapatmaya yönelik olursa çok daha iyi olur
Bende kesmeyi düşünüyordum çocuğumu sütten açıkçası sizin düşüncenizden etkilendim.

Bende kesmeyi düşünüyordum çocuğumu sütten açıkçası sizin düşüncenizden etkilendim.
Mama ile beslenen çocuklara yazık o zaman. Zamanı gelince bırakacak tabi emmeyi. En uzun emziren anne en iyi anne değil ve çocuk da en sevgi dolu çocuk değil. Emzirmeyi bırakınca desteğiniz ilginiz sevginiz güvenli baglanmayi devam ettirir. Yara açmak biraz ağır olmuş bence. Siz bakmayın. Annesi olarak belirlediğiniz dogru zamanda emmeyi kesmek sizin vereceğiniz bir karardır.

Başta öle yapıyorlar da sonradan alışıyorlar.ben 18 ayında kesmiştim biberonla devam sütü vermiştim sulandırarak ilk başta onu da gece üç dört defa istedi sonra bire düştük.

Sütten kesmek sizin kararınız tek tek alintilamak istemedim erken diyenleri dinleyip vicdaninizi sizlatmayin. Yalniz uyku konusunda erken. Sonuçta çocuğun hayatındaki en önemli şeylerden biri emmek iken onun yokluğuna alışması zaman alır ve onunla birlikte yeni bir değişikligi yani uyanınca sorunsuz uykuya dalmayi gerceklestiremez. Bir süre onun odasında uyuyabilirsiniz. Uyanınca pispislarsiniz. Bir süre sonra uyanınca sizı gormeye alışır görür ve uykuya dalma süresi kısalır. Daha sonra kendi odanıza geçersiniz uyanınca hemen yanına gidersiniz en sonunda çağırınca geleceğinizi bilir ve güven duyar uyku süresi uzar hatta uyanınca seslenir vs. Bu surec birkac ayi bulur sizi zorlasa da sabredin en sonunda kesintisiz uyumasi buna bağlı. En önemlisi yanında olacaginizi bilip güven duymasidir. Diğer türlü ağlayarak uyutmak çaresizlikten uykuya mecbur dalmasina neden olur ve huzursuz uyku uyur. Kızım mama ile büyüdü 8 9 ayda bu şekilde kademeli ayırdım odasını yani uykusunu bu sekilde duzenledim ve 2 yaşta artık cagirinca gelecegimi bildiği için kesintisiz uykuya gecti.
Canımsın ki benim teşekkür ederim desteğin ve tavsiyen için♥️ ben sanırım sütten kesilince uykusu da bir anda düzelir diye kodladım kafamda ve ona göre hareket etmeye çalıştım. Kademeli şekilde ilerlemek en doğru olanı aslında haklısın. Şimdilik ihtiyaç duyduğu her anda yanında olacağım ve zorlamadan, bir şeylere mecbur bırakmadan bu süreci geçireceğim tamamdır inşallah çok sağolun 🥰

Mama ile beslenen çocuklara yazık o zaman. Zamanı gelince bırakacak tabi emmeyi. En uzun emziren anne en iyi anne değil ve çocuk da en sevgi dolu çocuk değil. Emzirmeyi bırakınca desteğiniz ilginiz sevginiz güvenli baglanmayi devam ettirir. Yara açmak biraz ağır olmuş bence. Siz bakmayın. Annesi olarak belirlediğiniz dogru zamanda emmeyi kesmek sizin vereceğiniz bir karardır.
her çocuk emecek diye bir şey yok ki mama ile beslenen çocuk kötü emen çocuk iyi diye bir şey de yok bunun bir kriteri de olmamalı zaten. Kimse çocuğuna keyfi mama vermez

Etkilenecek bir durum yok, ben o yorumdan ufacık bir etkilenme hissetmedim çünkü en doğru zamanı annesi olarak ben biliyorum ve pişmanlık da duymuyorum. Basmakalıp tavırlar,davranışlar sizin yol haritanız olmasın. Siz bebeğinize kulak verin ve burada tavsiye edilen gibi bebeğinizin huzuru için cabalayin yeter.

Canımsın ki benim teşekkür ederim desteğin ve tavsiyen için♥ ben sanırım sütten kesilince uykusu da bir anda düzelir diye kodladım kafamda ve ona göre hareket etmeye çalıştım. Kademeli şekilde ilerlemek en doğru olanı aslında haklısın. Şimdilik ihtiyaç duyduğu her anda yanında olacağım ve zorlamadan, bir şeylere mecbur bırakmadan bu süreci geçireceğim tamamdır inşallah çok sağolun 🥰
Ne krizler atlattik uyku konusunda 2 psikologa gittim. Uyku egitimlerinin hepsini okudum fakat bize uygun olmadigina karar verdim. Sabrettim onun odasinda kanepede yerde vs yattim her uyanip agladiginda önceleri 2 3 ay kucağıma gelip sallanmak istedi yaptım. Güvendi sonra uyandı ve sadece yatağına eğilip buradayim demem yetti arkasını döndü daldı. Sonra sadece yattigim yerden seslendim buradayim ben diye kalkmama gerek kalmadi. Tabi arada kucak isterse yine alacagimi biliyordu. Dışarıdan baksanız her uyanıp ağladığında kucaga alıştıriyorsun dersiniz ama öyle olmadı işte yanında oldugumu bilince hep bir üst seviyeye geçti. En sonunda odama geçtim ve uyanınca anne gelir misin diye çağırmaya başladı 2.5 yasa doğru ve cogunlukla kesıntisız uyudu. Sabretmenin sevginin karşılığını veriyor çocuklar.

Merhaba canım, aydingelini aydingelini etiketlemiş, gördüm konunu 🤭 Ablam şu sıralar 2çocukla pek foruma vakit ayıramıyor ama ben daha sık buradayım 🤭

Aydıngelini demiş zaten uyku eğitimi metotlarını oku diye, onları okuyup kendine uygun olanı seçebilirsin. Sanırım odanız da ayrı, sandalye yöntemini bir araştır derim. Sütten kestiğin 3hafta oluyormuş zaten, büyük ihtimalle uykuya geçmeyi bilmediği için yapıyor.

Uyku eğitiminde de ilk gece biraz ağlıyor yeni düzene tepki olarak, kendini başka türlü ifade edemiyor tabi ama çok çabuk öğreniyorlar. Ben çok katı bi uyku eğitimi yapmadım, uykuyu öğrendi ama hala geceleri emziriyorum mesela. Çalışmadığım için zorlanmıyorum böyle. Sen de iyice okuyup kendine uygun olanı uygula canım. Gerekirse profesyonel yardım da al, ablam iki oğlu için de aldı, çok memnun. Özellikle çalışırken çok faydasını görüyor 😍

Canım ben her iki çocuğuma da farklı uyku egitmeniyle uyku eğitimi verdim istersen özelden bilgi verebilirim.
Sen öyle yapmamissin ama okuyanlara fikir vermek için şunu söyleyeyim uyku konusunu halletmeden sütten kesmemek daha doğru oluyor ben o hatayı ilk cocukta yaptim pişman oldum...

Bebekler hiçbir zaman zevkine emmezler İlk önce bunu düzeltelim. 2 yaşına yaklaşan bir çocukta sendrom olur size ihtiyacı vardır diş çıkarıyor dur size yakın olmak istiyordur korkmuştur bunların karşılığı emmedir. Hazır olmayan bir bebeği emmeden kesmişsiniz. Güvensiz bir ortamda kalmış. Güvensizlik ortamında Bir de çocuğu ağlama krizine sokmuşsunuz.
Açıkçası İçim acıdı okurken. Oğlum 32 aylık ve halen emiyor bazen emmesi artıyor bazen azalıyor onun emmeyi ihtiyacı var ki emiyor. gece uykuları doğduğundan beri aynı bu emme ile alakalı olan bir şey değil. nasıl emme ile yemek yemenin alakalı olmadığı gibi. Keşke bu kadar erken bıraktırmasaydınız.
Bundan bundan sonra yapacağınız açtığınız yaraları kapatmaya yönelik olursa çok daha iyi olur
Ne kadar yargilayicisiniz? 19 ay emmis zaten bebek, neye gore erken kesmis hanimefendi? Herkes sizin gibi kres cagina kadar emzirmek zorunda mi? Kadin bitkin dustum diyor. Onun ruh sagligi da onemli.

Isteyen istedigi kadar emzirir. Siz boyle actiginiz yaralari kapayin falan diyerek kadinda yara aciyorsunuz. Sut siddetinin baska turlusunu de siz yapiyorsunuz. Ayrica konu sahibi derdini acmis, cozum istemis. Siz yargi dagitiyorsunuz.

Kesinlikle katiliyorum. Emzirmek ozel bir bag, herkes istedigi kadar devam ettirir kendine ozel sebeplerle ister birakir ister devam eder. Yargilamak kimsenin haddine degil.

Ne kadar yargilayicisiniz? 19 ay emmis zaten bebek, neye gore erken kesmis hanimefendi? Herkes sizin gibi kres cagina kadar emzirmek zorunda mi? Kadin bitkin dustum diyor. Onun ruh sagligi da onemli.

Isteyen istedigi kadar emzirir. Siz boyle actiginiz yaralari kapayin falan diyerek kadinda yara aciyorsunuz. Sut siddetinin baska turlusunu de siz yapiyorsunuz. Ayrica konu sahibi derdini acmis, cozum istemis. Siz yargi dagitiyorsunuz.
lütfen beni alıntılamayın. Konu sahibi siz değilsiniz. Gereken cevabı bana vermiş zaten.

İyi geceler arkadaşlar. Gözünüzü seveyim tecrübeli olanlar, başına gelmiş olup şöyle yaptım diyerek atlatanlar bana bir yardımcı olsun.
19 aylık bebeğimi yaklaşık on gün önce sütten kestim, geceleri çok sık kalkıp zevkine emme alışkanlığı vardı. Psikolojik olarak çok yıpranmıştım ve vakti geldi diyerek sütten kesmeye karar verdim. Uzmanların söylediği şey kademeli azaltarak kesmekti öyle de yaptım. Sırasıyla gün içindeki-sabah uyanınca-gece yatmadan önce-gece araları şeklinde yapıp en son bıraktık emmeyi. Ama gelin görün ki bebeğim bu sefer de gece uyanıp sürekli yanı başında beni ya da babasını görmek istiyor. Uyanıyor beşiğine oturup canı çıkana kadar ağlıyor, yanına gider sallarsan piş piş yaparsan uyuyormuş gibi yapıyor, yatağıma geçip tam uyuyacağım sırada tekrar başlıyor ağlamaya. Az önce yine aynısını yaptı, bu sefer gitmeyelim nasıl olsa bu ağlama krizi sönecek alışması lazım dedik. Yanına gitmeyince beşikte ayağa kalkıp korkuluğa dayanıyor, kendini aşağı bırakacak diye endişeden kendi haline de bırakamıyorum. Uyku arkadaşı olsun belki onunla kendini güvende hisseder dedim, onu beşiğine koyalı da dört gün oldu, suratına bile bakmıyor.
Ne yapmam lazım, nasıl bir yol izlemeliyim kafam karmakarışık hep böyle devam edecek ve ben asla geceleri uyuyamayacakmışım gibi hissediyorum. Nasıl geçer bu gece kalkma alışkanlığı 😵
Umarım bebeğim uyumuyor diye memeden kesmeyi düşünen anneler bunu okur. Bebeklerin gece uyanmalari normaldir. Genelde meme ile ilgisi yoktur. Memeden kesince üstelik geceler daha da zorlaşır. Ayrıca 16-26 ay memeye en düşkün oldukları zamandır. 26 aylık olmak üzere oğlum 2 yasi doldurdu on gün sonra gece deliksiz uyumaya başladı. Memeyi de genelde uykuya geçişlerde emiyor.

Merhaba kizlar benim oğlum 27 ayı doldurdu. Hala emiyor. Gece uyanıyor emiyor sıkılınca emiyor sakinleşmek için emiyor keyfine emiyor hemde takla atarak bide üstüne saçımı çekerek oğlum 2 aylıkken ise basladim ise başlamadan hemen öncede sütüm azaldı oğlum emmek istemedi birini zaten neredeyse hiç emmedi sütüm artsın diye piyasada ki tüm süt artiricilari içtim süt sağım makinem varken gidip hastane tipi kiraladım bide üstüne aparatlarini kiraladım eğitim bile aldım anliyacaginiz emzirme serüvenim benim için çok dertli oldu 6 aydan önce sürekli zorla emzirmeye çalışıyordum oğlum uyurkende veya işteyken her fırsatta süt sagiyordum gece bile uyanıp süt sagiyordum. 6 aydan sonra kendi emmek istedi ama dönerek yuvarlanarak saç çekerek artık büyüdü ve bana eziyet veriyor çok gece bazen o kadar canım yanıyor ki kafam ağrıyor ama kıyamıyorum da benim annem beni 9 aylıkken anneme bıraktı yılda bir ziyaretime geldi 9 yaşıma kadar bende oglumu istemeye istemeye 2 aylıkken ise dondum simdi bu sıkıntılar bana revaymis gibi geliyor emzirmeden ayırmak beni mi oğlumu mu daha çok etkiler bilemiyorum ama yok mu bı işi ln orta yolu en az zararla nasıl çıkarım işin içinden?

X