Sürekli kaygılı ve boşlukta hissetme hali

yalnizkus_

Guru
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2014
732
664
Hayatı asla akışına bırakıp rahat yaşayan birisi değilim. Her hareketim kontrol ve kaygı üzerine. Bundan kaynaklı dışarıdan tuhaf bir izlenim bıraktığımı düşünüyorum. Hayatı sürekli kontrol etmek, kaygılı olmak bunların olmadığı sakin zamanlarda boşlukta hissetmek... Antidepresan kullanmayı düşündüm ama uzun vadeli bağımlılık ve yan etkilerinden korktum. Psikiyatri sürecim oldu ama iş durumu dolayısı ile devam edemedim. Benzer durumları yaşayan ve önerisi olan var mı?

rahatsızlığınız hayatınızı bu denli etkiliyorsa ilaca başlamanız (doktorun da onayıyla) daha uygun olacaktır. İlaçlar bağımlılık yapar diye genel bir kaide yok. nasıl ki mideniz ağrıyınca mide ilacı alıyorsunuz, beynimiz hastalanınca da antidepresan alabiliriz. bunu gözünüzde korkunç hale getirmeyin olur mu? zaman kaybetmeden doktorunuza başvurun - şifalar olsun

Kaygı bozuklugum var bununla alakalı yardımda aldım ama pek değişen bisey olmadi hala en kötü senaryoyu düşünüp ona göre hazırlık yaparım. Kendimi öyle daha iyi hissediyorum başkasının beni nasıl gördüğüde umrumda değil

Antidepresan kullanımından korkmayın, bırakması zor evet ama ben pek yan etki yaşamadım herkeste yan etki yapacak diye birsey yok.

Düzenli egzersiz, dopamin seviyesini artırmaya yardımcı oluyor, protein yönünden zengin beslenmek ve folat, çinko, B vitamininden zengin kuruyemişler de öyle. Uyku düzenine dikkat etmek, güneş ışığından faydalanmak da bu anlamda faydalı.

Kendi tecrübem, yürüyüş çok etkili. Beynimizin, çalışma şekli gereği, yürürken eş zamanlı olarak bütün düşüncelere odaklanması mümkün olmuyor, bu manada meditatif bir etkisi var yürüyüşün. Dopamin ve serotonin gibi nörotransmiterleri etkileyerek, insanın ruh halini gerçekten yükseltiyor.

Bunu tetikleyen bir şeyler olmalı ya da biri-birileri… Önce sebebin farkına varıp,kurtulup sonra tedaviye bakmak gerekir diye düşünüyorum. Üzerine gidip deşilesi bir konu yani…

Bazen bir anda çok etkilediği oluyor çoğu zaman toparlıyorum. ama son zamanlarda etkilemeye başladığını düşünüyorum. Önceden keyif veriyor diye sıklıkla yaptığım her şeyi sıklıkla yapa yapa onlardan da sıkıldım çünkü.
Evet galiba en iyisi ön yargıyı kırıp iyi gelebilecek bir antidepresana başlamak
Evet yürüyüş çok etkili bazen düşüncelere itiyor ama çoğu zaman seviyorum ben de
Bunu tetikleyen bir şeyler olmalı ya da biri-birileri… Önce sebebin farkına varıp,kurtulup sonra tedaviye bakmak gerekir diye düşünüyorum. Üzerine gidip deşilesi bir konu yani…
Evet tetikleyen unsurlar da oluyor ama çoğu kendi kaygılarım vs

Şuanki antidepresanların yan etkisi yok.en azından benim kullandıklarımın hiçbir yan etkisi olmadı bende.bağımlılık da yapmıyor.gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…