şubat anneleri bizim tosunlar ne alemde hadi paylaşalım

burcuavcxix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2007
248
23
38
benim oğlan 3.700 doğdu şimdide 65 günlük ve dün tartıldık 5.280 gr.bana benimki az kilo almış gibi geliyor ama doktorumuz normal dedi.sizin tosunlar nesıl olsular:teytey:

bugün oğlanı doktora götürdüm.salı sabahı biraz burnu akmaya başlamıştı gözleri sulu sulu bakmaya başladı sürekli hapşırıyordu hemen doktoa götürdüm doktor antibiyotik yazıcam ama bir hafta sonra başla dedi kan testi yaptı kan damlası verdi.bugünde dedimki antibiyotik şurubu henüz başlamadım doktor hanım dedim kim dedi diyor ben öyle bişiy demedim diyor.kafayı yemiş kadın.ben o gün bir doktora gittim siz bir dolu hasta baktınız benimmi karıştırmam normal sizinmi.tabii bende yanlış anlamış olabilirim ama kadının uslubu çirkin sinirimi bozdu

bizimde su birikintisi varmış az bişey doktor normal dedi.ama bizim sürekli gögüsleri şişiyor doktor sakın ovma kendi kendine geçer dedi.geçiyor ama yine şişiyor.çocuğu yıkayınca emzirme dediler.rezene çayı bende vereyim bari verilebilirmiymiş?ben sadece emziriyorum şimdilik yetiyor

benim tosun paşa maşşallah büyüyor ben işte o ananesinde emziriyorum sütüm yarıyormuş doktorumuz öyle dedi ama mamada veriyoruz devamlı işten eve gidip emzirmek zor oluyor yakın olsada iş bu sana bırakılmıyor birde sütlerim toplasın diye bekliyorum çayda veriyorum milupanın rezene çayını eskiden daha çok içiriyordum şimdi az içiriyorum
benim bebeğim maşallahsı var ama sıcağa gelemiyor kızarıyor doğduğunda kırmızı doğdu zaten maşalah çok sağlıklı bebek birde doğduğda yumurtalıklar çok şişti patlayacak gibi şuanda indi normal dedi sıvı birinkitisi var dedi doktorumuz

hem sana hem bebeğine maşallah canım:nazar: ben çalışmaya başlamayı henüz ancak hayal edebiliyorum.sen ne güzel yeniden düzenini kurmuşsun.tuğra'mın beslenmesi ve büyümesi iyi çok şükür ama hala düzenli uyumuyor.gece uykusuzluğundan sonra nasıl işe giderim düşünemiyorum.ayrıca ilk 6 ay sadece anne sütü verme gibi bi hayalimde var, henüz mamaya başlamadığım için oğlumu kimselere bırakamıyorum.aslında eczanede uygun bir oda var.yalnız havalar hala serin,gündüzde uykusu düzenli değil,birde nekadar olsa hastaların girip çıktığı bi yer,havada çeşit çeşit bakteri olur diye pek oğlumu eczaneye götürmek istemiyorumbenneyaptımki bakalım benim işe dönüşüm nezaman ve nasıl olacakfisfisfis

asıl tosun benimki herhalde ben kafama biraz takıyorum ama dr korkma hersey yolunda kımı bebek cok hızlı kılo alır kımısıde yavas alır dedı bebegımı salı gunu kntrolunde tarttırdık bıde ne gorelım oglum 2,5 aylık vee 7 kg :nazar: dr bana sen ne yedırıyorsun bu cocuga bole maşşallahı var dedı sadece anne sutu verıyorum bazende sutun yetmedıgı zaman mama takvıyesı yapıyorum ama gercekten bende sasırdım bu kadar kg almasına 3100 gr dogdu prensım ama iyi büyüyooo maşşallahı var oğlumu çokk seviyorum kızlarrrr :))))

benim kızım hiç büyümüyor kızlar ne olur banada akıl verin çok kafama takıyorum bir ay erken bir doğum oldu benimkisi 2600 gr doğdu bide sarılık oldu 1 haftalıkken 2400 gr ama düştü ayın 25inde 2 aylık olucaz kızım şimdi 4kilo boyuda sadece 6 cm uzadı çok üzülüyorum :KK43:(((

bu arad ben sadece anne sütü vceriyorum çok iştahsız ortalama 4v 5 saatte bir emiyor sma nın mamasınıda aldım ama onu yemek istemiyor çok iştahsızzzzzzz çok

asıl tosun benimki herhalde ben kafama biraz takıyorum ama dr korkma hersey yolunda kımı bebek cok hızlı kılo alır kımısıde yavas alır dedı bebegımı salı gunu kntrolunde tarttırdık bıde ne gorelım oglum 2,5 aylık vee 7 kg :nazar: dr bana sen ne yedırıyorsun bu cocuga bole maşşallahı var dedı sadece anne sutu verıyorum bazende sutun yetmedıgı zaman mama takvıyesı yapıyorum ama gercekten bende sasırdım bu kadar kg almasına 3100 gr dogdu prensım ama iyi büyüyooo maşşallahı var oğlumu çokk seviyorum kızlarrrr :))))

maşallah canım,senin ufaklık tam tosuncuk olmuş:nazar::nazar::nazar: boyu kaç cm? benim oğlumun kontrolüne daha 10 gün kadar var.bende merak ediyorum kaç kilo oldu,boyu nekadar uzadı:uhm: yalnız ben hiç mama vermiyorum,sadece anne sütü...

benim kızım hiç büyümüyor kızlar ne olur banada akıl verin çok kafama takıyorum bir ay erken bir doğum oldu benimkisi 2600 gr doğdu bide sarılık oldu 1 haftalıkken 2400 gr ama düştü ayın 25inde 2 aylık olucaz kızım şimdi 4kilo boyuda sadece 6 cm uzadı çok üzülüyorum :KK43:(((

canım hiçmi emmiyor,yoksa azmı emiyor? belkide senin kızında çıtı pıtı bi kız olacaktır. yinede bak 1600gr almış,haftada 200gr.bu kilo alımı normal sınırlar içinde.eğer sağlığı yerindeyse çok üzme kendini.zamanla dahada iyi olur.a.s.

yaseminsen oğlunun gerçekden maşallahı var.benim doktorum dediki anne sütüyle kilo alan bebekler kof olmaz obezde olmaz.ne güzel topaç gibi oğluşun.benimkide iyiymiş dr göre ama biz anneler bebeklerimiz için hep daha iyisini istiyoruz

X