ŞUBAT-MART 2022 İSTANBULDA MEME BÜYÜTME AMELİYATI OLANLAR

Bende cuma günü akşam üstü oldüm ameliyat ve gercekten hic kolay gecmiyor onca ilaca ragmen çok agrılatım var

Bende cuma günü akşam üstü oldüm ameliyat ve gercekten hic kolay gecmiyor onca ilaca ragmen çok agrılatım var
Geçicek cnm bi anda rahatlicaksin .. ben 3. Gün eve geldigimde tuvalete bile milim milim yardımla yürüyodum bıcak gibi bi ağrı saplaniyodu göğüslerime.. smdi sırtımı kaşiyorum gerisini sen düşün :) 12. Gün bitti

Çok geçmiş olsun bol yürümeye çalışmanı öneririm. Benim sırt üstü yatarken ölüm gibi oluyor resmen doğru pozisyonu bulmak bile önemli. Geçecek bu zorlu süreçlerimiz de

Cok teşekkür ederim dikkate alırım hepsini Sürecini merakla takip ediyorum bizi habersiz bırakma

Cok teşekkür ederim dikkate alırım hepsini Sürecini merakla takip ediyorum bizi habersiz bırakma
Bugün 8 gün olacak. Kollarımı asgari oranda işlerim için kullanabiliyorum ve kollarımı biraz daha kaldırabiliyorum. Ama saçımı tepeden hala toplayamıyorum. Çekinerek kolumu bir yere uzatıyorum aslında tepkiyi ölçüyorum o şekilde iş yapmaya çalışıyorum. Mesleğim itibari ile bazı yazılar yazmam bilgisayar kullanmam gerekti. Yavaş tempo ve bastırmadan kalem kullanabildim ama dün yazı yazarken sanki göğsümde bir gıdıklanma hissi oluştu bıraktım. Direnlerin çıktığı yerler ve dikiş yerlerim inanılmaz kaşınıyor iyileşiyor sanırım. Bantlarım hala duruyor 4 gün önce gitmem gerekiyordu ama muayeneye henüz gitmedim. Yarın gideceğim. Sırt üstü yatmak çok zor oluyor 5 yastıkla oturur pozisyonda yatmak o kadar yorucu ki. Hala yatar pozisyondan kalkmak için destek gerekiyor. Sırtımı yakınlarım ovuyor arada iyi geliyor. 3 gün önce kaplumbağa hızında yürüyüş yaptım ama gerçekten 3-4 gün sonra işe dönenleri tebrik etmek gerekiyor benle ilgili sanırım anlamadım çünkü mümkün değil benim açımdan. Daha şimdilerde tuvalet ihtiyacımı vb karşılayabiliyorum ama sifon biraz sert o konuda destek gerekiyor. Dişimi fırçalayabiliyorum ve yüzümü kendim yıkayabiliyorum. Kapı kollarını açabiliyorum şu anda. Kolumu dik kaldıramadığım için dış kapının üst kilidini açamam diye işime henüz gitmedim. Araba kullanmak bence mümkün değil 7 gün sonra araba kullanmak falan mümkün değil bence ben böyle bir riske girmem çünkü araba kullanırken de bir kol kası kullanımı oluyor. Hala duş almaya çekiniyorum saçlarım ve duş alamamak çok can sıkıcı. Alabilirsin denildi ama ben çekiniyorum. Saçımı yıkaması için bugün yakınlarımdan destek alacağım. Benden şimdilik bu kadar. Bir an önce bu süreçlerin geçmesini umuyorum..

Cnm duş almalısın inan kaslarınada sanada cok iyi gelicek… bi tabure varsa oturarak yıkanabilirsin daha rahat oluyo.. yastıkları hergün birer tsne eksilterek alıştırabilirsin kendini.. 15. Gündeyim artık tam sırt üstü yatabiliyorum.. cok kasma kendini kaslarını hamlatırsın.. ne kadar yapamam diye şartlarsan kendini kaslarını tembelleştirirsin..

Bantlardan su geçer ve şampuan vb sorun olur mu diye çekiniyorum. Yastıklar 7 tane falandı 5 e indirdim. Daha az olunca göğsümde çok fena nor baskı oluşuyor. Ağrı ile kaldırmalarını istiyorum hemen. İşte hamlamamak için de sürekli evde dolanıyorum o zaman da sırtım ağrıyor yapmak istiyorum aslında her şeyi normalde inanılmaz hızlı yürüyen ve kol karın gücü kullanan biriyim. Ondan korkuyorum şimdi erken zorlarsam sorun yaratır diye.. 3 gün önceden daha iyiyim ama üst raflardaki kıyafetlerime uzatamıyorum hala kollarımı

Yok cok uzanma yapma zaten .. bende o kadar uzanma yapmiyorum .. ama cok efor sarfetmeyrn hareketleri cok sık yapiyorum ki yavas yavas alişsin .. bayramda korselerim cikiyo cifte bayram olucak bana :) benim bide karın germeyle beraber düşün

Ben doktordan yedek bi bak bant almiştim .. duşta öyle acilma olmadı .. korseyr takilip kenarı kalkan bandajlarim oldu .. ama meme altindakilerde hic sorun olmuyo.. ben kenarı kalkanları yedeklerle değişiyorum öyle bi durumda .. ama genel olarak sudan kolay kolay etkilenmiyolar zaten

Oooo karın germe mi. Sizin daha fena çok geçmiş olsun en az ağrı acı ile tamamlansın
Dün duş aldım yakınımın desteği ile ama oturarak su gelince nefes alamadığım için ayakta duş aldım. Çok garip bir histi bir tedirgin oldum ama hiçbir şey olmadı ve gerçekten iyi geldi. Tabiki kendi yıkamam gibi olmadı ama o kötü his geçti temiz hissediyorum. Şu sırt üstü yatınca kalkamamak beni çok zorluyor kalan pek çok şeyi yapmaya başladım. Zamanla da daha iyi olacaktır diye düşünüyorum

Slm.Tavsiyeyle ve araştırarak mı o dr.a gittiniz?Biraz detaylandırırmısınız?Bu arada hangi hastane ve dr.?
Merhaba. Hayır tavsiye almadım açıkçası sadece görüşmek için gitmiştim ama gidince orada bekleyenlerle görüştüm ve hepsi memnun olduğunu söyledi. Sadece devlet hastanesi olduğu için sorun şu ki; aciliyeti olan hastalar erken alınıyor. Bana 6 ayı bulabilir dediler mesela... Ben işlemleri başlatıp adımı listeye ekledim. 3.356 hastane ücreti ama başka işlemlerle 4 bini bulur dediler. Protez ücretleri de 12 binmiş. Ama tabi 6 ay içinde ne olur bilemiyorum...

Duş konusunda 3 gün su değmemesi yeterli diyor doktorlar al bence faydası olur zararı olmaz daha bayaa oldu senin çünkü. Ameliyattan çıkıp araç kullananlar var ya hayret ediyorum bünye meselesi demek ki. Bir an önce yaptırıp hızla iyileşmem gerekiyor 2 ay sonra sözüm var 1-2 aylık halini öğrenmek için sabırsızlanıyorum şimdiden fırsat buldukça detayı yaz nolur Bu arada görüntü ne durumda ne hissediyorsun ?

Geçmiş olsun nasıl oldunuz? Benim de motiva ergonomix 425 cc. Ocak sonunda oldum ben de 2 buçuk ay olacak. Ama boyut olarak küçük geliyor bana sizde nasıl durumlar

Dün kontrole gittim ve iyileşme sürecini tamamen benim psikolojimin ve koruma iç güdüsüyle hareket etmemin neden olduğunu anladım. Ben biraz kuralcıyım ve bu tarz konularda yetkili isimden teyit almadan hareket etmeye biraz temkinli yaklaşıyorum. O da benim iyileşme sürecimi aslında ağır moda almış. Çünkü kontrole gittiğimde doktor dikislerimin gayet iyi olduğunu söyledi ve ameliyat sonrası bantı çıkarıp incecik başka bir bant takıldı. Doktorumdan artık koruma psikolojisinden çık ve dik yürü acırsa bırak acısın ve biraz dayan dedi. Sırt üstü yatmaya başlamamı ve sağa sola dönerek de uyumaya başlamamı söyledi. Bunun üzerine ben anormal bir şekilde rutin yürüme tempomda yürümeye başladım ve bu süreçte sanki her iki göğüste de hareketlenme ve gıdıklanma hissi oluşmaya başladı ama dayandım ve sürdürdüm. Yani sınırlarımı zorlamaya ve acısa da normal olduğunu düşünmeye başladığım için resmen 1 günde rutine ciddi oranda dönmeye başladım İlk ameliyatım olduğu için sanırım olmuş bu süreç ama resmen eksik olan pek çok şey tamamlamaya başladı. Omuzlar dik ve tempolu yürüyebiliyorum ve desteksiz yataktan kalkmak için kendimi zorladım. Tabiki kolay olmadı ama oldu demek ki yapılabiliyormuş Resmen tek sırt üstü yatmayı özlemişim ve kimseden destek almadan kalkabilmeyi de. Normalde haftaya pazartesi ancak iş rutinime dönerim diyordum ama şimdi bu hafta işe giderim gibi düşünmeye başladım Ağrılar yok değil ama dayanılmaz değil. Ağrı kesici vb 2 gündür almıyorum. Yani kendimizi sınırlayan düşüncelerimiz. Uzanamadığım yerlere ellerimi uzatmaya başladım tabiki aşırı değil ama kademeli artış var. Kıyafetlerimi düğmeli tercih ediyorum onda bile destek alıyordum dün kontrolden geldikten sonra kendim yapmak için zorladım ve oldu Bugün 10. Gün dolacak. 1 ay sonunda her şey eskisine yüksek oranda dönecek inşallah

Dün kontrole gittim ve iyileşme sürecimin uzamasına tamamen benim psikolojimin ve koruma iç güdüsüyle hareket etmemin neden olduğunu anladım. Ben biraz kuralcıyım ve bu tarz konularda yetkili isimden teyit almadan hareket etmeye biraz temkinli yaklaşıyorum. O da benim iyileşme sürecimi aslında ağır moda almış. Çünkü kontrole gittiğimde doktor dikislerimin gayet iyi olduğunu söyledi ve ameliyat sonrası bantı çıkarıp incecik başka bir bant takıldı. Doktorumdan artık koruma psikolojisinden çık ve dik yürü acırsa bırak acısın ve biraz dayan dedi. Sırt üstü yatmaya başlamamı ve sağa sola dönerek de uyumaya başlamamı söyledi. Bunun üzerine ben anormal bir şekilde rutin yürüme tempomda yürümeye başladım ve bu süreçte sanki her iki göğüste de hareketlenme ve gıdıklanma hissi oluşmaya başladı ama dayandım ve sürdürdüm. Yani sınırlarımı zorlamaya ve acısa da normal olduğunu düşünmeye başladığım için resmen 1 günde rutine ciddi oranda dönmeye başladım İlk ameliyatım olduğu için sanırım olmuş bu süreç ama resmen eksik olan pek çok şey tamamlanmaya başladı. Omuzlar dik ve tempolu yürüyebiliyorum ve desteksiz yataktan kalkmak için kendimi zorladım. Tabiki kolay olmadı ama oldu demek ki yapılabiliyormuş Resmen sırt üstü yatmayı özlemişim ve kimseden destek almadan kalkabilmeyi de. Normalde haftaya pazartesi ancak iş rutinime dönerim diyordum ama şimdi bu hafta işe giderim gibi düşünmeye başladım Ağrılar yok değil ama dayanılmaz değil. Ağrı kesici vb 2 gündür almıyorum. Yani kendimizi sınırlayan düşüncelerimiz. Uzanamadığım yerlere ellerimi uzatmaya başladım tabiki aşırı değil ama kademeli artış var. Kıyafetlerimi düğmeli tercih ediyorum onda bile destek alıyordum dün kontrolden geldikten sonra kendim yapmak için zorladım ve oldu Bugün 10. Gün dolacak. 1 ay sonunda her şey eskisine yüksek oranda dönecek inşallah

Görüntüden çok memnunum. Umarım küçülmez. Benimki motiva round ve full olan. O sebeple daha fazla küçüleceğini sanmıyorum. Çünkü benim çok şişim ya da ödemim olmadı. Sigaram ya da alkol vb kullanmadığım için bu süreçte bana faydalı olduğunu düşünüyorum. Dün bir de operasyon sonrası sütyen sipariş ettim Ayyıldızın önden kopçalı bir modeli. Korsenin baskısı da insanı çok etkiliyor. Ama dün kontrolde omzumdaki kopçaları en sona getirdik omuzlarım çok rahatladı. O bile duruşu etkiliyor. Bugün bilgisayar kullanabildim rahatça ve not alabildim. Tek başıma duş alabilmek için ellerimi kafamın üstüne sıklıkla götürüyorum. Malum kollar tam kalkmayınca duş bir eziyet halini alır ve o temiz saç hissi oluşmuyor. Halledeceğim hepsini iyileşiyoruzz iyiyiz pozitif olumlama kodluyorum

Protez ücreti 10 bin 10 gün önce ameliyat oldum medicalci doktorun istedigi protezi hastaneye getiriyor ve direk odaya gelip protez ücretini istedi yani en azından benim sürec öyle oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…