susam gibi böcekler. yardım

Osen

La yükellifullahü nefsenilla vüs’aha.
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2010
1.911
1.906
Hanımlar merhaba. Birkaç gündür evimde daha önce hiç görmediğim bir böcek türü var. Kahverengi, boyu görüntüsü bildiğiniz susam gibi ve uçuyorlar, ısırıyorlar.
Odam amerikan mutfaklı sadece orada çıkıyor. mutfak dolaplarımda yiyecek hiç bir şey yok , her şey buzdolabımda durur. Yan binada komşum var, onunda sadece salonunda varmış.
Ben hafta sonu tüm evi ilaçlayıp halılarımı falanda yıkatmaya vermeyi düşünüyorum, çünkü halının üzerinde birkaç tane miniklerinden gördüm, halı diplerine yumurtlamış olmasından korkuyorum
Şimdi sizlere sorum, ben eczaneden detan yada raid gibi sprey ilaçlardan alıp sıkmayı düşünüyorum. ilaçlama çağıracak kadar büyük çaplı sıkıntım olmadığını düşünüyorum.
Bu böcekler dışarıdan geliyorsa o ilaç etkili olur mu? (evim 7. kat ve etrafı ağaçlık oradan geldiğini düşünüyorum)
Sabah ilaçlayıp akşam eve döndüğümüzde bize zararı olur mu?
Birde halı dibine yumurtlarlarsa, yıkamadan sonra hala yumurtası kalır mı ki?

K otirine diye bir ilaç var eczanede satılıyor. Ondan alın su ile seyretilip kullanılıyor zaten,fısfıslı şişeye hazırlayıp geçtiği yerlere sıkın,4 ay etkisi var sanıyorum,işinizi görür. Ortamı havalandırmayı unutmayın.
Market tipi ilacların işe yarayacağını sanmıyorum.

Ben bu ilacı akrep için kullanmayı düşünüyorum. Siz kullandınız mı? Sağlığa bir etkisi var mı? Yani ilacı satanlar yan etkisi yok diyor ama sonuçta bir tür zehir.

Teşekkür ederim, ama bunlar uçuyorlar ve tavanda , duvarda , heryerdeler. ben bu ilacı sıktığımda ilacın değmediği yere de etki edecek bir şeye ihtiyacım var. bu bahsettiğiniz bu işlemi görür mü? yoksa sadece ilaç değen yere konarlarsa mı işe yarar

Ben bu ilacı akrep için kullanmayı düşünüyorum. Siz kullandınız mı? Sağlığa bir etkisi var mı? Yani ilacı satanlar yan etkisi yok diyor ama sonuçta bir tür zehir.
Ben ilk defa bu sene 5 senedir oturduğum evimde gümüş böceği diye tabir edilen böceklerden gördüm,tatile giderken sıktım köşe kenar aklınıza gelebilecek heryere,döndüğümden beri görmüyorum böceklerden. Herhangi bir kokusu yok ilacın,ben sıkarken hiç koku almadım. Eldiven kullandım sadece kullanırken ve eve dönünce tüm camları açıp havalandırdım,bir sorun yaşamadım ki 2.5 yaşında kızım var. En etkili ve insan sağlıgına zararsız ürün olarak bunu önerdi eczacımız.

Anladım,kokusu yok ilacın bilemedim şimdi etki edermi ama yumurta varsa köşe kenarda onları yok eder en azından çoğalmadan diye düşünüyorum, yinede bir eczaneye danışın derim. Havaya sıkılacak bir ürün değil bu bahsettiğim.

Bu ilacı aldığım yerde bana tüm eve, tavanlara, perdelere her yere sıkın demişlerdi. Yani elbet bir yere konacaklar :)

Ben zehirden çok korkuyorum. Bahçeli evde oturduğum için akrep sorunu vardı. Evin dışına etkisi evin etrafını saracak şekilde birkaç tane elektrikli kovucu yerleştirdik. Rahatız.

Ben zehirden çok korkuyorum. Bahçeli evde oturduğum için akrep sorunu vardı. Evin dışına etkisi evin etrafını saracak şekilde birkaç tane elektrikli kovucu yerleştirdik. Rahatız.
Yaa hani fare için satılan elektirikli kovuculardan mı? Bu arada dışarıda priz yok bende. İnan neredeyse her akşam evin içinde akrep öldürüyorum dün akşamda oldu.

Baharatlar böceklendiğinde olan böcekten mi bahsediyorsun acaba?
Baharatların tezgah üstünde falansa ve alalı uzun zaman olduysa böceklenmiş olabilir.
Kontrol etmeni tavsiye ederim.

Benim dolapta unuttuğum un böceklendi. Aynen susam gibi. Bütün dolabı sarmışlar. Her yeri temizledim boşalttım ama bitmediler. Her gün görmeye devam ediyorum. Bir haftadır nefretim oldu. Erzak dolabınıza bakın derim.

int baktımda güveymiş sanırım adı
ne ılaclatman gerek raıd fılan fayda etmıyormus

Şikayet PM

155i arayip emniyetin ilaclama bolumu cagirabilirsin. ayrica gercekten olumcul olmasalar bile akrabalarimin vucuduna yumurta birakip hastanelik ettikleri oldu bu emretlerin.

bir alıntı

Baharatlar böceklendiğinde olan böcekten mi bahsediyorsun acaba?
Baharatların tezgah üstünde falansa ve alalı uzun zaman olduysa böceklenmiş olabilir.
Kontrol etmeni tavsiye ederim.

Ayy evet mutfakta sadece baharat var, kuru erzaklar çok çabuk bozuluyor diye onları dolaba koyarım ama baharat aklıma gelmemişti. Ocağın üzerindeki dolapta duruyorlar, sıcaktan bozulmuş olabilirler. Komşum da da sadece salonda çıkınca, dışarıdan geldiğini düşünmüştük. Akşam ilk işim baharatlıklar olacak. Sağol aklıma getirdin..

Şikayet PM

155i arayip emniyetin ilaclama bolumu cagirabilirsin. ayrica gercekten olumcul olmasalar bile akrabalarimin vucuduna yumurta birakip hastanelik ettikleri oldu bu emretlerin.

bir alıntı

Bu sayfaya bende bakmıştım, hatta baya korktum okuyunca. resimdekine benziyorlar ama birazda benzemiyorlar

Rica ederim :)
Baharatların bozulacağı aklımıza pek gelmez.
Başıma geldiği için hatırlatmak istedim. İnş baharatlardandır da atar kurtulursun :)

Rica ederim :)
Baharatların bozulacağı aklımıza pek gelmez.
Başıma geldiği için hatırlatmak istedim. İnş baharatlardandır da atar kurtulursun :)

İnşallah onlardandır. ne var ne yok atarım hepsini, kör olasıcalar bela oldular başıma.

erzaklarım buzdolabında ama yinede kıyı köşe tekrar bakmak lazım. belki dolap diplerinde kalmıştır bir şeyler. Ama ilk işim masraf ın dediği gibi baharatlıklar olacak akşama.
Çok teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…