Sünnet yöntemi

Byzay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2021
140
32
Arkadaslar merhaba
65gunluk bebegim var sunnerini yaptiricaz ama dikisli mi klipsli mi daha iyi bilgilerinizi paylasir misiniz lutfen
Ve ankarada sunnet doktoru onerisi olan var mi

Arkadaslar merhaba
65gunluk bebegim var sunnerini yaptiricaz ama dikisli mi klipsli mi daha iyi bilgilerinizi paylasir misiniz lutfen
Merhaba dun burda bi yazi okudum bebekleri kremle uyusturuyolarmis cok acı cekiyomus bebek. Yazınızı gorunce yazmak istedim lokal anestezi yaptiracaksaniz kremle uyusturma istemeyin. Igneyle uyusturuyolarmis o daha iyiymis

Merhaba dun burda bi yazi okudum bebekleri kremle uyusturuyolarmis cok acı cekiyomus bebek. Yazınızı gorunce yazmak istedim lokal anestezi yaptiracaksaniz kremle uyusturma istemeyin. Igneyle uyusturuyolarmis o daha iyiymis
Allah razi olsun kiymetli yorumunuz ve bilgilendirmeniz icin cok cok tesekkur ederim kesinlikle dikkate alicam saolun

Dikişli sünnet ettirdik iğneyle uyusturuldu
Kime sorsam dikisli yaptirdik diyor aslinda benim buyuk oglumda dikisli yapildi ama oncesinde pipisinden ameliyat oldu bebekken 1 sene sonrasinda ayni doktora (devlet hastanesinde) sunnetini yaptirmistik. O yuzden secim sansim olmamisti. Buyuk oglumda cok sorun yasasik pisikler intihaplar gecmek bilmedi malesef ama klips hakkindada hic bir bilgim yok

Valla bende bu iki seçeneği sordum güzel kaliteli bir yerde yaptırdım sünneti en iyisinin bu olduğunu belirtti doktorumuz biz ilk üç gün bardak kesip koyduk kantaron yağı ve bir krem vermisti bol bol yıkadım dezenfekte ettim kuruladim çok şükür bir sıkıntı yaşamadık umarım bunda yaşamazsınız

Batdak kullanimi, dezenfekte islemini ve yikamayi nasilnusptiniz ?
Direk su deydirmek serbest mi mesela ? Ben neler yapayim mesela akil verir misiniz lutfen

Batdak kullanimi, dezenfekte islemini ve yikamayi nasilnusptiniz ?
Direk su deydirmek serbest mi mesela ? Ben neler yapayim mesela akil verir misiniz lutfen
Bardağın alt kısmını kestim üst kısmıni altındaki tombikligide içine alarak sürekli böyle devam ettik üç gün şırıngadan şu cektim yıkadım kuruladim ama dokunmadan sonra kantaron yağı kullandım merhem kullandım günde üç kez bunlar damla damlaydi sonra banyo yaptırdım üçüncü gün ondan sonra günde üç kez pipisini bebek sampuaniyla yıkadım kuruladim ve her altını temizlemede şırıngayla su sıkıp kuruladim yine bize doktorumuz ne kadar yıkama o kadar enfeksiyon riski az dedi çok şükür on -on beş günde toparladı baya

Bardak olayini okumustum bi yerde evet. Şırıngayla pipiye su sıkıp kuruluyodunuz surekli sanirim. Dikislerin cabuk dusmesi icin mj ? Sampuanla yikamak yakmaz mi ya dalinler goz bile yakmiyo evet ama ne olursa olsun kimyasal var icinde

Bardak olayini okumustum bi yerde evet. Şırıngayla pipiye su sıkıp kuruluyodunuz surekli sanirim. Dikislerin cabuk dusmesi icin mj ? Sampuanla yikamak yakmaz mi ya dalinler goz bile yakmiyo evet ama ne olursa olsun kimyasal var icinde
Evet dikişleri düşsün diye hayır öyle bir problem yasamadik zaten sünnet sonra ucuncu günde banyo yapılıyor

Arkadaslar merhaba
40-45 günlükken sünnet ettirdim klasik yöntemle 3_4 günde iyilesti. Cisli bezi çok değiştirme dedi doktor ( sadece anne sütü alıyorsa) bu süreçte yanınızda tecrübeli biri olursa çok güzel oluyor. Benim yengem vardi ben sadece emziriyordum temizleme pansuman vs hepsini o yaptı sağolsun.

Önce bir krrem sürülüyor aslında onun amacı iğnenin batışını hissetmedim diye asıl uyuşma iğne ile yapılıyor.

Arkadaslar merhaba
Biz klipsli yaptırdık sadece ilk 2 3 saat ccok ağladı oğlum ondan sonra normal hayatına döndü 10 gün içinde de tamamen iyilesti, yigenim dikişli yaptırdı ve şişlik kizariklik vs daha fazla yaşadılar.

Kimsem yok malesef bugun sunnete goturdum oglumu yanimda 6 yadindaki oglumdan baska kimse yoktu oyle duusunun hangi kremi ilaci kullandiniz cok agliyo ciglik cigliga susmuyo ne yapacagimi bilemiyorum elim.ayagima dolasiyo

Bizde 2 3 saat once yaptirdik dikisli. Cok agliyodu meme bile emmedi. Ne yapacagimi bilmiyorum

Kimsem yok malesef bugun sunnete goturdum oglumu yanimda 6 yadindaki oglumdan baska kimse yoktu oyle duusunun hangi kremi ilaci kullandiniz cok agliyo ciglik cigliga susmuyo ne yapacagimi bilemiyorum elim.ayagima dolasiyo
Ay vallahi 5 yıl oldu sünnet olayı. Doktor ne yazdıysa o. Yara kremiydi. Bol bol emzirin. Enfeksiyon kapmasin 3-5 güne iyileşir.hayirli olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…