Sürekli diyet yapıyorum

Xx.ozge.xX

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2008
10
0
Merhaba
Ben 57 kiloydum 51 e düştüm boyum 1.71. Sorunum hala diyet yapmam yaglı bi yemek gördügümde midem acayip derecede bulanıyor.aiLem,arkadaşlarım sürekli uyarıyor
ama o anlık bişeyler yiyorum sonrada yedim diye üzülüp yine diyete başlıyorum kısacası diyet yapmaktan vazgecemiyorum sizce ne yapmam gerek

canım boyuna göre kilon çok çok çok düşük kilo almicam diye uğraşırken çirkinleşeceksin bu gidişle bence aşırı zayıflık hiç güzel değil :1no2:
bence yapman gerekenler şunlar önce ideal kilonu bul mesela şu anda 51 kilosun ideal kilon mesela 55 diyelim günlük alman gereken kilonu koruyabilmek için ihtiyacın olan kaloriyi hesapla 2000 kalorimi 2200 kalorimi sonrada günlük neler yersem bu kaloriyi almış olurum bunu bul yani sabah 2 dilim ekmek 1 yumurta vs.. öğlen bi tabak pilav bir tabak sebze yemeği vs... akşam çorba ızgara vs... bunların toplamı alman gereken kalori hergünde bunlara eşdeğer kaloriler barındıran ayrıca günlük protein vitamin vs... ihtiyacını alabileceğin sağlıklı şeyler ye
ayrıca bir iki kilonun zararı olmaz hayatım ölü gibi görünmektense azıcık göbüşün olsuunnn yerimseniben

senin durumun artık yeme bozukluğuna dönüşmüş sanırım.şayet imkanın varsa lütfen psikolojik bir yardım al.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…