Süt alerjisinde margarin kullanıyor musunuz??

guldennnnnn

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2024
229
44
31
Herseyi zeytin yağı ile yaptığım için midem kaldırmıyor artık margarin kullanıp süt alerjisi tetiklenmeyen var mı. Becel 100% bitkisel kullanan var mı yada önereceginiz başka marka.

1 Aydan fazladır alerjimiz tetiklenmiyor 4 buçuk aylığız önümüzde çok zamn var iyi olmak için henüz . Alerjimizi tetiklemeyecek frklı şeyler tatmak istiyorum artık çok yıprandım zeytin yağı herseye konmuyor agır oluyor

İyi zeytinyağı alırsanız ağır olmaz. Bunun kriteri ne ben pek anlamıyorum. Eşimin ailesinin zeytinlikleri var, oradan geliyor. Ben kekte bile zeytinyağı kullanıyorum. Hiçbir farkı olmuyor.
Bizim annemlerin yaptıgı doğal zeytinyağı aslında ama sürekli pilava herşeye zeytinyagı koyuyorum aylardır. Börekte tatlıda falan agır oluyor kokuyor

Bizim annemlerin yaptıgı doğal zeytinyağı aslında ama sürekli pilava herşeye zeytinyagı koyuyorum aylardır. Börekte tatlıda falan agır oluyor kokuyor
Zeytinin cinsiyle alakalı olabilir. Bekarken annemlerin aldığı zeytinyağı da öyleydi. Artık onlara da bizimkilerden yolluyoruz. Margarin meselesini bilemeyeceğim. Süt alerjisi konusunda kolaylıklar diliyorum. 🥹

Margarin zehirdir, bırakın eve sokmayı hiç bakmayın bile o derece zararlı.
Tereyağı var ama süt alerjisine asla olmaz. Ayçiçek ve zeytinyağı kullanın. Ben yıllardır sadece zeytinyağı kullanırım hiç böyle bıkmadım. Acaba doğru ürün mü kullanmıyorsunuz?

Ayçiçek yağı kullanabilirsiniz. Uzun süre zeytinyağı ben de kullanamıyorum. Alışkın olanlara kokmuyor da bana kokuyor

Margarin zehirdir, bırakın eve sokmayı hiç bakmayın bile o derece zararlı.
Tereyağı var ama süt alerjisine asla olmaz. Ayçiçek ve zeytinyağı kullanın. Ben yıllardır sadece zeytinyağı kullanırım hiç böyle bıkmadım. Acaba doğru ürün mü kullanmıyorsunuz?
Normalde annemler köyden tereyagı yollarlardı .zeytinyağını da oradan alıyorız doğal ama herşeye olmuyor kurabiyeye börege agır oluyor dokunuyor arada bir de olsa margarinli birşeyler yemek istiyorum normlde bile asla yemezdim ama şuan tereyagı yeme şansım yok

ben de her şeye zeytinyağı koyuyorum, öyle ekmek banıp yeyince aromasını alıyorum ama kekte zeytinyağının tadı almıyorum, zeytinyağından bıkmak nasıl bir lüks anlamadım 😬

zeytinyağı istemezseniz fındık yağı da iyi bir alternatif. eminim laktozsuz, badem sütünden filan yapılan tereyağ benzerleri vardır marketlerde veya internette. bir onlara bakabilirsiniz

ben de her şeye zeytinyağı koyuyorum, öyle ekmek banıp yeyince aromasını alıyorum ama kekte zeytinyağının tadı almıyorum, zeytinyağından bıkmak nasıl bir lüks anlamadım 😬

zeytinyağı istemezseniz fındık yağı da iyi bir alternatif. eminim laktozsuz, badem sütünden filan yapılan tereyağ benzerleri vardır marketlerde veya internette. bir onlara bakabilirsiniz
İnşallah bulabilirim. Ya bizde kızartmalar herşey zeytinyağı ile yapılıyor bizimkilerin zeytinliği oldugu için aslında çok da severim ama soğuk halini seviyorum 😀 kurabiye börek ahır oluyor

İyi zeytinyağı alırsanız ağır olmaz. Bunun kriteri ne ben pek anlamıyorum. Eşimin ailesinin zeytinlikleri var, oradan geliyor. Ben kekte bile zeytinyağı kullanıyorum. Hiçbir farkı olmuyor.
Aynen ben de herşeye zeytinyağı koyarım, ağır gelmedi hiç, ki burda zeytinliklerden alıyorum ben de market yağı değil

Aynen ben de herşeye zeytinyağı koyarım, ağır gelmedi hiç, ki burda zeytinliklerden alıyorum ben de market yağı değil
Arkadaşım da ağır olduğunu iddia ediyordu. Bende yemişti bir keresinde, şaşırdı içinde zeytinyağı olduğuna. Hiç fark edilmiyor gerçekten, yağına göre değişiyor herhalde.

X