Tatlı Tarifi Süt Dilimi ve Pastacık

gevezek

hayat güzeldir:))
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2012
3.093
654
Pratik ve sevimli tarifimle sizlerleyim efenimm:KK42:
benim çok sevdiğim bir tatlıdır hem de hiçbir malzeme ziyan olmaz.. Her seferinde puding artıyor bu kez de oyle oldu ben de size pastacık yaptım,
süt dilimime arkadaş oldu:KK16:

Gelelim Malzemelereee:

$1.jpg

Tabanı için:1 paket kakaolu kek
(hazır ya da ev yapımı olabılır ,hazır keklerin tadı daha yoğun olduğu için bu tarifte daha çok hoşuma gidiyor o yuzden hazır kek kullandım) e bi de tabi hazır kek daha pratik :KK1:

Puding İçin: 1 lt süt, 1 su bardağı şeker, 1 su bardağından bir parmak az un, 1 yumurta,
1 yemek kaşığı mısır nişastası.. pişmesine yakın 1 yemek kaşığı margarin ve 1 paket vanilya

Üzeri ve süslemeler için :
çeyrek paket krem şanti ya da vanilyalı pasta kreması. ( vanilyalı pasta kreması kullandım ben daha beyaz oluyor ve daha yoğun bir tat veriyor.), damla çikolata, isteğe bağlı çilek-muz ile de süsleme yapabilirsiniz.(çilek son anda aklıma geldiği için ilk fotoğrafta yok özür diliyorum )

Yapılışı : Orta boy borcam kabımızı dilimlediğimiz kekleri dizerek kaplıyoruz,

$2.jpg $3.jpg

Ardından pudingimizi hazırlıyoruz.

Bir tencereye süt, nişasta,yumurta,şeker ve unu ekleyerek karıştırarak pişiriyoruz..

$4.jpg

Pişmesine yakın yani puding göz göz olunca vanilya ve margarini ekliyoruz, karıştırıyoruz..

$5.jpg

margarin eriyince ve birkaç kez daha kaynadıktan sonra ocağımızı kapatıyoruz.
Pudingimizi çırpıyoruz böylece daha duru daha kolay şekil verebileceğimiz bir pudingimiz oluyor:KK34:

Ardından puding sıcakken kek dilimleri ile kapladığımız borcama döküyoruz..

$6.jpg $7.jpg

Sıra geldi krema ve süslemeye küçük borcam kullandıysanız çeyrek paket krem şanti ya da krema yetecektir.Yarım çay bardağı süt ile çeyrek paket krem şantiyi çırpıyoruz,

$8.jpg

ve borcamın en üstüne düzgün şekilde sürüyoruz.

$9.jpg

Üzerini bol Hindistan cevizi ve çikolata parçaları ile süslüyor soğumaya bırakıyoruz.Soğuduktan sonra 1 saat kadar buzdolabında beklerse daha lezzetli olacaktır :KK56: $10.jpg

Pastacık:
Pastacık aynı malzemelerin kalanlarından yaptığımız bir şirin lezzetimiz,

$11.jpg
Kekten kalan 2 dilimi ufalıyoruz, pudinginiz de biraz artacaktır..

$12.jpg

artan pudingin bir kısmını ıslattığımız kaselere döküyoruz, arasına kek parçalarını varsa muz da ekleyebilirsiniz ben evde kalan yarım muzdan birkaç dilim ekledim, üstünü de yine biraz pudingle kapatıyoruz..

$13.jpg

oda sıcaklığında soğuduktan sonra buzdolabında da 1-2 saat bekletıyoruz. Dolaptan çıkarınca servis kabına ters çevirerek kapatıyoruz ve pastacığımız hazır, üzerini süsleyerek servis yapabilirsiniz:KK34: $14.jpg

işte süt dilimi ve pastacık servise hazır afiyet olsuun :KK56::KK56:

$16.jpg $15.jpg

Eklentiler

• $15.jpg
    $15.jpg
    39 KB · Görüntüleme: 282
Pratik ve sevimli tarifimle sizlerleyim efenimm:KK42:
benim çok sevdiğim bir tatlıdır hem de hiçbir malzeme ziyan olmaz.. Her seferinde puding artıyor bu kez de oyle oldu ben de size pastacık yaptım,
süt dilimime arkadaş oldu:KK16:

oda sıcaklığında soğuduktan sonra buzdolabında da 1-2 saat bekletıyoruz. Dolaptan çıkarınca servis kabına ters çevirerek kapatıyoruz ve pastacığımız hazır, üzerini süsleyerek servis yapabilirsiniz:KK34: Eki Görüntüle 1157796

işte süt dilimi ve pastacık servise hazır afiyet olsuun :KK56::KK56:

Eki Görüntüle 1157798 Eki Görüntüle 1157818

ben şu pastacık ı daha çok beğendim :KK9::KK9::KK56::KK56:

eline sağlık canım başarılarrr :KK16::KK16::KK16:

Kayınvalideden onay çıktı anlaşılan:)Çok güzel görünüyor.Ellerine sağlık.Başarılar dilerim.

ben şu pastacık ı daha çok beğendim :KK9::KK9::KK56::KK56:

eline sağlık canım başarılarrr :KK16::KK16::KK16:

Eylülcümm teşekkür ediyorum :KK16:

Ellerine sağlık canım:KK56:Yarışmada başarılar dilerim:KK16:Harika gorünüyor:KK56:

teşekkür ederim ablacım :KK16:

Ellerine sağlık yarışmada başarılar dilerim :KK16:

çok teşekkürler :KK16:

ellerine sağlık canım muhteşem görünüyor :KK3:

beğenmenize sevindim teşekkür ederim :KK16:
Kayınvalideden onay çıktı anlaşılan:)Çok güzel görünüyor.Ellerine sağlık.Başarılar dilerim.
:KK1: evet onay çıktı hemen ekledim:KK1: teşekkür ederiim :KK16:

Ellerinize sağlık çok güzel görünüyorlar yarışmada başarılar :KK16:Bende Eylül gibi pastacıka bayıldım:KK52:

Ellerinize sağlık çok güzel görünüyorlar yarışmada başarılar :KK16:Bende Eylül gibi pastacıka bayıldım:KK52:

teşekkür ederim canımm, pastacık sunumda çok hoş oldu gerçekten artık hazır pudinge son daha sık evde puding yapma kararı aldm:KK1:

teşekkür ederim canımm, pastacık sunumda çok hoş oldu gerçekten artık hazır pudinge son daha sık evde puding yapma kararı aldm:KK1:

Daha güzel evde bu tarz şeyleri yapmak içindeki herşeyi biliyorsun sonuçta bende pasta yaparken hazır kek kullanmam kendim yaparım mesela daha iyi :KK56::KK16:

Daha güzel evde bu tarz şeyleri yapmak içindeki herşeyi biliyorsun sonuçta bende pasta yaparken hazır kek kullanmam kendim yaparım mesela daha iyi :KK56::KK16:

evet aslında ev keki çok daha lezzetli oluyor ama bu tarifte hem yoğun diye hem de kek yapma vaktim olmadığından hazıra kaçtım ben :KK17::KK17:

evet aslında ev keki çok daha lezzetli oluyor ama bu tarifte hem yoğun diye hem de kek yapma vaktim olmadığından hazıra kaçtım ben :KK17::KK17:

Gayet güzel olmuş bence pratik sütlü tatlılar bunlar gayet normal :KK16:bende kolay tarife kaçtım gibi daha iddaalı birşeyler olabilirdi ama evde tadilatımız var katılmak istedim araya sıkıştırdım :KK53:

Gayet güzel olmuş bence pratik sütlü tatlılar bunlar gayet normal :KK16:bende kolay tarife kaçtım gibi daha iddaalı birşeyler olabilirdi ama evde tadilatımız var katılmak istedim araya sıkıştırdım :KK53:

güzel olmuş gayet ellerine sağlık , katılmak tarif paylaşmak güzel oluyor :KK16:

X