şu hamişe bi yardım lütfennnn

ertesigxuxn

doğa'nın annesi
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2007
916
2
arkadaşlar benim bir sorunum var doktorumun pek iyi olduğundan emin değilim benden önce gidenler çok memnun ama ben 12 haftalık hamileyim ve doktorum bana hiç kalp sesini dinlettirmedi tahlil felan yapmadı sadece ultrasondan bakıyor ve sağlıklı diyor çok tereddütte kaldım hangi ayda hangi testler yapılıyor beni aydınlatırmısınız___???:uhm:

canım kalp sesını sen duymuyormusun doktor ultrasonda bakarken..pekı enden sormadın bunca zaman..ve su haftalarda ikili test yaptırman gerek...bence doktorun yeterınce acık degılse ve sorularına cevap vermıyorsa degıstır hemen doktorunu..benım doktorum her ayrıntıyı anlatıyor sagolsun..

oohohooo ben 17.haftaya girdim bana da hic dinletmedi dr um ama ultrasonda kalbinin attigi görünüyor ...ben de bu yuzden üstelemedim....bebegin iyiyse sorun yok...

aa olurmu canım öyle sey,12.haftaya kadar bebegın kalp sesını nası duymassın,hadı onu gectım hadı görüyor kalp attıgını ama sana testler yapması lazımdı,kanındakı degerlere göre sana vitamın falan vermesı gerekırdı.bence bıan önce doktorunu degıstır canım.yanı bazı kan testlerıyle annede herhangı bı sorun varmı dıye bakılıyor diye bılıyorum ilk aylarda.doktorunu degıstırmesende bı baska doktora görün derım ama yınede sen bılırsın.bebişini hayırlısıyla kucagına alıp seversın inşallah canım,

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee sen hamile misinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

kızlar bana doktorum hiçbirşey söylemedi ne zaman ne yapılacağını kan ölçümü felan sağlık ocağında yapıldı kendi doktorum tahlilden felan söz etmedi kontrole 2 hafta önce gttim ve 4 hafta sonra tekrar bekliyor folik asidide yarıda bıraktım çünkü doktor kullansanda farketmez şuan faydası yok dedi sadece 4 ayda kan hapına başlıycaz dedi tahlile bakmadan buna nasıl karar verebiliyor

canım sen bıran önce bırak şu doktorunu.bune böyle ya,cocuk doguracaksın sen oyuncak bebek degıl.bu ne ılgısızlık böyleklava:.canım yokmu cevrende baska doktor.daha fazla zaman gecmeden ıyıcene bı baktır kendıne.sonra ah vah para etmez.folıc asit zaten ılk 3 aya kadar kullanılıyo ondan sonra vıtamın verılıyo.yanı kan tahlılı yapmıyo kafaya göre takılıyo.arkadasım acılen kendıne bı doktor bul ve aklına takılan tüm soruları sor.bebegın iyidir mutlaka ama senini doktor tarafından iyice bilgilendırılmen lazım bence

canım dr una ya açıkça sor yada değiştir..8. haftalarda sana testler yapılmalıydı..tiroid , şeker , fsh filan içeren testler..ayrıca 11- 14 haftalar arası ense kalınlığı ölçümü ve ikili test var..bunların yapılması gerekiyor...memnun değilsen değiştir bence..böyle gitmez

canım bunu doktoruna sormalısın..
baslarda daha cok cok yenıyken doktorum bana kalp atıslarını dınletmemıstı ama gostermıstı ultrasondan..
sonradan cok dınledım tabı ama hafta olarak hatırlamıyorum..
ayrıca en cok tahlıl vs hamılelıgın basında yapılmıstı bana.. kan ıdrar vs..
bunları doktoruna sormalısın bosu bosuna kafana takma sor rahatla..

Kalp atışları normal ultrasonda duyulmaz, ancak dopler ultrasonda duyulabiliyor, bunu da bebeğer biraz ısı verdiği için ilk aylarda pek tercih etmiyor doktorlar. Ben de ilk kalp atışını 14. haftada ikili testin ense kalınlığı ölçümü yapılırken duydum.

bazı hormon testleri yapılması lazım özellikle troit
ikili testininde zamanı gelmiş bahsetmediyse değiştir doktorunu
bir sürü kadın doğum uzmanı var neden birine saplanıp kalıyosun ki
sonuçta gebelik çok dikkatli incelenmesi gereken bir süreç a.s.

şu haftlarda sana 2li test randevusu aldirmasi lazim ikili test 12-14 haftalar ararsinda yapiliyir çünkü,ayrica normal ultrasonlarda kalp sesi duyulmuyor sağdece görülüyor canim ben de bebeğimin kalp atişlarini ilk ikili test esnasinda dinlemiştim ozamandan beri dinlemedim yanlizca gördüm ama olsun görmek bile olağan üstü.

benim bebegimin sesini hep duyuruyordoktor yoksa içim rahatlamıyor .Canım bence doktorunu değiştir 11.haftada 2li tarama testi yapması gerekiyordu ayrıca kan tahlilleri alınması gerekliydi.Bu tersler çok önemli bence doktorunu değiştir ve sorularına cvp alabileceğin bir uzman bul.

canım 2 test zamanın gelmiş ayrıca doktorunu değiştirmeden önce sıkıntını söyle derim baktın tatmin edici cevaplar vermiyor değiştir o zaman derim ama başta konuş bence güzelim:CüvCüv:

canım bende seninle aynı durumdayım ve bende doktorumu değiştiricem sende konuş ve tatmin edici cevaplar alamassan hiç bekleme değiştir bu arada sende bursa dasın sanırım umarım doktorlarımız aynı değildir ismi nedir doktorunun

evet öncelikle konuşup öğrenmeliyim ben sedat yiğite gidiyorum ben tavsiye üzerine gidiyorum herkes çok memnun kalmış ama ilk bebeğim die tereddütte kaldım sen kime gidiyosun

canım bende bülent baran a gidiyorum çok iyi ve anlayışlı bir doktor ama şu tahliller konusu beni çok düşündürüyor o yüzden degiştiricem ama hangi doktora gidecegimi hiç bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…