Suriyeli işçiler, 9 yaşındaki çocuğa işkence yapıp eğlendi!

etkin

Guru
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2006
1.590
1.070
http://www.posta.com.tr/suriyeli-isciler-9-yasindaki-cocuga-iskence-yapip-eglendi-haberi-1288569
Suriyeli işçiler, 9 yaşındaki çocuğa işkence yapıp eğlendi!
Şanlıurfa´da inşaatta çalışan Suriyeli 3 işçinin, 9 yaşındaki çocuğa kazma ve kürekle işkence yaptığı görüntüler ortaya çıktı
Perşembe, 20 Nisan 2017 - 16:57

8283776.jpg

Yaklaşık 3 hafta önce kendi arazisine tek katlı ev yaptıran 6 çocuk babası çiftçi Halil Y., inşaatındaki sıva yapmaları için Suriyeli 3 işçiyle anlaştı.

BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE ATARAK EĞLENDİLER

Bu sırada babasının hastalığı yüzünden Şanlıurfa merkeze giden Halil Y., evde kalan 9 yaşındaki 4’üncü sınıf öğrencisi oğlu Mustafa Y., inşaatta gitti. Burada çalışan Suriyeli 3 işçi, iddiaya göre önce küçük çocuğa Arapça bağırıp hakarette bulundu. Ardından çocuğu kucağına alan işçiler, birbirlerine atarak eğlenmeye çalıştı, bir yandan da cep telefonuyla bunu kaydetmeye başladı.

8283779.jpg

KAZMA KÜREKLE VURDULAR

Korkan çocuğun ağlamasına aldırmayan Suriyeli işçiler bu kez de kazma kürekle vurmaya başladı. Küçük çocuk Suriyeli işçilerin işkencesinden bir fırsatını bulup kaçarak kurtuldu.

8283780.jpg

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Suriyeli işçiler, işkence olayının kaydedildiği cep telefonunu şarj etmek için, işkence yaptıkları Mustafa´nın ağabeyi Abdullah´a verdi. Abdullah Y., şarj etmek için aldığı Suriyelilerin cep telefonundaki oyunları kopyalamak isterken kardeşinin görüntüsünü tesadüfen gördü. Hemen kardeşinin işkenceye uğradığı görüntüleri kopyalayıp Suriyelilerin telefondan silip durumu ailesine anlattı. Görüntüleri izleyen aile Suriyeli işçilerle tartıştı. Bu sırada işçiler mahalleyi terk ederek izlerini kaybettirdi.

8283781.jpg

"BİZ BUNLARA EVİMİZİ AÇTIK"

Oğlunun 3 Suriyeli tarafından dövülüp işkenceye yapıldığı görüntüleriyle savcılığa başvuran baba Halil Y., Suriyeli işçiler hakkında suç duyurusunda bulundu. Oğlunun 20 gündür travma geçirdiğini anlatan Halil Y., şunları söyledi:
"Olay günü ben Şanlıurfa´daydım. Bir hayvana yapılmayan işkenceyi bu çocuğu yapmışlar. Bunun için jandarmaya savcılığa şikayette bulunduk. Bizim başımıza gelen bu olay başka birinin başına gelmesin. Biz bunlara evimizi yuvamızı açtık ekmeğimizi böldük. Ancak onlar bize nankörlük yaptı. Şimdi şikayetçi olduğumuz için bizi tehdit etmeye başladılar. Bir an önce bunların yakalanmasını istiyoruz. Halkın arasına karışan bu Suriyelilere ya tampon bölge yapılsın yada kamplardan çıkartılmasın. Artık bu insanlardan korkamaya başladık."

Onlar bu tarafa gelsinler de göl manzaralı bir yere o kazma küreklerle mezarlarını kazdırsınlar. Dün Sylvia Lickens'ın sonunu da bu tip "ufacık" şeylere müsamahalı insanlar hazırlamıştı.

iğrenç yaratıklar, aile de bi tuhaf, tanımadığınız bilmediğiniz adamlara niye evinizi açıyorsunuz çoluğunuz var çocuğunuz var, nasıl güveniyorsunuz
Ucuza çalışıyorlar diye tercih ediliyorlar . Biraz önce markete indim alt katımdaki eşya taşıtıyordu taşıyanlar yine Suriyeliydi.Bizim burada sayıları çok fazla .

Bütün suriyeliler aynıdır demek ima etmek ne kadar doğrudur bilemiyorum
Tabiki böyle birşey kabul edilemez nefret gelişir insanlık suçudur
Fakat bir ırka renge dine nefret dili geliştirmek buda insanlık suçudur

Bütün suriyeliler aynıdır demek ima etmek ne kadar doğrudur bilemiyorum
Tabiki böyle birşey kabul edilemez nefret gelişir insanlık suçudur
Fakat bir ırka renge dine nefret dili geliştirmek buda insanlık suçudur
Katılıyorum, hepsini aynı kefeye koyup ırkçılık yapmak yanlış, mutlaka hepsi kötü değildir, yalnız Suriye'li yetişkin erkekler(yaşlı olanları müstesna) Türkiye'ye alınmamalıydı.

Şimdi eğri oturalım doğru konuşalım, bizim ülkemizde aynı şey yaşansa Türk erkekleri sonuna kadar savaşırdı, ki Kurtuluş savaşında kadınlar kundaktaki bebeleriyle, erkekler desen eli silah tutabilen hepsi, 15'inde tüyü bitmemiş çocuklar dahi savaştı.

Hadi kadınlar, bebekler ve yaşlılar tamam ama taşı sıksa suyunu çıkaracak erkeklerin burada olması doğru değil, madem yardım edecektik bebeleri, kadın ve yaşlıları almalıydık.

Bu tip olaylar yaşanmazdı, bir ırka bu kadar nefret söylemleri de olmazdı, hepsi değil ama bir kısmı kötü, senelerdir buradalar Türkçe öğrenmek bile istemeyenleri var, bizim doktorumuz öğretmenimiz Arapça öğrenmek zorunda kalıyor, oysa bu ülkenin dili Türkçedir ve öğrenmek zorundalar, en basit örnek bizim buralara İngiliz'lerin yanısıra İtalyan'larda yerleşti, bir İtalyan komşum var, Türkçe kursuna gidiyor, İngiliz'lerinde sürekli yaşayanları aynı şekilde.

Bizim insanımız çabuk parlar, kızar ama aynı zamanda misafirperver ve merhametlidir, Suriye halkına iş imkanı sağlayanlar var, teşekkürleri el kadar çocuğu dövmek, çalıştığı işyerinin sahibini öldüresiye dövmek, kiralayamadıkları evlere molotof atmak olmamalı.

Biz onların ülkesine sığınmak zorunda kalsaydık minnet duymaktan kendimizi alamazdık.

Irkcı seyler yazmışsınız hep, hiç beklemezdim bazılarınızdan. İç savaş ile başka bir ülkeyle savaş halinde olmak başka şeyler. İç şavaşta düşmanın bıle belli değil, kırk yıllık komşun ,kardeşin düşman olur sana. Ya öldüreceksin ya kaçacaksın. Hele bu erkekleri almayalım mevzusu da benim canımı epey sıkıyor, turkıye de kadınların yüzde kaçı çalışıyor? Bir savaş çıksa, kaçarken kocalarınızı, erkek çocuklarınızı,bababınızı bırakır mısınız? Peki dilini bilmediğiniz, yanınızda para olmadan kaçtığınız, işiniz ve bır mesleğinizin olmadığını düşünün, başınıza ne gelir?hele Ortadoğu'da , ben söyleyeyim; kiranı ödeyemedin diye, kapına onunla yatmanı bekleyen ev sahipleri dayanabilir, fuhusa sürüklenebılırsın vs vs.

Hele hele Türkiye gıbı toplumun yüzde 40% gibi rakamı göçmen kökenli olan bır topluma ırkçılık pek yakışmıyor ama işin ılgıncı ırkçılık gundelık hayat pratıgı olmuş. 1783-1913 arasın 5 milyon Osmanlı Müslüman tebası Anadolu'ya göç ediyor, savaşlar vs yüzünden ki cumhurıyet boyunca da devam eder göçler. Ee ne diyelim şimdi;" dede sen niye geldin, savaşmadan neden kaçtın başka yere" mi diyelim?

Ayrıca birinci dünya savaşında da, kurtuluş savasında bir sürü asker kaçar savaşmaktan; yaklaşık olarak ordunun %22 si askerden kaçar ve içerilerde asayiş sorunları çıkarırlar. Yani güzel oluyor bazen anlatmak : hepimiz savaştık canla, başla vatanı , bırakmadık demek; ama kazın ayağı öyle değil.

Peki philly bunları neden yazdı :) böyle kriminal olaylardan koca bır grup insanı sorumlu tutup genellemek olmaz. Her toplumda olur bu, hırsız da , arsız da, namussuz da çıkar.

Not: Suriye politikasını ve kontrolsüz mülteci alınımını eleştirmek normal, plansız programsız olmaması gereken bir şey, ama bizimkiler eline yüzünde bulaştırdı herşeyi.

valla suriyeli olmalarıyla alakası yok tabii, kendini bilmez üç beş kişi birleşince hangi milletten olursa olsun şeytanlaşabiliyor
geçen gün arjantinde bir maçta birisinin anlamsız yere yok yere öldürülmesi
geçen aylarda yine bi grup bizim vatandaşın hiç bir anlamı sebebi yokken antalyada otobüsleri taşlaması
yani düşünecek olsan, gazetelere bakcak olsan milyon tane haber çıkar dünyanın her yerinden
aslında bunlar sürü psikolojisinin zararlarına örnek hep
ve çok korkutucu
tek başlarına olsalar bu suçları işlemeyecekler belki

kocaman adamlarsiniz eliniz ayaginiz tutuyor sagliginiz sihhatiniz yerinde gidip ülkenizde savassaniza!!!sizin yerinize bizim askerlerimiz orada sehit oluyor be...

Haberler de izleyip müthiş sinir oldum küçücük çocuk ya. Sevmedim sevemedim bu milleti,lanet savaşları bitse de gitseler

Geçen sefer de ırkçılık tartışması olmuştu burda. Hem de büyük çapta. Anlayın işte insanların bazı şeylere sabrı kalmamış

Katılıyorum, hepsini aynı kefeye koyup ırkçılık yapmak yanlış, mutlaka hepsi kötü değildir, yalnız Suriye'li yetişkin erkekler(yaşlı olanları müstesna) Türkiye'ye alınmamalıydı.

Şimdi eğri oturalım doğru konuşalım, bizim ülkemizde aynı şey yaşansa Türk erkekleri sonuna kadar savaşırdı, ki Kurtuluş savaşında kadınlar kundaktaki bebeleriyle, erkekler desen eli silah tutabilen hepsi, 15'inde tüyü bitmemiş çocuklar dahi savaştı.

Hadi kadınlar, bebekler ve yaşlılar tamam ama taşı sıksa suyunu çıkaracak erkeklerin burada olması doğru değil, madem yardım edecektik bebeleri, kadın ve yaşlıları almalıydık.

Bu tip olaylar yaşanmazdı, bir ırka bu kadar nefret söylemleri de olmazdı, hepsi değil ama bir kısmı kötü, senelerdir buradalar Türkçe öğrenmek bile istemeyenleri var, bizim doktorumuz öğretmenimiz Arapça öğrenmek zorunda kalıyor, oysa bu ülkenin dili Türkçedir ve öğrenmek zorundalar, en basit örnek bizim buralara İngiliz'lerin yanısıra İtalyan'larda yerleşti, bir İtalyan komşum var, Türkçe kursuna gidiyor, İngiliz'lerinde sürekli yaşayanları aynı şekilde.

Bizim insanımız çabuk parlar, kızar ama aynı zamanda misafirperver ve merhametlidir, Suriye halkına iş imkanı sağlayanlar var, teşekkürleri el kadar çocuğu dövmek, çalıştığı işyerinin sahibini öldüresiye dövmek, kiralayamadıkları evlere molotof atmak olmamalı.

Biz onların ülkesine sığınmak zorunda kalsaydık minnet duymaktan kendimizi alamazdık.
Mune ırkçılık kötü birşeydir bunun bir açıklamasıda yoktur
Suriyede insanlar kiminle kime karşı savaşsın belli bir cephesi yokki savaşın asıl savaşanlar kapitalist devletler onlara karşı savaşmak!
Rusya iran ve çinin devrilmesine izin vermeyen esada karşı mı yada yanında mı veya türkiye ve diğer arap devletlerinin koruyup güçlendirdiği tabanı elkaide gibi örgütler olan ösoya karşı mı yanında mı yada abd nin ve avrupanın yanında olduğu ypg li gibi güçlerle mi karşı mı yada işide karşı veya yanında çok bilinmeyenli ortadoğu dekleminde farz olan korunması gereken kişinin ailesidir bana kalırsa
Diyorsun ki kadınları çocukları göderseler kendileri cepheye gitselerdi senin suriywli kadınlara ülkende bakış açısını biliyormusun suriyeli kadın kavramı olmuş durumda bu halde bile korunamayan kadınlar ve çocuklar bir koruyucu olmadan güzel ve insani kavramların tam olarak oturduğu ülkemizde ne kadar korunur ne halde olurdu bilemiyorum
Bir suriyelinin italyan ve ingilizle dünyaya bakış açıları yaşadıkları göz önünde bulundurulursa kıyas dahi edilemez
Ben sevmiyorum ve karşıyım ırkçılığa sebebi yoktur benim için bir ırka yönelik algı genelini kaplar öfke oluşturabilir zararsız suçsuz insanlar zarar görebilir

X