Suriyeli işçiler, 9 yaşındaki çocuğa işkence yapıp eğlendi!

Benim tanidigim suriyeliler bu irkci soylemleri yazanlardan daha insandir.Suc suctur.Bazi olaylarda ki gibi sakalla turbanla yaftalandigi gibi birde sureyi olayi var cok yazik ki bunlari yazanlarida biliyorum kalplerini

Savastan kacip geldiler kadinlara bakiyosun hep hamile yeri yurdu yok ortada bide cocuk yapmaya kalkiyolar bunlar gibilere hic birsey denmez ufacik cocuga yaptiklarina bak hepsi aynidir denmez ama tereddutlu yaklasiyorum gorunce buda bir gercek

Arkadaşlar gelin Fatihte bir ay iç içe yaşayın bakın nefret geliyor mu gelmiyor mu? Adam arapça bilmiyoruz sanıp önce işlerini aldık sırada karılarında diyip kavga çıkarıyor eşek sudan gelinceye kadar dövülünce sağda solda bize ırkçılık yapıyolar!
Ben kendi adıma aşırı sabrediyorum. Tamam savaştan kaçıp gelmişler ama geldiğin yere uyum sağla sorun çıkarma. Olaysız günümüz yok sayelerinde. Daha normaline denk gelemedim bırak iyisi kalsın

Irkcı seyler yazmışsınız hep, hiç beklemezdim bazılarınızdan. İç savaş ile başka bir ülkeyle savaş halinde olmak başka şeyler. İç şavaşta düşmanın bıle belli değil, kırk yıllık komşun ,kardeşin düşman olur sana. Ya öldüreceksin ya kaçacaksın. Hele bu erkekleri almayalım mevzusu da benim canımı epey sıkıyor, turkıye de kadınların yüzde kaçı çalışıyor? Bir savaş çıksa, kaçarken kocalarınızı, erkek çocuklarınızı,bababınızı bırakır mısınız? Peki dilini bilmediğiniz, yanınızda para olmadan kaçtığınız, işiniz ve bır mesleğinizin olmadığını düşünün, başınıza ne gelir?hele Ortadoğu'da , ben söyleyeyim; kiranı ödeyemedin diye, kapına onunla yatmanı bekleyen ev sahipleri dayanabilir, fuhusa sürüklenebılırsın vs vs.

Hele hele Türkiye gıbı toplumun yüzde 40% gibi rakamı göçmen kökenli olan bır topluma ırkçılık pek yakışmıyor ama işin ılgıncı ırkçılık gundelık hayat pratıgı olmuş. 1783-1913 arasın 5 milyon Osmanlı Müslüman tebası Anadolu'ya göç ediyor, savaşlar vs yüzünden ki cumhurıyet boyunca da devam eder göçler. Ee ne diyelim şimdi;" dede sen niye geldin, savaşmadan neden kaçtın başka yere" mi diyelim?

Ayrıca birinci dünya savaşında da, kurtuluş savasında bir sürü asker kaçar savaşmaktan; yaklaşık olarak ordunun %22 si askerden kaçar ve içerilerde asayiş sorunları çıkarırlar. Yani güzel oluyor bazen anlatmak : hepimiz savaştık canla, başla vatanı , bırakmadık demek; ama kazın ayağı öyle değil.

Peki philly bunları neden yazdı :) böyle kriminal olaylardan koca bır grup insanı sorumlu tutup genellemek olmaz. Her toplumda olur bu, hırsız da , arsız da, namussuz da çıkar.

Not: Suriye politikasını ve kontrolsüz mülteci alınımını eleştirmek normal, plansız programsız olmaması gereken bir şey, ama bizimkiler eline yüzünde bulaştırdı herşeyi.

Mune ırkçılık kötü birşeydir bunun bir açıklamasıda yoktur
Suriyede insanlar kiminle kime karşı savaşsın belli bir cephesi yokki savaşın asıl savaşanlar kapitalist devletler onlara karşı savaşmak!
Rusya iran ve çinin devrilmesine izin vermeyen esada karşı mı yada yanında mı veya türkiye ve diğer arap devletlerinin koruyup güçlendirdiği tabanı elkaide gibi örgütler olan ösoya karşı mı yanında mı yada abd nin ve avrupanın yanında olduğu ypg li gibi güçlerle mi karşı mı yada işide karşı veya yanında çok bilinmeyenli ortadoğu dekleminde farz olan korunması gereken kişinin ailesidir bana kalırsa
Diyorsun ki kadınları çocukları göderseler kendileri cepheye gitselerdi senin suriywli kadınlara ülkende bakış açısını biliyormusun suriyeli kadın kavramı olmuş durumda bu halde bile korunamayan kadınlar ve çocuklar bir koruyucu olmadan güzel ve insani kavramların tam olarak oturduğu ülkemizde ne kadar korunur ne halde olurdu bilemiyorum
Bir suriyelinin italyan ve ingilizle dünyaya bakış açıları yaşadıkları göz önünde bulundurulursa kıyas dahi edilemez
Ben sevmiyorum ve karşıyım ırkçılığa sebebi yoktur benim için bir ırka yönelik algı genelini kaplar öfke oluşturabilir zararsız suçsuz insanlar zarar görebilir

Hemen ikinize de cevap vereyim, baştan yazdım zaten ırkçılık yapılmasını istemediğimi, ırkçı değilimdir ama bazı gerçekleri de yazmak lazım, diyorsunuz ki insanlar kaçmasında ne yapsın?
Kime karşı savaşsın? Sen olsan bırakır gider miydin demişsiniz evet bırakıp gitmezdim, bende savaşır gerekirse ölürdüm, öyle klavye başından atmıyorum, Allah muhafaza başımıza gelse savaşırım, vereceğim bir can, onu da vatan deyip veririm ölümümün bir amacı olur hiç olmazsa, burada hepimiz söz konusu vatan olunca gerisi teferruat diyoruz bazı konulara gelince, ama söz konusu böyle durumlar olunca insanlar kaçmayıpta ne yapsın diyoruz.

Ülkelerini başkalarına bıraksınlar yani, ben yüzde bilmem, tarih bilgimde çok fazla değildir ama çoğumuz kaçmamışız ki dillere destan bir savaş kazanmışız, bizim tek bir düşmanımız mı vardı sanki?
Dışarıdan düşman kadar içeridekilerle de savaştık ama savaştık.
Sonuçta bugün Suriye'de yaşananlar iç savaş kısmını çoktan geçti, artık toprak savaşı haline döndü, mevzu Çin, Rusya vs değil aslında, olay hiçte göründüğü gibi değil, puzzle'ın parçalarını birleştirince tabloyu görürsünüz.

Türkiye'ye sadece kadınlar, yaşlılar ve çocuklar gelseydi zaten onlar için ödenek ayırdık zorluk yaşamazlardı, hastanelerden vb ücretsiz yararlanıyorlar, yararlansınlarda yazdım diye laf ediyorum sanılmadın, kusura bakmayın ama Suriye'lilerin büyük bir kısmı Türkiye'de kalmak istemiyor, beğenmiyor bile, buraya geldiler çünkü Avrupa'ya çıkış kapısı burası, daha birkaç hafta önce yine Ege'de Yunan adalarına kaçmak üzere hazırlanmış 50'nin üzerinde Suriye'li yakalandı.

Ben asla genellemedim gerçekleri yazdım, kadın ve çocukların güvenliğini ülke sağlamalıydı, bizde çoğunun kaydı bile yok, kayıtlı olanlar üzerinden takip edebiliyorlar veya kaçarken yakalanınca kayıt altına alınıyorlar, bize sadece kayıtlı mülteci sayısını verebilirsiniz ya kayıtsızlar? Bir suça karıştıklarında takibi bile olamayacak, biz zaten kendi aramızdaki tecavüzcüler, katiller, pedofililer için endişe ederken insanların haklı korkularını da yabana atamıyorum.

Savastan kacip baska ülkelere sığındılar başta da Türkiye'ye, burada da ahkam kesmeye ugrasiyorlar ali kiran baskesen misali...

Daha nelerini gorucez acaba, komsusunu katledenleri mi ?hirsizlik yapanlari mi? canli bomba olanlarini mi? kucucuk cocuga iskence yapanlarini mi?

onlarda suc yok ama onlari buraya sokan ve vatandaslik vermeye calisanda suç , hala bunlari insan yerine koyuyorlar en cok ona sasiriyorum...

Suriyede köpek gibi itilip kakiliyorlar savaş içinden çıkıp sığıntı olarak baska ülkelere girdiklerinin farkinda bile degiller...

Hic bir yerde rahat bir nefes yok bunlardan, insanlara...

Evet geneli ayni malesef ...

Kucucuk 7-8 yasinda velet (cocuk falan degil o ) kendi işletmemizde annemden yemek istedi, yemegi önüne geldi kasikla oynadi oynadi agzina bile sürmedi yurudu gitti... ( bi köpeğe verilseydi o yemek en azindan hayvanin karni doyardi)

Ertesi gun yine geldi annem bu sefer sinirlendi vermedi yemek 7-8 yasindaki velet anneme saldirmaya çalisti tekme savurdu yumruk atmaya calisti müsteriler yakasindan tutup atmasa belki zarar vericek...

Bu sebeple bunlarin ne 7 sindeki ne 70 indeki hic birisi insan falan degil...

Hemen ikinize de cevap vereyim, baştan yazdım zaten ırkçılık yapılmasını istemediğimi, ırkçı değilimdir ama bazı gerçekleri de yazmak lazım, diyorsunuz ki insanlar kaçmasında ne yapsın?
Kime karşı savaşsın? Sen olsan bırakır gider miydin demişsiniz evet bırakıp gitmezdim, bende savaşır gerekirse ölürdüm, öyle klavye başından atmıyorum, Allah muhafaza başımıza gelse savaşırım, vereceğim bir can, onu da vatan deyip veririm ölümümün bir amacı olur hiç olmazsa, burada hepimiz söz konusu vatan olunca gerisi teferruat diyoruz bazı konulara gelince, ama söz konusu böyle durumlar olunca insanlar kaçmayıpta ne yapsın diyoruz.

Ülkelerini başkalarına bıraksınlar yani, ben yüzde bilmem, tarih bilgimde çok fazla değildir ama çoğumuz kaçmamışız ki dillere destan bir savaş kazanmışız, bizim tek bir düşmanımız mı vardı sanki?
Sonuçta bugün Suriye'de yaşananlar iç savaş kısmını çoktan geçti, artık toprak savaşı haline döndü, mevzu Çin, Rusya vs değil aslında, olay hiçte göründüğü gibi değil, puzzle'ın parçalarını birleştirince tabloyu görürsünüz.

Türkiye'ye sadece kadınlar, yaşlılar ve çocuklar gelseydi zaten onlar için ödenek ayırdık zorluk yaşamazlardı, hastanelerden vb ücretsiz yararlanıyorlar, yararlansınlarda yazdım diye laf ediyorum sanılmadın, kusura bakmayın ama Suriye'lilerin büyük bir kısmı Türkiye'de kalmak istemiyor, beğenmiyor bile, buraya geldiler çünkü Avrupa'ya çıkış kapısı burası, daha birkaç hafta önce yine Ege'de Yunan adalarına kaçmak üzere hazırlanmış 50'nin üzerinde Suriye'li yakalandı.

Ben asla genellemedim gerçekleri yazdım, kadın ve çocukların güvenliğini ülke sağlamalıydı, bizde çoğunun kaydı bile yok, kayıtlı olanlar üzerinden takip edebiliyorlar veya kaçarken yakalanınca kayıt altına alınıyorlar, bize sadece kayıtlı mülteci sayısını verebilirsiniz ya kayıtsızlar? Bir suça karıştıklarında takibi bile olamayacak, biz zaten kendi aramızdaki tecavüzcüler, katiller, pedofililer için endişe ederken insanların haklı korkularını da yabana atamıyorum.

Irkçı sana demedim muneciğim, öyle algılama. Ama insan başına gelmeden bilmez ne yapacağını. Hele çocuğun varsa, ölmek öyle kolay bir seçenek değil. Konu vatansa gerisi teferruattır kısmını da bir şey demem, bazısı için cidden öyledir; bazısı için dilin kemiği yok, ortamlarda söyleriz farklı sansınlar halı.

Ben tarih bilirim, severimde. O yüzden tarıhımızde neyin ne olduğunu bilmeye ve okumaya çalışıyorum, farklı Türk ve yabancı kaynaklardan. . Öyle iç savaş falan yasamadık, sehirlerin çoğunda yoksulluk dışında yabancı asker vs yok, özellikle iç Anadolu. Neyse Suriye'den Türkiye'ye gelenlerin çoğu, Suriye hükümeti düşmanı, çoğu Esad orada oldukça dönmeyeck, siz gitsinlerde savaşsınlar diyorsunuz ama kime karşı:) onlar zaten kazan kaldıran gruptan geliyorlar. Surıye hükumeti yanlısı olanlar zaten surıye ıcınde dıger yerlerdeler ,bak Noel kutlaması bu yıl. jypIvmK4Kr0MA371lpzn8wuQ7005Y5r7uXCrJMdrmDWjqpeYip1qsx1VZtxFE2lA

Diğer söylediklerin gelenlerin değil bizimkilerin sucu.belki uç milyon ınsanın hepsi savaştan kaçmadı, belki bazısı daha zengin ülkeye gitme peşinde. Ben bizimkilerin kapıları sorumsuzca herkese açmasını doğru ve iyi niyetli bulmuyorum, Burada yazmak istemediğim nedenlerle böyle yaptıklarını ve bunun bedelini ağır ödeyeceğimizi düşünüyorum, ama yine de kriminal olayları genelleme yoluna gıtmemek gerektiğini düşünüyorum.

Öte yandan söylediğinin şeyler ne yazık ki ileride olacak, suçlusu hükümettir. Bir yazımda geyi yapmıştım, sığınmacılar akplilerin yoğun yaşadığı yerlere yerleştırılsınler , sonuçta surıye polıtıkasından onlar memnun olmalıki oy veriyorlar demiştim. Dur daha başka öngörümü söyleyeyim , hepsine vatandaşlık verecekler daha sessiz sessız :) başkanın bir sözüne bakar artık :)))))

Arkadaşlar gelin Fatihte bir ay iç içe yaşayın bakın nefret geliyor mu gelmiyor mu? Adam arapça bilmiyoruz sanıp önce işlerini aldık sırada karılarında diyip kavga çıkarıyor eşek sudan gelinceye kadar dövülünce sağda solda bize ırkçılık yapıyolar!
Ben kendi adıma aşırı sabrediyorum. Tamam savaştan kaçıp gelmişler ama geldiğin yere uyum sağla sorun çıkarma. Olaysız günümüz yok sayelerinde. Daha normaline denk gelemedim bırak iyisi kalsın
Ben de Fatih de yaşıyorum maalesef fatih aslında şam,heryer Suriyeli yoldaki 30 kişiden 20 si onlardan, hele Malta çarşısı kabus gibi. anlamıyorum yeditepe güzel ilçeyi mahvettiler

Bütün suriyeliler aynıdır demek ima etmek ne kadar doğrudur bilemiyorum
Tabiki böyle birşey kabul edilemez nefret gelişir insanlık suçudur
Fakat bir ırka renge dine nefret dili geliştirmek buda insanlık suçudur

Peki senin çocuğuna işkence edilse veya tecavüz edilse aynı şeyleri yine yazarmıydı buraya?
Suriyesiz vatan kaçkınından ne beklenir gerçi?
Efendim kimi çok seviyormuş. O zaman seven evine götürsün. Kimisi seviyor tabii. Ucuz iş gücü, metres, hayat kadını...
Ama tek gerçek acıdığımız için acınacak duruma düşeceğiz

Senin burda yorumların tarafsızdır kişilere ve olaylara objektif yaklaşırsın bunu biliriz kırmış gibiyiz kırdıysak afola
Savaş zordur savaş durumunda nasıl bir yol izlenir neler yaparız bilemeyiz başa gelmeyinceye kadar
Demek istediğim olumsuz bir durumda veya suçta suçu işleyen suçlanmalı genele yaymamalı

Peki senin çocuğuna işkence edilse veya tecavüz edilse aynı şeyleri yine yazarmıydı buraya?
Suriyesiz vatan kaçkınından ne beklenir gerçi?
Efendim kimi çok seviyormuş. O zaman seven evine götürsün. Kimisi seviyor tabii. Ucuz iş gücü, metres, hayat kadını...
Ama tek gerçek acıdığımız için acınacak duruma düşeceğiz
Gülay bazen ne dediğini ne düşündüğünü anlamıyorum inan ki
Ensarda 50 küsür çocuğa tecavüz edildi
Adam öğretmendi hadi bütün öğretmenleri zan altında bırakıp suçlayalım
Yada adam islami kimliği ile bu iileri daha rahat yaptı hadi müslümanları zan altında bırakıp suçlayalım
Bugün senin bu şekilde suçladığın kimliği avrupalı faşist türke müslümana araba diyor haklılar mı? Bence değiller
Evime götüremem ama ülkeyi yönetenler suriyeli göçmenler üzerinden politika yapmak için kapıları açtılar ülkenin dörtbir tarafına aç sefil muhtaç sömürüye açık halde dağıldılar ne yapalım insanlar sonuçta aç susuz soğukta tecavüze uğrarken ohhh iyimi oldu diyeyim. Ben diyemiyorum
Onlar içerisindede suç işleyeni var her toplumda olduğu gibi suçuna göre cezalandırılmalı tabiki
Umarım acınacak duruma düşmeyiz

Bunun ırkçılıkla bir alakasi yok ki her toplumda var genellememek lazim diyorsun ama bu insanlar burada sığınmacı yani misafir yani kafalarına gore bu şekilde davranamazlar.Kiminle savaşacak falan deniyor su an biZim kendi askerimiz kiminle savasiyorsa onlarla savaşacak.Adamlar geldi ekmek elden su gölden yaşıyor her şeyleri bedava üstüne üstlük kendi çocuklarımız işlerinden edilirken onlar eğitim görüyorlar ama bizim askerimiz onlar sığındıkları yere ihanet edebilsin diye sehit oluyor.Bu Videoyu çekenlerden biri de bunu yapanlardan yani adamlar korkmuyor biz bu Videoyu çekeceğiz yayınlanacak tepki alacağız korkusu yok ceza alma korkusu yok bu nasıl bi durum.Kimse kusura bakmasinda küçük bir çocuk bile misafir gittiği evin küçük çocuğuna vurunca utanıyor sıkılıyor böyle politikadan ne hayır gelebilir bize.
Gülay bazen ne dediğini ne düşündüğünü anlamıyorum inan ki
Ensarda 50 küsür çocuğa tecavüz edildi
Adam öğretmendi hadi bütün öğretmenleri zan altında bırakıp suçlayalım
Yada adam islami kimliği ile bu iileri daha rahat yaptı hadi müslümanları zan altında bırakıp suçlayalım
Bugün senin bu şekilde suçladığın kimliği avrupalı faşist türke müslümana araba diyor haklılar mı? Bence değiller
Evime götüremem ama ülkeyi yönetenler suriyeli göçmenler üzerinden politika yapmak için kapıları açtılar ülkenin dörtbir tarafına aç sefil muhtaç sömürüye açık halde dağıldılar ne yapalım insanlar sonuçta aç susuz soğukta tecavüze uğrarken ohhh iyimi oldu diyeyim. Ben diyemiyorum
Onlar içerisindede suç işleyeni var her toplumda olduğu gibi suçuna göre cezalandırılmalı tabiki
Umarım acınacak duruma düşmeyiz

Ben gelenlere kızmıyorum. Allah korusun savaş durumunda erkek diye kalmak zorunda değil kimse. Mert olan kalır ama kalmak istemeyeni de olur.

Su Suriye meselesini cikaranlara çok kızgınım. Cbaskani geçen gün bana diktatör diyorlarmış seçimle gelen diktatör mu olur diyor. E Esad da hala seçimle başa geliyor. Esad'la veya esadsiz çözülmeli bu mesele. İdam için yapilacak oylamaya suriyeliler ülkede kalsın mı diye eklense yüzde seksen hayır çıkar. İnsanlar istemiyor çünkü .

Bazı konularda haklılar. Üniversite sınavına girmeden tıp fakültelerinde okumak. Yurtlarda ücretsiz kalmak. En sonda kafiye olanları vatandaşlığa alıp çalıştırmak var. Suriye'de hangi üniversite Türkiye'dekilerden iyiki kadifiye diyorsun. Bunların Avrupa'da abdde okuyanların Avrupa aldı zaten. Sen daha kendi işsizlik oraninla başa cikamiyorsun ne demek Suriye üniversitelerinden mezunu çalıştırmak. YÖK normalde denklik vermez şimdi kadifiye oldular. Bu haksızlıklara dayanamıyor millet. Umarım bu sene sonuna dek ülkelerinde sular durulur da evlerine dönerler. İnsanları bu kadar tahammülsüz yapan iktidarın haksız politikaları.

X