Bebek Beslenmesi Süt yetersizliği galactago damla

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

_aLoNeAnqeL_

İki prenses annesi (:
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2017
658
642
Arkadaşlar merhaba doğum yapalı 22 gün oldu ve sütüm çok az mama ya başlamak istemiyorum aşı ya götürdüğüm de kilo alımı yetersiz olursa doktor başlatır büyük ihtimalle.
Aklınıza gelebilecek herşeyi tüketim süt olması için, ama malesef göğüslerim hiç sertleşmiyor pamuk gibi sanki hiç bebek emziriyor gibi değiller internette biraz araştırınca Galactago diye bir damla gördüm süt yapıyor muş varmı aranız da kullanan.? Ve başka neler yapabilirim süt için

Damla hakkında bilgim yok.

Su alımını artırıp un ve şekeri azaltmayı denediniz mi?

Şekeri hiç sevmem zaten fazla tüketemiyorum mide bulantısı yapıyor hamur işi de aşırı yemiyorum ne yaptı isem yok.
Komposto ve su çok tüketiyorum rezene incir kürü bunları içiyorum ama faydası olmuyor şaşırdım kaldım ikinci çocuğum ilkinde ne yesem süt olurdu fışkırır dı ama bunda çocuğum aç eminim

Bende 35 gün önce doğum yaptım sütüm azdı hep mama veriyordum çünkü doymuyordu. 3 gündür her gün 11 tane hurma yiyorum süt yaptı sizde hurma yiyin işe yarıyor

Bende hiç işe yaramadı. Bana humana still tea süt yaptı. Ayrıca göğsünün durumuna bakma, sıktım çıkmıyor falan da deme, bakman gereken şey bebeğin yutkunması. Facebookta emzirme sanatı diye grup var. İnanılmaz yardımcı oluyorlar, emzirme konusunda ciddiysen gruba katılıp yazıları oku. Eminim yardımcı olacaktır.

Facebook kullanmıyorm malesef

Yarın aşı si var kilosuna da bakılacak eğer alımı az ise mama başlayacağız

Eğer emzirmekte kararlıysan sadece bunun için aç Facebook. Gerekirse mamayla da büyür diyorsan boşver. Ben topluma katılmıyorum, bence emzirmek tamamen annenin kararı. Yavrun için en iyisini sen bilirsin. Mamaya başlarsanız ileri geri konuşanları boşver

İnan ki artık bugün evden dışarı çıkmama kararı aldım ve evime de kimseyi almama gerçekten de her kafadan bir ses çıkıyor.

Ayy bu çocuk çok sarar mis aç mı.
Ayy bu çocuk çok ağlıyor aç mı.
Ayy bu çocuk hiç uyumuyor aç mı.
Ayy bu çocuk hiç büyümemiş aç mı.
Ayy bu çocuk hiç kilo almamış aç mı
Ayy bu bebek kaç günlük aç sanki.
Ayy bu çocuk aç ama şimdi den mama mı verilir.
Ayy şimdi den bu mama ya düşse vay halinize
Sürekli çay iç şunu ye bunu ye süt olsun diyenler den bıktım evet aç diye çığlık atasım var artık zaten ben stres yapıyorum acaba sütüm yetiyor mu aç mı doyuyor mu diye etrafımın lafları beni deli ediyor artık
Eşim gelişimi gayet iyi ne kadar büyümelerini istiyor diyor beni sürekli teselli ediyor. Mama vermek taraftarı değilim yarın kilo alımına bakılacak eğer az ise ya biraz daha fazla mücadele edeceğim yada mama verilecek mecbur

Ayyy ne kadarda tanıdık, hepsini tek tek duydum mu acaba kızımdan sürekli turuncu lekeler gelmeye başlayınca gittik doktora, beslenemiyor, böbrekler sıkıntı olur başla mama dedi. Bende başladım mamaya. Yorumları bir duy. Yok içinde ne var Allah bilir, bağışıklığı gelişmeyecek, mama dünya kadar para, istesen emzirirsin falan neler neler. Valla Türk kadınları dengesiz ve patavatsızlar. Kızım 4.5 aylık oldu 3 aydır mama yiyor, çok şükür aşılarda bile ateşlenmedi. Arkadaşımın sadece emen kızı hastanelik oldu aşıdan sonra ben kızıma ilaç bile vermedim. O yüzden dedim sanada mama verirsen insanları boşver diye

İdrarın dan mı turuncu lekeler geliyor du canım.?

Yani hiç kimse mecbur kalmayana kadar mama vermek istemez bence ama mecbur kalınca da verilir yani

İdrarın dan mı turuncu lekeler geliyor du canım.?

Yani hiç kimse mecbur kalmayana kadar mama vermek istemez bence ama mecbur kalınca da verilir yani
Evet bezi açıyorum, böyle turuncu gibi kiremit rengi gibi lekeler oluyordu, akşam oldu sabah götürdük zaten, toplamda 3-4 bezde gördüm. Zaten kilosu da çok düşmüştü, doktor direk mama, hemen giderken alın dedi. Sen ne yaptın? Gittin mi, nasılmış bebiş?

Evet gittik 700 gram almış doktor iyi dedi mama ya baslayayim mı dedim hayır dedi

Evet gittik 700 gram almış doktor iyi dedi mama ya baslayayim mı dedim hayır dedi
Maşallah kuzucuk besleniyor o zaman. Sen dediğim gruba bak mutlaka. Bana çok yardımcı oldular ama benim sıkıntım süt kanallarım hiç genişlemedi yapısal bir bozuklukmuş o. O yüzden mastit oldum sürekli. Bunu öğrenene kadar gruptan bir sürü şey öğrendim ki ben hastanenin doğum ve emzirme kurslarına gittiğim halde bilmiyordum onları. Sen sıkıntını yaz hemen yardımcı olurlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…