Süper annelersiniz

Elif Nazcım.bence çok abartıyorsun.ben de senin gibi kız hastasıydım.çok korkardım 2.de oğlan olacak diye ve oğlan oldu.dr.cinsiyeti erkek dediğinde hüngür hüngür ağlamıştım.bence erkek olacağından korktuğun için psikolojik olarak sağ tarafın ağrıyor.şu anda oğluma da bayılıyorum bu arada.........

nuraycım.birşey daha sormak istiyorum seni bunaltmazsam.diyelimki ayın21 de adet oldum .sizin verdiğiniz takvimde de diğer ayın 4-9 arası kız.kafamı karıştıran konu bu tarihlerin başı yani 4 dü üreme döneminin başı ya erkek olmuyor mu?çünkü yumurtlama gününe tekabül ediyor.bu günlerden 7 sinde ilişki olsa daha garanti değil mi kız için.çünkü 4 dü erkek gibi geliyor.şimdiden teşekürler.cevabın için.hoşçakal.

nuraycım.birşey daha sormak istiyorum seni bunaltmazsam.diyelimki ayın21 de adet oldum .sizin verdiğiniz takvimde de diğer ayın 4-9 arası kız.kafamı karıştıran konu bu tarihlerin başı yani 4 dü üreme döneminin başı ya erkek olmuyor mu?çünkü yumurtlama gününe tekabül ediyor.bu günlerden 7 sinde ilişki olsa daha garanti değil mi kız için.çünkü 4 dü erkek gibi geliyor.şimdiden teşekürler.cevabın için.hoşçakal.

hulyacim, nuray daha guzel yazar buyuk ihtimalle ama ben kendi bildigimi anlatayim sana. eger 4-9 kiz gununse o gunlerde sadece x yuklu spermleri kabul ediyor yumurta. yani 4unde yumurtlasan ve ilsiki olsa, y spermler yumurtaya yetistigi halde icine giremeyecekler dolayisiyla gebelik olmayacak. yani 4-9 kiz gunlerinse, teoriye gore o gunlerde erkek spermeler yumurtayi dolleyemez yumurtlama ne zaman olursa olsun.

6 yasinda canim.

benim moral cok kotu yaa hulya...yani psikolojik oldugunu zannetmiyorum. tabii ki erkekde olsa sevcem kizda olsa.

15kasim73 dogum tarihim. yani bunlar lunar yas hesapliyor ya bilemiyorum cin takvimi yasimi. sat:18mart. ama yumurtlama 4nisan. galiba orasi sat'a gore erkek gosteriyor, yumurtlamaya ve dollenmeye gore kiz.

sagol nuray yaa, yazdiklarini okuyunca icim ferhaliyor vallahi...ya bu sag/sol meselesi sacmalik diyorsun ama o kadar cok yazi okudumki internette dunden beri. kadinin sol yumurtaligi alinmis mesela ondan sonra 5 tane oglu olmus. "hamilelik belirtisi" forumuna bakiyordum. kim sag kasigimda cekme var, kramp var dese aradan aylar sonra oglu olacagini ogreniyor. tam tersine sol tarafa giren kramplar ve kiz icin gecerli. dogru ne taraftan yumurtlayacagini teyit edemezsin, dolayisiyla cinsiyet planlamada kullanilacak birsey degil ama yumurtlarken ne taraftan yumurtladigini hissedebilirsin, oyle degil mi? yani benim hissetiklerim sagdan yumurtlama belirtileri degilmiydi?? oxford'dan bir doktorun yazisini okudum dun internetten. yaptigi arastirmalardan sonra adam yuzde 70'e yakin sans veriyor sagdan yumurtladigin ay erkek bebek olacagina.

yerden goge kadar haklisin, nasipten otesi yok ama biraz hayal kirikligi oldu bende. oglumdan sonra 6 senedir ben kiz bebek hayali kuruyordum. tesellim hayirlisinin boyle oldugu...

sagol nuray yaa, yazdiklarini okuyunca icim ferhaliyor vallahi...ya bu sag/sol meselesi sacmalik diyorsun ama o kadar cok yazi okudumki internette dunden beri. kadinin sol yumurtaligi alinmis mesela ondan sonra 5 tane oglu olmus. "hamilelik belirtisi" forumuna bakiyordum. kim sag kasigimda cekme var, kramp var dese aradan aylar sonra oglu olacagini ogreniyor. tam tersine sol tarafa giren kramplar ve kiz icin gecerli. dogru ne taraftan yumurtlayacagini teyit edemezsin, dolayisiyla cinsiyet planlamada kullanilacak birsey degil ama yumurtlarken ne taraftan yumurtladigini hissedebilirsin, oyle degil mi? yani benim hissetiklerim sagdan yumurtlama belirtileri degilmiydi?? oxford'dan bir doktorun yazisini okudum dun internetten. yaptigi arastirmalardan sonra adam yuzde 70'e yakin sans veriyor sagdan yumurtladigin ay erkek bebek olacagina.

yerden goge kadar haklisin, nasipten otesi yok ama biraz hayal kirikligi oldu bende. oglumdan sonra 6 senedir ben kiz bebek hayali kuruyordum. tesellim hayirlisinin boyle oldugu...
bende sağdan yumurtladım
:roflol: kızım olcak canımcım
bencede fazla inanma sağ sol meselesine. yerimseniben

bende sağdan yumurtladım
:roflol: kızım olcak canımcım
bencede fazla inanma sağ sol meselesine. yerimseniben

yapma yaaa... nasil anlamistin peki sagdan yumurtladigini? benim yumrutlama gununde kramp oldu ve tam yumurtlamadan 5 gun sonrada icinden igne batar gibi basinclar oldu araliklarla. sende de oldumu boyle seyler?? son iliski ile yumurtlama arasi kac gundu??

yapma yaaa... nasil anlamistin peki sagdan yumurtladigini? benim yumrutlama gununde kramp oldu ve tam yumurtlamadan 5 gun sonrada icinden igne batar gibi basinclar oldu araliklarla. sende de oldumu boyle seyler?? son iliski ile yumurtlama arasi kac gundu??

canım benim bebek olmama problemim vardı.10 ile 20. gün arassı gün aşırı ilişki demişti drum.yumurtalıklarımada bakılıyordum ama iğne olmadım hiç.yumurtam gelişmişmi diye bakıldığından sağdan oluşmuştuğunu görmüştüm.
sonra 14.gün çatladı galiba çünkü ısıda ölçüyodum ama o gün ilişkim olmamıştı.yani çatlamadan önce ilişkim oldu.bak ona inanırım.çatladıktan sonra ilişkiy girmedik.çatlamadan önceki gece olmuştu.yani sabah uyandığımda ateşim çıkmıştı ya o gece değil ondan önceki gece oldu ve daha olmadı.üç dört gün falan.hatta ben hamile kalmama olasılık bile vermiyodum ama olmuş işte
yiyecek içecek konusundada hiç bir ayrım yapmam.ama çayı çok içerim.sigaramda vardı
eşime ilişkiye hep ben zorluyodumki galiba kız olmasına yardımcı oluyo öyle derler :roflol:
eş yorgunsa ve kim istekliyse bebek onun cinsiyeti olur derler ne kadar doğru bilelem:smiley-cool:
ha bide elifcim gerçekten ne tarafında çekme ağrı varsa yumurtan ordadır.benimde sağdaydı ve ben sol sağ işine inanmamamın sebebi çok yakın arkadaşımın ilk kızından sonra sağ yumurtasını aldılar.sonra tekrar kızı oldu.ama şimdi bir tanede oğlu var.yani tek yumurtalığından hem kızı hem oğlu oldu.bu kesin ve doğru bir bilgi.

Son düzenleme:
merhaba elif naz.otomotik çin takvimine göre kız diyor.ama nasip

hülyacım o takvimler çok saçma.canım sakın ona güveenerek yapmayın bencea.s
nurayın takvimi daha bilimsel çünkü herkesin doğum tarihine göre ayrı takvimi var
benim tüm çin takvimlerinde erkek çıkmıştı.hatta dr bana 3 aylıkken erkek olabilir bile demişti.ama 5 aylıkken kızım olacağını öğrendim canım.:dance:

Kızlar merhaba,yaklaşık 2 aydır sizleri takip ediyorum.Dünya tatlısı bir kızım var 3 yaşında .Erkek çocuk yapmayı düşünüyordum.Sizlerin yazdıklarınız ilgimi çekti.Bu sitede çok enteresan bilgiler edindim.Sizleri tanıyana kadar cinsiyet seçimi ile ilgili hiç birşey bilmiyordum.Açıkcası baby choice pek güvenemedim.Bu yazılarınızın birinde Dr Serhat Sakız la ilgili tavsiyelerden dolayı geçen ay adetimin 4 günü randevu aldım.% 91 erkek olma şansı veriyor.Kız çocuklarında bu oran çok az.Kendisi Sheetles yöntemini uyguluyor.Bolca muz ve kuru kayısı yememi söyledi.Yaklaşık 1 sene doğum kontrol hapı yasmin kullanmıştım.Bir sorun olmayacağını yasmin hapı erkek olma olasılığını %95 oranına çıkartığını belirtti. Hatta Diana 35 hapının ise %97 ye yükselttiğini, eğer 4 ay sonra erkek çocuk yapmak istiyorsanızda bunu kullanmamazı istedi.Ultrasona soktuğunda yumurtalıklarıma baktı.Sağ yumurtalığımın bu ay yumurtlayacağını erkek içinde bunun şans olduğunu ve 14 gün sonrasına kontrol için gelmemizi bir çatlatma iğnesi tavsiye edeceğini söyledi.Ben bu iğneyi 60 tane eczaneye sordum mucize eseri buldum.Prengly 5000ML 2 adet.Ama şimdi tekrardan üretmeye başlamışlar.

Yumurtalıklara hızlı olarak gelen erkek spermleri çatlatma iğnesi sayesinde yerleşmesi işte bütün olay burda.adetimin 14.günü saat 18:00 de bu iğneyi vurulmamı 16.günüde gece 22:00 sonra ilişkiye girmemizi söyledi.

canim cok guzel bilgiler vermissin asi kadin peki bu dogum kontrol hapiyla
cinsiyetin ne ilgisi var
baska ne diyor doktorun sanal yolla yapabilceklerimizi sen bize
aktarirmisin
bi kontrol hapi haric hepsini uyguluyorum
hadi insallah
sag kasigimda ara ara agrilar var bakalim iki gun sonra belli olacak sonuc

ilişkiden 4 gün sonra kasıklarımda ağrılar sık idrara çıkmalar yaşadım.7. gün ağrıları çekemez olunca hastaneye gittim ilk önce idrar tahlili yapıldı tahlilde kan gözüktüğünü adetli olup olmadığımı kontrol etmemi istediler adetli olmadığımı söyledim kan testi b-hcg yaptırdım.11,50 yüksek çıktı adet zamanını beklememi istedi.ayın 15 inde adet olmuştum yani 4günüm var bakalım ama kasıklarım ağrıyo sebebi ne bilmiyorum enfeksiyondan olduğunu düşünüyorum. Hormonlarım kanda yüksek çıkınca hamileyim zannettik doktoruma sordum çatlatma iğnesi gebelik hormonu taşıdığını gebeymiş gibi göründüğünü söyledi adetinin 10 gün geçmesini bekle dedi bilmiyorum. Heyecanlandım, iyice acaba idrar testindede hormonlardan dolayı pozitif çıkarmı yapsam

orkideciğim tüm haplar değil yasmin ve diane-35 erkek olma ihtimalini artırdığını söyledi.

canım benim bebek olmama problemim vardı.10 ile 20. gün arassı gün aşırı ilişki demişti drum.yumurtalıklarımada bakılıyordum ama iğne olmadım hiç.yumurtam gelişmişmi diye bakıldığından sağdan oluşmuştuğunu görmüştüm.
sonra 14.gün çatladı galiba çünkü ısıda ölçüyodum ama o gün ilişkim olmamıştı.yani çatlamadan önce ilişkim oldu.bak ona inanırım.çatladıktan sonra ilişkiy girmedik.çatlamadan önceki gece olmuştu.yani sabah uyandığımda ateşim çıkmıştı ya o gece değil ondan önceki gece oldu ve daha olmadı.üç dört gün falan.hatta ben hamile kalmama olasılık bile vermiyodum ama olmuş işte
yiyecek içecek konusundada hiç bir ayrım yapmam.ama çayı çok içerim.sigaramda vardı
eşime ilişkiye hep ben zorluyodumki galiba kız olmasına yardımcı oluyo öyle derler :roflol:
eş yorgunsa ve kim istekliyse bebek onun cinsiyeti olur derler ne kadar doğru bilelem:smiley-cool:
ha bide elifcim gerçekten ne tarafında çekme ağrı varsa yumurtan ordadır.benimde sağdaydı ve ben sol sağ işine inanmamamın sebebi çok yakın arkadaşımın ilk kızından sonra sağ yumurtasını aldılar.sonra tekrar kızı oldu.ama şimdi bir tanede oğlu var.yani tek yumurtalığından hem kızı hem oğlu oldu.bu kesin ve doğru bir bilgi.

sagol canim verdigin bilgiler icin. benimde son iliskiyle yumurtlama arasinda iki gun var (yani belkide 1.5 bilemiyorum) Nisan2'de gece iliski oldu Nisan4'te aksam yumurtlama oldu diye tahmin ediyorum cunku kasik agrilarim o geceydi. Nisan1'de iliski oldu ve kiz gunumdu. Nisan2'de ovulasyon testi yapmistim ve ikinci cizgi cikmadi zaten oylelikle karar vermistim iliskiye de. Nisan3 ve 4'te ikinci cizgiyi gordum. Yani Shetles'a tam uymasada yakin. Bende cayi cok severim ve elimden geldigince de acidik diyet yapmaya calisiyordum. Nisan1 kiz gunumdu ya Nisan2'de notr'dur diye dusunmustum. Ama tabii yumurtlama gunu olan Nisan4 neydi onu bilmiyorum.
Allah'tan benim icin hayirli olanini diliyorum, yapcak birsey yok. Neden bu kadar cok moralim bozuldu onuda bilmiyorum aslinda. Daha test yapmadim, hamileligim garanti degil daha ama vucudumdaki belirtileri hissedebiliyorum. Oglumda da aynilari olmustu. birde bu sag yumurtalik olayini okuyunca hepten koyverdim herseyi iste. Allah'im affeder insallah...gunaha girdigimin farkindayim da iste bir turlu engelde olamiyorum kendime...

X